Bobři padli i s Frýdkem

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - K dalšímu utkání cestovali Bobři do Ostravy, kde se utkali s celkem Frýdku-Místku. Bohužel z něj nevytěžili žádný bod. Brankář Jiří Slovák sice v první třetině inkasoval, ale přesto držel svým výkonem Bobry ve hře o důležité body. Ani dvougolová ztráta Bobry nezlomila a Matušenko opět vrátil Bobry na dostřel. Jenže hned chvilku na to přidal pojistku Stránský a rozhodl tak o tom, že tři body připadli Slezanům.
2. liga - skupina Východ 2013/2014, 36. kolo, sobota 25.1.2014
Frýdek-Místek
3:1
(1:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 8. Ivan (Podešva), 26. Samiec (Stránský, Podešva), 50. Stránský (Ovšák, Ivan) – 46. Matušenko (Heča, D.Varga) Rozhodčí: Fiala, Mrákava, Řezáč Vyloučení: 6:7,. navíc Hartmann (VAL) osobní trest 10 minut Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .
Frýdek-Místek: Kubáň (Chvostek)- Samiec, Podešva, Čintala, Mamula, Měkýš, Gajda, Gogolka, Ivan, Stránský, Richter, Kopún, Mach, Vacula, J.Sluštík, Ovšák, Slovák, O.Sluštík
Valašské Meziříčí: Slovák (Sekula)- Matušenko,Hartmann, Heča, Kubáč, Škutchan, Kvapil, Martiník, Matějek, Novosad, Pavlas, Slovák, Zábojník, Tomiga, Mir. Varga, D.Varga, Mar. Varga

Úvodní minuty nám přinesly vyloučení na obou stranách. Hra se hodně kouskovala a k vidění byla řada nepřesností. První vážnější moment v zápase přišel až v osmé minutě a hned z toho byla branka. Ondřej Podešva našel Marka Ivana, kterému poslal přesnou přihrávku. Druhý jmenovaný zakončení provedl na jedničku a v čase 07:59 tak posílá domácí Frýdek-Místek do vedení! Domácí tato branka hodně nakopla, naopak hosté působili hodně nervózním dojmem a z toho také plynuly tresty. Hosté však všechna oslabení v první části ustáli a to hlavně díky dobře chytajícímu Slovákovi, který si připisoval jeden úspěšný zákrok za druhým. Branku jsme už ale v první části neviděli a to znamenalo jediné, hokejisté Frýdku-Místku po první třetině vedli o jednu branku, 1:0.

Už ve čtvrté minutě prostřední periody mohli domácí odskočit na rozdíl dvou branek. Dobrým pas na útočnou modrou čáru dostal Stránský, ten ale neměl potřebnou rychlost a s jeho následným pokusem si brankář Slovák poradil. O malou chvíli později byl vyloučen hostující Zábojník a tentokráte už to bylo o dvě branky. Střelu Stránského velmi chytře tečoval David Samiec, který tak v čas 25:49 přidává druhou branku Frýdku-Místku. Poté hra doslova nabrala na obrátkách. Nejprve do samostatného úniku ujížděl Matějek, Kubáň však i nadále držel čisté konto. A to i za malou chvíli, kdy za ním zvonila tyč. Domácí měli ale také šance, Ivan v dobré příležitosti svou druhou branku v zápase nepřidává. Hosté dostali v závěru druhé třetiny příležitost v podobě přesilové hry. V bráně domácích stál ale Kubáň, který i ve druhé třetině branku nedostal, domácí tak vedli po druhé třetině 2:0.

Vstup do třetí části patřil Bobrům, kteří také brzy snížili. Daniel Matušenko vymetl levý roh brány Kubáně a v čase 45:39 to bylo už jen o jednu branku. Za malou chvíli přišlo další vyloučení Kvapila, v tomto zápase třetí a přišla také další branka v přesilové hře. Na konci celé akce byl Vít Stránský, jehož pokus propadl Slovákovi až za jeho záda, v čase 49:16 vedli domácí hokejisté 3:1. Zanedlouho ujížděl na hostujícího brankáře Slovák, v tomto souboji však úspěšnější brankář Bobrů. Více už nám třetí třetina nepřinesla, domácí chytře bránili a hosté si žádnou další šanci vytvořit nedokázali a to i přes závěrečnou hru bez brankáře. Znamená to jediné, Bobři odjíždějí s prázdnou a zůstávají na posledním místě tabulky.