V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - po vítězném valašském derby a možná i zvýšeném sebevědomí přišel pro hokejisty Valašského Meziříčí tvrdý pád na zem. Bobři zajížděli na led celku, proti kterému se mu v dlouhodobém měření sil nedaří a odváží si krutou prohru. Hosté nedokázali navázat na bojovný výkon z předešlého utkání, domácí Přerov byl ve všech aspektech lepším týmem a zcela zaslouženě zvítězil. Bobři tak předvedli další výkon z kategorie špatných. Pokud však chtějí opravdu do vysněného play-off, musí přístup k právě k takovým zápasům pozměnit. Možnost mají již v sobotu, kdy přivítáme Frýdek Místek.
2. liga - skupina Východ 2011/2012, 26. kolo, středa 7.12.2011
Přerov
9:2
(4:0, 1:2, 4:0)
Branky a nahrávky:4. Zbořil (Kolařík), 5. Ditrich (Ferenc, Brančík), 10. Kolařík (Sedlák), 18. Blinka (Vlček), 36. Kočara (Hanák), 42. Brančík (Ferenc, Ditrich), 55. Kočara (Kotásek, Krajíček), 56. Pala (Sedlák, Kolařík), 60. Zbořil (Faltýnek) - 26. Ambruz (Bokroš, Mir. Varga), 39. Ambruz (Bokroš) Rozhodčí:Vaněk - Velinský, Smilek Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0 V oslabení:1:0 Diváci:843 Střely na branku:42:24 Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:2, 9:2.
Přerov: Tihlář - Pala, Ferenc, Faltýnek, Vlček, V. Sklenář, Pospíšil, Drábek, Krajíček, Brančík, Blinka, Ditrich, Kočara, Hanák, Kotásek, Sedlák, Kolařík, Zbořil, Goiš, Kundrátek, Černý
Valašské Meziříčí: Slovák - Ambruz, Balga, Bokroš, Dostál, Haas, Hartmann, Knebl, Martiník, Mikel, Musil, Novosad, Ovšák, Růčka, D. Varga, Mar. Varga, Mir. Varga, Vašut, Zábojník, Vodný

První třetina utkání byla napsána podle scénáře, který se domácím příznivcům rozhodně musel líbit. Zubři totiž měli velmi aktivní úvod a vyjádřili jej tím nejlepším možným způsobem. Faltýnek sice ještě na začátku 4. minuty v přesilovce branku Bobrů těsně minul, ale o pár vteřin později už Zbořil mířil mnohem přesněji. A když o půl minuty později Ditrich překvapil Slováka pohotovou střelou, vedl Přerov už 2:0. Domácí se drželi v převaze po gólech i nadále, Bobři zahrozili v dalších momentech jen Ambruzem, kterého však zastavila Tihlářova vyrážečka.

To Zubři měli při svých šancích mnohem vyšší úspěšnost. Na konci 10. minuty diváky potěšil také Kolařík, jenž si výborně sjel s kotoučem před branku a chladnokrevně zavěsil. Valmez měl největší příležitost skórovat po střele Haase, jenže i tentokrát neuspěl a stejný výsledek měla také jeho následná přesilovka. Závěr třetiny proto opět patřil domácímu týmu, díky tvrdé dorážce Blinky odcházely obě družstva do kabin za stavu 4:0.

Také druhou třetinu zahájil Přerov velmi dobře a svého soka pouštěl do šancí jen málo. I přesto se ale Bobrům podařílo neutěšený stav snížit. Byl to zkušený útočník Ambruz, který poslal puk pod Tihlářův beton a pokazil mu čisté konto. Inkasovaný gól domácí Zubry ještě více povzbudil a proto v polovině utkání jejich počet šancí hodně rychle narůstal. Řada z nich ovšem neměla zakončení, které by si domácí fanoušci přáli vidět. Dvakrát neuspěl Ditrich, když poprvé přestřelil a při další šanci mu kotouč sjel z hole a bez gólového efektu Zubři podnikli i přečíslení, který Zbořil zakončoval nad branku.

Přesto se však ještě v posledních minutách druhého dějství dvakrát skóre měnilo. Nejdříve přerušil sérii úspěšných zákroků brankáře Valmezu Kočara, jenž se pěkně trefil mezi jeho betony a na druhé straně znovu uspěl veterán Ambruz. Po objetí branky vystřelil z těžké pozice, ale Tihlářovi kotouč přes beton propadl do klece.

Začátky prvních dvou třetin měli Zubři vydařené a vše zopakovali také v té třetí. Jakékoliv komplikace s výsledkem rázně odmítl Brančík, který po najetí do prostoru kruhu nachytal Slováka na nedbalkách a kus černé gumy se lehce došoural do branky. Na zvrat už Bobři ve třetí třetině viditelně neměli síly, nebezpečným hráčem byl pouze Ambruz, který společně s Bokrošem zaměstnal Tihláře v 50. minutě. V tomto čase se Valmezu naskytla velká šance ještě něco s výsledkem udělat, ovšem jeho přesilovka pěti proti třem vyzněla do ztracena.

Závěr střetnutí si navíc ještě domácí krásně osladili a jejich vedení tak bylo mnohem výraznější. Zatímco Valmez početní výhodu neproměnil, Přerov ano a díky přesné střele Kočary už to bylo 7:2. Po další minutě se skóre měnilo znovu, když svůj projektil vyslal na meziříčskou branku Pala a gólový účet zápasu zakončil v posledních vteřinách Zbořil. Zkušený útočník dostal při vlastním oslabení dlouhou přihrávku od Faltýnka a z nájezdu se trefil mezi Slovákovy betony. Přerov po výsledku 9:2 zvládl i třetí letošní utkání s Valmezem a protlačil se zpět v tabulce mezi první čtyři nejlepší týmy.

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): Všichni jsme chtěli potvrdit sobotní výhru nad Frýdkem-Místkem. Čekali jsme, že to bude mnohem těžší práce, protože Valmez v minulém kole porazil v derby Vsetín. Hodně důležitý byl náš velmi dobrý vstup do zápasu. Po dvou gólech jsme byli jasně lepší, a to i v pohybu na ledě. První třetinu jsme nakonec vyhráli 4:0 a ta zápas de facto rozhodla. Pak jsme sice byli chvíli laxní v obraně a Valmez začal trochu kousat, ale po domluvě během přestávky kluci zase začali plnit tu zodpovědnou hru dozadu. Dnes to byl parádní zápas.

Ing. Jaroslav Stuchlík (HC Bobři Valašské Meziříčí): Na zápas v Přerově bude potřeba velmi rychle zapomenout. Vstup do utkání jsme měli mizerný, hlavně díky dvěma snadným gólům, které jsme soupeři nabídli. Přerov se uklidnil, získal jistotu a pak byl jednoznačně lepším týmem. Ve druhé třetině jsme hru sice srovnali, ale třetí třetinu bych nazval ostudou. Přijdou tresty a změny v sestavě, protože na výkony některých hráčů už se odmítám dále dívat. Aby spoléhali na to, že máme úzký kádr, to je špatné. Více se k tomu nebudu vyjadřovat.