V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Hokejisté Valašského Meziříčí dokázali proti velice silnému soupeři z Havířova, který se nachází na druhém místě tabulky vybojovat cenný bod. A že mohli mít Bobři bodů více, se mohl přesvědčit každý návštěvník tohoto zápasu. Domácí nastoupili do zápasu jako „vyměnění“. Bojovnost, srdíčko, nasazení, zdobilo téměř každé střídání valašskomeziříčských Bobrů. Pár minut před koncem se hostům podařilo vyrovnat a vynutit si tak prodloužení. V něm branka nepadla a na řadu tedy přišly nájezdy, ve kterých byli úspěšnější hostující havířovští hráči. Bobři však v dnešním zápase ukázali, že při nasazení, které předvedli,mohou hrát a vyhrávat i proti celkům z předních příček. Bod, který Bobři vybojovali je určitě cenným a neméně důležitým pro udržení „dostřelu“ na osmou pozici, kterou stáhli na tři body.
2. liga - skupina Východ 2010/2011, 27. kolo, sobota 18.12.2010
Havířov
4:5sn
(1:1, 1:1, 2:2, 0:)
Branky a nahrávky: 15.Tatarčík (Bacul L.), 33.Bokroš (Kostelňák, Martiník), 41.Matějný (Tatarčík), 51.Winchester (Bokroš)- 9.Klimša (Krisl, Maruna), 25.Krisl (Potočný), 48.Říčka (Prokop), 56.Prokop (Říčka), 65.Stránský. Rozhodčí: Klimecký - Trunečka, Smílek. Vyloučení: 7: 9 Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4, 4:5
Valašské Meziříčí: Vlachynský (Krumpoch) - Bacul L., Balga, Blažek, Bokroš, Kostelňák, Martiník, Matějný, Matuštík, Mikel, Musil, Palík, Růčka, Tatarčík, Varga Mar., Varga Mir., Varga D., Vašut, Winchester
Havířov: Daneček (Vrba) - Prokop, Zientek, Krisl, Machálek, Balčík, Jurčík, Říčka, Toman, Meruna, Najdek, Klimša, Stránský, Potočný, Sztefek, Pavlas.

Bobři začali zápas aktivně a od prvních střídání bylo zřejmé, že na led vyjel oproti minulým zápasům tým jako vyměněný. V první vážnější situaci se ocitl domácí Jan Matějný, který ujížděl sám na hostujícího Danečka. Jeho střela však skončila těsně nad horní tyčí. Poté následovalo vyloučení domácího Davida Vargy a hosté měli první příležitost změnit stav skóre utkání. Bobři se však výborně ubránili a nepustili havířovské hráče k větší šanci. Zahrát přesilovou hru měli také domácí za vyloučení Prokopa. Domácím se však tato nabídnutá početní výhoda vůbec nevyvedla, když se nedokázali na delší dobu usadit v útočném pásmu. Po ubráněném oslabení však rozhodčí opět poslal domácího beka za podražení na trestnou lavici a tuto přesilovku již hosté využili. Havířov se usadil v útočném pásmu a po velkém tlaku se prosadil David Klimša 0:1. Po tomto inkasovaném gólu se domácí opět tlačili směrem k Danečkovi, i přes nabízenou přesilovku, kterou však nedokázali využít si domácí vytvořili velké množství šancí. V 15. minutě utkání je již však srovnáno. Lukáš Bacul našel krásně zpoza brány volného Ondřeje Tatarčíka a ten svou střelu zápěstím usměrnil za záda Lukáše Danečka 1:1. Bobry vyrovnávací branka nakopla a tlačili se do dalších šancí, které ovšem bravurně pochytal hostující gólman. Na druhé straně šance Prokopa či exmeziříčského Krisla dokázal parádně zlikvidovat Vlachynský. Do konce první části se již však skóre nezměnilo a tak oba soupeři odcházeli do šaten s jednou vstřelenou a inkasovanou brankou.

Druhou část začali opět lépe domácí hokejisté. Ve 22. minutě ujížděl sám Lukáš Bacul na hostujícího Danečka. Jeho blafák však havířovský brankář zlikvidoval a držel tak Havířov nad vodou. Tlak Bobrů se opět navyšoval, poté však přišel údajný faul Davida Vargy na hostujícího Klimšu, hra se vyrovnala a hosté měli šanci opět k navýšení stavu utkání. Bobři přežili své vyloučení, ovšem pár sekund po naskočení vyloučeného Vargy na led vystřelil od modré svou tvrdou střelu Jiří Krisl a puk se zastavil až za zády domácího Vlachynského - 1:2. Havířov gól očividně nabudil a najednou jich byl opět plný led. Svou práci a své umění musel najednou prokazovat domácí Václav Vlachynský, který několikrát výborně zlikvidoval šance rychlých havířovských útočníků. Na druhé straně první pětka Bobrů se dokázala usadit v útočném pásmu, ovšem vstřelit branku bylo přes množství šancí a výborně chytajícího Danečka velice složité. Vyrovnat se domácím podařilo ve 33. minutě utkání. Bobři se usadili v útočném pásmu,střelu Davida Kostelňáka dorazil za Danečka nekrytý Lukáš Bokroš, který zavěsil puk pod horní tyč - 2:2. Hokej se hrál v těchto chvílích zápasu nahoru – dolů, šance si vytvářely oba týmy. Ondřej Martiník měl velkou šanci ke skórování, bohužel pro Bobry nedal. V zápětí si šli odpočinout hostující Balčík. Přesilovka však zůstala nevyužita. Poté vyloučil hlavní rozhodčí i Klimšu. Bobři i přes tlak však branku nezaznamenali. A tak se muselo zákonitě vylučovat i na straně domácích. Kanadský obránce Jeff Winchester si šel odpykat dvě minuty za vražení na hrazení. Hosté, stejně jako domácí svou přesilovku nevyužili a tak se do šaten rozcházeli opět za nerozhodnutého stavu.

Třetí třetina a skvělý nástup Bobrů. Po 40 vteřinách rozjásal domácí fanoušky a střídačku domácí velice technicky zdatný Jan Matějný a poprvé v zápase posílá Bobry do vedení 3:2. Hosty vstřelený gól ovšem nezaskočil a dělali vše proto, aby opět zápas vyrovnali. Sztefek v největší šanci Havířova tečoval těsně vedle. To, co se nepovedlo výše jmenovanému hráči se podařilo již ve 48. minutě utkání Robertu Říčkovi. Domácí Bobři byli sevření ve svém oslabení a nedokázali několikrát vyhodit puk. Ten se dostal k Říčkovi a střelou pod horní tyč vyrovnal stav zápasu na 3:3. Havířov pak měl velký tlak, ale z brejku se dostal do šance David Varga. Hostující brankář si s jeho střelou však poradil. Za hrubost byl poté vyloučen Najdek a domácí měli v 50. minutě možnost opět otočit stav utkání. A tak se taky stalo. Bobři byli po celou dobu usazeni v útočném pásmu a od modré čáry se poprvé v dresu Bobrů prosadil Jeff Winchester, který tak vsítil svou první branku v dresu Bobrů - 4:3. Havířov však prokázal, že né nadarmo je na druhém místě tabulky a nadále si vytvářel své gólové šance. Vlachynský však skvěle chytal. Bobři hráli oslabení, Havířov svou šanci nevyužil. Poté však bylo vyloučen domácí Tatarčík a v 56. minutě utkání měli domácí hráči velice složitou situaci. Havířov však tuto svou velkou příležitost k vyrovnání potrestal a využil. Vyhrané buly, střela od modré a gól. To byl průběh této bleskově využité přesilové hry, kterou vstřelil Petr Prokop - 4:4. Domácí byli opět blízko vítězství v zápase, Jan Matějný v úniku však nedal. Bobři tak přes velké nasazení a kapku smůly však nedokázali dovést zápas do vítězného konce.

Na řadu přišlo prodloužení, ve kterém měli domácí možnost hrát přesilovou hru. Tu však nevyužili. Pětiminutové prodloužené nerozhodlo o vítězi a na řadu přišly samostatné nájezdy. V nich byli však úspěšnější již hostující hráči a odváží si dva body. Domácí Bobři berou bod jeden, ovšem proti silnému soupeři odvedli velký kus dobré práce a konečně domácím Bobrům nechybělo ono nutné srdíčko a odhodlání k cestě za vítězstvím v dalších zápasech.

Roman Sedlák (Valašské Meziříčí):
Je to škoda, je to další zápas v řadě, ve kterém jsme dostali další podivné góly. Dneska jsme určitě měli na to vyhrát a nechybělo k tomu moc a doufám, že nás to nesrazí do dalších zápasů. Ještě jeden zápas v kalendářním roce v Uherském Hradišti, těžký soupeř. Ale pokud budeme takhle dřít a bojovat, tak věřím, že i když jsme dneska nezískali tři body, tak lidi viděli, že jsme chtěli a že to byly úplně jiné zápasy než ve Frýdku-Místku a v Uničově. To zlepšení bylo dle mého vidět i v Šumperku, s těmi lepšími soupeři se snad dokážeme více vyhecovat a kluci dneska chtěli, je to škoda. Minimálně na dva body měli, ty nájezdy jsou více-méně loterie, ale v tom prodloužení jsme to mohli rozhodnout, měli jsme přesilovku, kterou jsme sehráli špatně, ale jedeme dál a myslím, že tu osmičku, pokud budeme takhle hrát a bojovat, tak ji určitě stihneme!