Bobři podlehli Porubě

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Poruba si do Valašského Meziříčí přijela pro důležité body v boji o první čtyřku. V první třetině k tomu zdárně nakročila, když se dostala do vedení. Ve druhé dvacetiminutovce ale kapitán Bobrů David Varga srovnal skore. Ve třetí třetině ale hosté opět strhli skore na svou stranu a odvážejí si z Valašska tři body za výhru 4:1.
2. liga - skupina Východ 2012/2013, 41. kolo, sobota 16.2.2013
Poruba
1:4
(0:1, 1:0, 0:3)
Branky a nahrávky:23. Varga D. (Coufal) – 15. Buček (Šindelář, Seidler), 46. Pavlačka (Piják, Slavík), 49. Krayzel (Vaněk), 54. Wolf (Seidler, Šindelář) Rozhodčí: Vaněk J. – Novotný, Šimčík. Vyloučení: 5:9 Využití: 0:0 V oslabení: 1:1 Diváci: 251 Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4
Valašské Meziříčí: Slovák – Ambruz, Bokroš, Coufal, Heča, Kolovratník, Kundera, Kvapil, Lyzák, Martiník, Maršálek, Mikel, Prycl, Schejbal, Smetana, Varga D., Varga Mar., Voznica.
Poruba: Rudl – Wolf, Šindelář, Prokop L., Prokop P., Hruzík, Slavík – Sedlář, Krayzel, Vaněk R. – Buček, Vrána, Seidler – Hašek, Pavlačka, Holuša – Piják.

Favorizovaná Poruba vstoupila do utkání lépe. Seidler se po individuální akci dostal do ideální střelecké pozice, ale Slovákovu klec přestřelil. Zanedlouho našel Šindelář na útočné modré najetého Haška, který svůj únik ani nadvakrát v branku nepřetavil. Na opačné straně se Bobři dostali do hry až v přesilových hrách. V krátké dvojnásobné sice Rudla ohrozit nedokázali, ale v klasické početní výhodě mohl otevřít skóre na brankovišti operující Coufal. Skóre se poprvé měnilo po necelých patnácti minutách hry. Šindelář poprvé ztroskotal na Slovákovi, ale dokázal si pro puk dojet a jeho následnou tvrdou střelu ještě stačil tečovat Martin Buček. To vše navíc při vlastním oslabení. V závěru třetiny si RT TORAX vytvořil tlak korunovaný dvěma vyloučeními Valašského Meziříčí. Ještě předtím v přečíslení neuspěl Seidler a Vaňkova teč si cestu mezi tři tyče rovněž nenašla. Do šaten se tak šlo za hubeného porubského vedení.

Druhá dvacetiminutovka se hostům vůbec nepovedla. Hned v jejím úvodu našel Coufal při vlastním oslabení na útočné modré Davida Vargu, který svůj únik zakončil nekompromisní přízemní střelou k pravé tyči. RT TORAX své akce až příliš překombinovával a Slovák tak příliš práce neměl. Bobři, nabuzení vyrovnávací brankou, byli rázem nebezpečnějším celkem. Nejprve Bokroš dorážel nepříjemně na brankovišti, ale beton ležícího Rudla přehodit nedokázal. O tři minuty později se už Valaši málem radovali, když Martiník poslal touš na Smetanu a ten netrefil z poloviny odkrytou porubskou branku. Když pak Bobři neuspěli po individuální akci Amruze ani po Rudlově nepřesné rozehrávce, bylo skóre před rozhodující periodou nejen brankově chudé, ale především vyrovnané.

o třetí dvacetiminutovky už vstoupila Poruba lépe a hned v jejím úvodu se před Slovákem ocitl nepokrytý Buček, ani nadvakrát však neposlal hosty podruhé v zápase do vedení. To přišlo až po ukázkové střele Marka Pavlačky, který trefil přesně levý horní růžek branky. Za pouhé tři minuty se kotouč šťastně odrazil k Luďku Krayzlovi, jenž měl již lehkou úlohu zamést jej do poloprázdné kasy za dezorientovaného gólmana. Hosté měli v tu chvíli, i přes řadu vyloučení, zápas pevně pod kontrolou. Sedm minut před třetí sirénou navíc dvoubrankový náskok navýšil obránce Rudolf Wolf další nechytatelnou střelou od modré, která si našla cestu až pod horní tyčí. V závěru ještě vybojoval puk u mantinelu Seidler a pádil sám na Slováka, ale další gól již hrstka diváků neviděla. Valašské Meziřičí nakonec podlehlo Porubě, která si definitivně po základní části zajistila čtvrtou příčku tabulky, 1:4.