Bobři z Valašského Meziříčí prodloužili svou vítěznou sérii a na ledě Frýdku-Místku dokázali porazit domácí celek v prodloužení. Domácí se sice ujali vedení v zápase brankou Diviše jako první, který tak překonal kouzlo hostujícího brankáře Slováka, jenž více jak dva zápasy nedostal branku. Následně však svou premiérovou brankou v sezoně vyrovnal stav utkání ofenzivní obránce Milan Ovšák. Od poloviny zápasu tak byla k vidění spousta šancí na obou stranách, ovšem oba brankáři svými skvělými zásahy již do konce třetí třetiny nedovolili hráčům skórovat. Přišlo tedy na řadu prodloužení, ve kterém vystřelil druhý bod pro Bobry jeho nejproduktivnější hráč Martin Ambruz. Bobři tak prodloužili svou vítěznou sérii z hostujícího ledu již na tři zápasy v řadě.
2. liga - skupina Východ 2011/2012, 17. kolo, sobota 5.11.2011
Frýdek-Místek
1:2p
(0:0, 1:1, 0:0: 0:1)
Branky a nahrávky: 28. Diviš (Rozum) - 32. Ovšák (Martiník, Mir.Varga), 64. Ambruz (Vašut, Bokroš) Rozhodčí: Fiala, Bojda, Řezáč Vyloučení:7:7 Průběh utkání: 1:0,1:2
Frýdek-Místek: Láníček- Jagoš, Podešva, Jindřich, Kudláček, Gajda, Měkýš, Michalčík, Pauliak, J.Sluštík, Kabeláč, Rozum, Diviš, Matysz, Gogolka, Štubňa, Gančarčík, Řezáč, O.Sluštík, Hrubý, Mareček, Šebesta
Valašské Meziříčí: Slovák- Vlachynský, Ambruz, Balga, Blažek, Bokroš, Dostál, Dvořák, Hartma nn, Zábojník, Kopecký, Linduška, Martiník, Musil, Ovšák, D.Varga, Mir.Varga, Vašut, Mar.Vašut

K utkání 17.kola třetí nejvyšší tuzemské soutěže zavítali do frýdecko-místecké Víceúčelové sportovní haly Bobři z Valašského Meziříčí. První vzájemném utkání, které odehrála družina Radima Nečase na hřišti soupeře, dopadlo lépe pro Valašské Meziříčí, které vyhrálo 6:5. Frýdečtí tak chtěli svému soupeři oplatit porážku.

Utkání nezačalo zrovna nejlépe pro hostujícího Vašuta, který po úvodních 23 vteřinách usedl na lavici hanby. Početní výhodu nesehráli domácí vůbec špatně, ale využití se nedočkali. Úvodní branku utkání měl na hokejce v další přesilové hře Jan Sluštík, ale ten přestřelil okrytou branku hostů a v hale to jen zahučelo. V přesilové hře si dokázali domácí vypracovat spoustu šancí, ale na Slováka si nepřišli. Při hře se stejným počtem hráčů na ledě stálo při Láníčkovi štěstí v polovině šesté minuty, když puk poskakoval po brankové čáře, ale zásluhou obránců v červenobílých dresech se za brankovou čáru nedostal. V dalších šancích, které byly k vidění, byli vždy úspěšní brankáři. V dalších minutách byli frýdečtí lepším mužstvem na ledě, ale ani ty nejvyloženější šance branku nepřinesly. Další tutovku měl na hokejce na konci 18.minutyPetr Mareček, ale i jeho potkal stejný osud jako mladšího z bratrů Sluštíků a přestřelil. První třetina tak skončila bez branek.

Druhou tercii začínali hosté v početní výhodě, která měla ovšem jen posledních 7 vteřin. Poté se vrátil Kudláček zpátky do hry. A právě Kudláček měl možnost ve 23.minutě otevřít střelecký účet zápasu, ale jeho jedovatá střela mířila jen do připraveného Slováka. Valašské Meziříčí taky zahrozilo, ale Láníček si dokázal s jejich pokusy poradit. Ve 28.minutě se frýdecko-místečtí fanoušci dočkali. Po přihrávce Petra Rozuma pálil Martin Diviš a odčaroval kouzlo hostujícího brankáře 1:0. Vedení mohli frýdečtí navýšit v době, kdy trestnou lavici zahříval hostující Zábojník, ale nestalo se tak. Po návratu vyloučeného hráče hostů se podařilo Milanu Ovšákovi dostat puk za záda Láníčka a bylo to 1:1. Po vyrovnávací brance se domácí družina dostala do několika šancí, které zaváněly brankou, ale ani ty nejvyloženější se za záda Jiřího Slováka nedostaly. To, co domácí družina neproměnila, bylo skutečně až neuvěřitelné.

Závěrečnou třetinu začali aktivněji hosté, ale v cestě za úspěchem byl domácí brankář. V první desetiminutovce třetí třetiny byly k vidění šance na obou stranách, ale ani jeden brankář nechtěl chybovat. Ve 49.minutě byl osamocen Diviš před brankou soupeře, ale puk mu utekl do rohu kluziště. O minutu později zůstal v útočném pásmu ležet Ján Matysz a diváci byli velmi nespokojení, když hra byla přerušená až po delší době. Jak se později ukázalo, tak to naštěstí nebylo nic vážného a Matysz mohl dále pokračovat. V dalším dějství byli domácí několikrát blízko branky, ale Slovák byl vždy na svém místě. V 55.minutě se dostal do další velmi slibné šance Martin Kabeláč, ale ani jeho střelecké zakončení úspěch nepřineslo. Za minutu hry se dostal Petr Rozum do šance, ale byl faulován. Píšťalka hlavního rozhodčího zůstala ovšem němá. Když ani hosté nedokázali skórovat v přesilové hře v závěru utkání skončilo utkání po šedesáti minutách hry 1:1 a na řadu přišlo pětiminutové prodloužení.

V nastavení se hrálo necelou minutu se stejným počtem hráčů na ledě. V závěru 61.minuty putoval za katr Bokroš a Frýdek-Místek mohl rozhodnout v přesilové hře. Jenže se tak nestalo a na začátku 63. Se počet sil na ledě srovnal, když si Kabeláč pomohl nedovoleně. Po návratu potrestaného Bokroše hráli hosté přesilovou hru, kterou v čase 63:40 dokázal využít Martin Ambruz a získal tak prémiový bod pro Valašské Meziříčí, které se tak z Frýdku-Místku odvezlo dva body za vítězství 2:1 v prodloužení.

Ing. Jaroslav Stuchlík (HC Bobři Valašské Meziříčí):
Tak zisk dvou bodů z venku je zlatý. Mám ale výhrady k první třetině, kdy jsme byli ospalí. Nelíbilo se mi to. Od druhé třetiny se ale hra zlepšila a myslím si, že kdybychom častěji stříleli. tak jsme to mohli uhrát už v základní době. Ale naše nemoc je ta, že si dáváme přednost a chceme to kombinovat až do prázdné brány. I tak jsem ale s dnešním zápasem celkem spokojený.