Bobři porazili Hodonín 3:2 a drží první příčku!

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Bobři přivítali ve šlágru 36. kola II.ligy skupiny Východ třetí celek tabulky SHK Baník Hodonín. V zápase prvoligové kvality se po brankách Bokroše, Růčky a Brunce radovali z důležitého vítězství 3:2. Bobři se tak udrželi v čele tabulky.
2. liga - skupina Východ 2009/2010, 36. kolo, sobota 6.2.2010
Hodonín
3:2
(0:1, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 22. Bokroš (Sochorek, Ovšák), 31. Růčka (Blažek), 50. Brunec (Kovář) - 15. Kuba (Špok), 41. Kubica (Salajka) Rozhodčí:Smeták, Tuizal, Řezáč . Vyloučení: . 2:4, dále Petr Dvořák (VAL) a Korotvička (HOD) 5+do konce utkání za hrubost a Flamík (HOD) trest ve hře za nesportovní chování Využití: 2:0 Diváci:1000 . Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2
Valašské Meziříčí: Krumpoch (Popovič) - Blažek, Bokroš, Brunec, Dvořák O., Dvořák P., Dědek, Kovář, Krisl, Matějný, Mlynář, Ovšák, Palík, Růčka, Sochorek, Šebesta, Tatarčík, Varga D., Vašut, Vnenk
Hodonín: Tuček (Šrámek) - Hoza, Flamík, Vaškovič, Korotvička, Špok, Jurásek,Rapant, Pokorný, Podešva, Klimeš, Sajdl, Komárek, Haring, Peš, Šimeček, Salajka, Kubica, Kuba, Hollý, Sudona

Do utkání vstoupili mírně aktivněji hosté, Kubicovu střelu Krumpoch pokryl. O chvíli později byl vyloučen Korotvička, ale Bobři Tučka příliš neohrozili, starosti měl hodonínský gólman pouze se střelou Vnenka. Po vyloučení Ovšáka dostali přesilovou hru k dispozici také Drtiči. A Krumpoch si na nedostatek práce stěžovat nemohl, ale se všemi střelami si poradil. V 15. minutě otevřeli hosté skóre, zaváhání domácí obrany potrestal gólem Kuba - 0:1. V poslední vteřině prvního dějství dostal Korotvička dvouminutový trest za hákování a další dvouminutový trest inkasovala lavička hostů za protesty. Po první třetině byl stav 0:1.

Nabídnutou šanci Bobři využili. Přesilovkové kombinaci dal gólovou tečku Bokroš - 1:1. Hra i nadále pokračovala ve vysokém tempu a oba brankáři byli v neustálé pohotovosti. Svůj samostatný nájezd nedotáhl do gólového konce Martin Hollý, na druhé straně se proti šancím Bobrů vyznamenal Michal Tuček. V 29. minutě putoval na trestnou lavici Jurásek a domácí trestali. Růčkou tečovaný kotouč skončil až za zády Tučka - 2:1. V posledních 10ti minutách druhé třetiny se začaly mnnožit ostřejší zákroky na obou stranách. Domácí Blažek inkasoval trest 2 + 10 minut. Tři minuty před koncem byl vyloučen na dvě minuty také Vnenk, ale hodonínští přesilovku nevyužili. Také proto byl po druhé třetině stav 2:1.

Hned v úvodu třetí třetiny Drtiči srovnali skóre. Kubica svou střelou překonal Krumpocha - 2:2. V 46. minutě Tuček skvěle vychytal Šebestu, který byl před ním úplně sám. O chvíli později šel na trestnou lavici Špok a Bobři šli znovu do vedení. Tučka propálil Brunec - 3:2. Hodonínští dali všechny síly do útoku, ale k vyrovnání to nevedlo a když byl v poslední minutě vyloučen Korotvička do konce zápasu a Flamík inkasoval trest ve hře, bylo jasné, že body zůstanou na Valašsku.

Roman Sedlák ( HC Bobři Valašské Meziříčí):
Dnes to bylo těžké utkání, přijel velmi kvalitní soupeř. Myslím si, že vzájemné zápasy prvních čtyř týmů budou takto vyrovnané. Určitě jsme rádi za tři body, hráli jsme doma, trpělivostí a kolektivním výkonem všech hráčů jsme docílili vítězství. Dnes i rozhodčí pískali velmi dobře, oba brankáři zachytali skvěle a podrželi své týmy. Byla tam i ta trocha štěstí, ale šli jsem za vítězstvím a podařilo se.