Bobři porazili Břeclav 7:3

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - V dalším domácím zápase hostili hokejisté Valašského Meziříčí celek HC Břeclav. Břeclav, jenž bojuje o postupová místa do play off byla do třetí třetiny Bobrům vyrovnaným soupeřem. O zápase však rozhodla třetí třetina, kterou Bobři vyhráli 4:1 a stanovili tak konečný výsledek zápasu na 7:3. V zápase zazářil domácí útočník Petr Dvořák, jenž si připsal 4 body.(2+2)
2. liga - skupina Východ 2009/2010, 32. kolo, sobota 23.1.2010
Břeclav
7:3
(1:0, 2:2, 4:1)
Branky a nahrávky:7. Dvořák P.(TS), 26. Dvořák P. (Lhotský, Matějný), 39. Šebesta (Vašut, Bokroš L.), 53. Lhotský (Dvořák P., Matějný),54. Tatarčík (Krisl), 56. Vnenk (Tatarčík),60. Matějný (Dvořák P., Lhotský)-21. Mráz, 37. Pelán (Hlouch, Zapletal) ,55. Prachař (Dora, Hlouch) . Rozhodčí:Jeřábek- Fiala, Barteček . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci:500 . Střely na branku: . Průběh utkání: .
Valašské Meziříčí: Krumpoch (Popovič) - Blažek, Bokroš, Brunec, Dědek, Dvořák O., Dvořák P., Krisl, Lhotský, Matějný, Ovšák, Palík, Růčka, Sochorek, Šebesta, Tatarčík, Varga D., Varga Mir., Vašut, Vnenk
Břeclav: Chvátal (Žurek) - Procházka, Nedvěd, Habrovec, Zapletal, Gajda, Strýček, Dora, Bokroš, Prachař, Karný, Pezán, Mráz, Hlouch, Skokan, Nekvasil, Novosad, Grmela, Gabriška

Pokud někdo čekal ofenzivní smršť ze strany domácích ihned od úvodního buly, tentokrát se pletl. Hra byla vyrovnaná a více šancí měli zpočátku hosté z Břeclavi. První minuty utkání tedy patřili našim hostům, kteří se snažili vstřelit úvodní branku utkání. Šance na to měli, nicméně výborný Krumpoch v bráně byl proti. Domácí hráči výrazněji ohrozili hostujícího Žůrka až na začátku 5. minuty utkání, kdy střela Bokroše končí v náručí břeclavského gólmana. Poté začala řada vyloučení na obou stranách. V oslabení ujížděli dva domácí na jednoho obránce hostů. Petr Dvořák udělal kličku brankáři Žůrkovi, kterému nezbývalo nic jiného, než mu do cesty vhodit svou hůl. Nařízeného trestného střílení se ujal sám poškozený a krásným blafákem do bekhendu otevřel stav utkání na 1:0. Po této šanci měli možnost hrát hosté přesilovku s výhodou dvou mužů na ledě. Tato však zůstala nevyužita. V desáté minutě utkání měli hosté na svých hokejkách vyrovnání. Puk se odrazil od Krumpocha a pomalu padal za brankovou čáru. Domácí mág však instinktivně stačil ještě máchnou lapačkou a puk tak vyrazit před sebe. V 11.minutě i hostující Kárný dokonale prověřil pozornost meziříčského brankáře. Ve 12.minutě ve své šanci Luděk Lhotský. Ten střílí a je následně faulován hostujícím Mrázem. Hokejisté Valašského Meziříčí svého soupeře v pásmu uzamkli, nicméně brankově svou převahu vytěžit nedokázali. Hosté se s vypětím všech sil ubránili a na řadu přišla přesilová hra i pro tento nejjižnější celek východní skupiny. Břeclav se v přesilové hře snažila kombinovat, nicméně finální přihrávka nebo střela vždy skončila pod kontrolou Michala Krumpocha. V dalších minutách bylo vidět několik hezkých šancí na obou stranách, gól však do konce první dvacetiminutovky již nepadnul, a tak Bobři odcházeli do šaten s jednobrankovým náskokem.

Ve druhé třetině se Bobři ještě nestačili ani rozkoukat a již o vedení přišli. Po individuální chybě při rozehrávce domácího beka se puku zmocnil hostující Mráz, který kličkou překonal Krumpocha 1:1. Nutno dodat, že Břeclav vstřelila tento gól ve vlastním oslabení. A opět na řadu přišla série vyloučení. Zapletala následoval Ovšák a následně po chvíli i Petr Dvořák. Nabízenou přesilovou hru však hosté opět nezvládli. A tak přišel trest v podobě druhé branky v síti břeclavských. Jan Matějný vyhodil puk z vlastního pásma, který dojel Luděk Lhotský a rybičkou tento puk poslal na druhou stranu na zcela volného Petra Dvořáka. Ten ještě udělal stahovačku na obránce a zcela sám střelou švihem překonal podruhé brankáře Žůrka. 2:1. Po této brance chtěli hokejisté s Bobrem na hrudi přidat další. David Varga však svou kličku směřoval pouze do vyrážečky. Po faulu na domácího útočníka odchází ve 28. minutě utkání na trestnou lavici Habrovec. Domácí první lajna svého soupeře uzamkla v útočném pásmu, nicméně vstřelit branku se jí tentokrát nepodařilo. Po vypršení trestu se opět klub z Břeclavi tlačil více do brankových příležitostí. Vyrovnat se hostům podařilo v 37. minutě utkání. Krásnou přihrávku od Romana Hloucha využila posila Břeclavi Pavel Pelán, který nedal Krumpochovi šanci a pozemní střelou k tyči vyrovnává stav utkání na 2:2. Veseleji se však do kabin šlo opět domácímu týmu. Přemysl Vašut našel před brankou zcela volného Pavla Šebestu, který střelou pod horní tyčku posílá opět domácí do vedení 3:2. Druhou třetinu také domácí hokejisté vyhráli o jednu branku a tak všechny zajímalo, jak se bude dál vyvíjet poslední třetina utkání.

Hosté chtěli zápas minimálně vyrovnat a tomu odpovídalo i nasazení tohoto jihomoravského týmu. Pokud domácí hokejisté působili první a část druhé třetiny ospalým dojmem, tak o třetí se dá říct, že si vše vynahradili. V 52. minutě utkání odskakují domácí na rozdíl dvou branek. Luděk Lhotský vyslal z mezikruží svou dělovou střelu zápěstím, která se rozvlnila za bezmocným Žůrkem. 4:2. Po tomto gólu chtěli domácí přidat co nejdříve další a definitivě tak zdolat odpor hostujících hráčů. V 54. minutě se také tak stalo zásluhou Ondřeje Tatarčíka, který nadvakrát přehodil ležícího Žůrka.5:2. Neuběhla však ani jedna minuta a hosté snižují. Do samotného úniku se dostal Tomáš Prachař, který opět kličkou a střelou mezi betony přidává třetí gól hostů v tomto zápase.5:3. Poté byl za hákování nucen opustit na dvě minuty led domácí agilní Sochorek. V průběhu přesilovky se však na obranné modré zmocnil puku Lukáš Vnenk, jenž pelášil společně s Pavlem Šebestou na opět jediného bránícího hráče. Vnenk však s pukem dojel až na hranici kruhů pro vhazování a prudkou krásnou střelou golfákem překonal Žůrka pošesté.6:3. Závěr zápasu se již dohrával zcela z povinnosti. Překvapení však ještě domácím fanouškům přichystal Jan Matějný, který po asistenci Dvořáka a Lhotského zvyšuje na konečných 7:3 pro domácí Bobry.

Roman Sedlák (HC Bobři Valašské Meziříčí):
Dnes jsme čekali nepříjemného soupeře, což se vyplnilo.. Břeclav bojuje o postupové příčky do play off a na její hře to bylo znát. Zápas rozhodla třetí třetina, ve které jsme konečně proměnili naše šance. Ve středu nás čeká velká zkouška před play off a to silná Orlová, takže se na tento zápas musíme dobře připravit a předvést divákům hezký hokej. I dnes nás hnali za vítězstvím a za to jim patří naše poděkování.