V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - V dalším zápase se Bobři utkali v Prostějově s místními hokejisty. První třetina, která skončila 1:1, dávala Bobrům naději na bodový zisk. Gol si připsal útočník Radim Haas. Druhá třetina ale plány Bobrů na body lehce narušila, když tři desetiny před sirénou dokázal dostat puk za Vlachýnského záda Žajgla. Prostějov v poslední třetině přidal další dvě branky a připsal si výhru 4:1. Bobři na body čekají již čtyři zápasy. Poslední dvě utkání základní části sehrají Bobři na vlastním ledě. O soupeři do play-off stále pro Bobry ještě nerozhodnuto, rozhodne se mezi Karvinou a Havířovem!
2. liga - skupina Východ 2011/2012, 42. kolo, středa 8.2.2012
Prostějov
4:1
(1:1, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: . 18. Mikšovský (Ševčík, Peštuka), 40. Žajgla (Peštuka, Ševčík), 47. Čuřík (Doseděl, Šebek), 49. Černý (Šebek) - 19. Haas (Hartmann) Rozhodčí: . Vyloučení: 7:8, navíc Duba (PRO) 10 minut za nesportovní chování a Smejkal (PRO) 10 minut za úder do oblasti hlavy a krku Využití:3:1 . V oslabení:0:0 . Průběh utkání: . 1:0, 1:1, 4:1
Prostějov: Sedlář - Kumstát, Doseděl, Osina, Kolibár, Peštuka, Paška, Tomiga, Finkes - Stejskal, Duba, Smejkal, Mikšovský, Černý, Žajgla, Čuřík, Šebek, Ševčík, Stráněl, Berčák.
Valašské Meziříčí: Vlachynský - Ambruz, Bokroš, Černý, Dostál, Haas, Hartmann, Knebl, Lehečka, Machala, Mikel, Musil, Ovšák, Varga Ma., Varga Mi., Vašut, Vodný, Voznica, Zábojník

Ve středu 8. února se na prostějovský led přijeli představit Bobři z Valašského Meziříčí. V první třetině nebyl k vidění žádný divácky zajímavý hokej, ale urputný boj o každý píď ledu. Hra se převážně odehrávala ve středním pásmu.

Do první velké příležitosti se domácí překvapivě dostali ve vlastním oslabení, při vyloučení Mikšovského se do šance dva na jednoho vřítili Ševčík se Žajglou. Jejich pohledná akce však gólem neskončila. Valašské Meziříčí oplácelo stejnou měrou, ale ani akce Knebla s Haasem skóre neměnila.

Branek jsme se dočkali až v závěru třetiny - v čase 17:11 otevřel skóre Adam Mikšovský pohotovou dorážkou Peštukovy střely. Půl minutu nato po rozehrávce fauloval Čuřík a daroval tak Bobrům před koncem třetiny přesilovou hru. Za tuto příležitost mu poděkoval Radim Haas a po krásné individuální akci udal skóre první třetiny - 1:1.

Opatrná hra se přenesla i do druhého dějství, přibyla však četná vyloučení na obou stranách. V početní převaze vypálil jedovku Martin Stejskal, kterou Vlachynský lovil hluboko ve své výstroji. Hosté dostali příležitost 70 vteřin přesilové hry 5 na 3. Hlavní roli během těchto chvil sehrál Dalibor Sedlář, který svými jistými zákroky domácí podržel.

Co se nepodařilo hostům, dokonali Jestřábi. Dvojnásobnou přesilovou hru využili až v poslední vteřině druhé třetiny. V čase 40:00 Petr Žajgla pohotovou dorážkou Peštukovy střely překonal Vlachynského a strhl vedení na stranu Prostějova.

Do poslední periody šli Jestřábi s cílem ponechat si 3 body ve svém hnízdě. Bobrům jakoby došly síly a Hanáci se dostávali více do zakončení. Hosté nestíhali bruslit se ziskuchtivými Jestřáby, a tak se často dopouštěli faulů a zasedali na trestnou lavici, což vyústilo v další gól v jejich síti. O ten se postaral Jakub Čuřík ukázkovou nacvičenou přesilovou akcí zakončenou přesně do víka.

V tuto chvíli bylo o zápase již víceméně rozhodnuto. Poslední gól vsítil opět v přesilové hře Michal Černý, který zakončoval do zcela odkryté brány Vlachynského. Zbytek utkání se dohrával v tréninkovém tempu. Prostějov si hlídal svůj gólový náskok, který se dvakrát pokusil snížit Ambruz tvrdou střelou od modré. Ani jednou však puk neskončil za Sedlářovými zády, a tak se již skóre nezměnilo.

Petr Zachar (trenér Prostějova): My jsme se skoro celý zápas trápili, v první třetině to bylo 5:5 na střely, což je opravdu málo. Něco jsme si v šatně řekli a do druhé části jsme už nenastoupili špatně, šance měli Paška, Černý, Čuřík, Ševčík, bohužel jsme nedali gól. Povedlo se nám to naštěstí až necelou vteřinu před koncem. Rozhodila nás zbytečně naše vyloučení, fauly tam z naší strany opravdu byly a hráči byli vyloučeni právem. Po druhé třetině jsem tak musel opět zvýšit hlas a ve třetí třetině jsme už až na Dubovo extempore hráli bez vylučení.

Jaroslav Stuchlík (trenér Valašského Meziříčí): Z naší strany to bylo 40 minut slušné, máme velmi mladý kádr s více jak polovinou juniorů. Utkání rozhodl gól Prostějova do šatny ve druhé třetině, my jsme dostali stejnou šanci, s tou jsme ale naložili naprosto ostudně, pořádně jsme ani nevystřelili. Pak nám domácí tedy ukázali, jak se přesilovka 5 na 3 hraje a dali z ní branku. Ve třetí třetině Prostějovu už narostly křídla a přidali v přesilovkách další góly.