Bobři prohráli v Opavě

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í -Bobři tentokrát zajížděli na led Opavy, kde i přes zlepšený výkon ve třetí třetině prohráli rozdílem tří branek. Přitom úvod patřil hostujícím hokejistům, jmenovitě Lukáš Bokroš byl autorem první branky utkání. Bohužel pro Bobry, tato branka však byla jediná v síti domácího Iláše po dvou třetinách. Mezitím se střelecky prosadili pouze domácí hokejisté a Opava si tak do třetí části vytvořila dostatečný náskok. Hokejisté Valašského Meziříčí sice hned v úvodu třetí části snížili rychlými brankami Ondřeje Tatarčíka a Lukáše Bacula, nicméně na vyrovnání to již nestačilo. Ke konci třetí části hosté odvolali brankáře a inkasovali poslední šestou branku. Bobři tak po vyhraném valašském derby tentokrát opět na ledě soupeře prohráli a v tabulce jim patří předposlední příčka.
2. liga - skupina Východ 2010/2011, 5. kolo, středa 22.9.2010
Opava
6:3
(2:1, 3:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 14.Mlýnek (Pavelek), 20.Kocián (Bednárek, Pavelek), 23.Kocián (Bednárek), 36.Měch (Grofek), 37.Pavelek (Kocián, Tůma), 59.Měch (Grofek) - 3.Bokroš (Tatarčík), 45.Tatarčík (Balga, Martiník), 45. Bacul (Varga Mir.) Vyloučení: 7:9 Využití: 3:1 V oslabení: 2:0 Diváci: 120 Průběh utkání: 0:1, 5:1, 5:3, 6:3
Opava: Iláš (Plánovský) - Kukol, Tichý, Bednárek, Tůma, Vrabel, Schreier, Grofek, Měch, Černý, Kocián, Polok, Pavelek, Herman, Mlýnek, Chalupa, Suchánek, Kříž, Wolf, Tošenovjan
Valašské Meziříčí: Vlachynský (Mocek) - Bacul, Balga, Bokroš, Dvořák, Fojtík J., Fojtík, T., Kostelňák, Martiník, Matějný, Matušík, Musil, Palík, Růčka, Varga M., Varga Mir., Vašut, Tatarčík, Fišera

Úvod zápasu lépe vyšel hostujícím hráčům z Valašského Meziříčí. Po počátečním oťukávání a rozchytání brankářů se ve třetí minutě prosadil zatím nejproduktivnější hráč Bobrů, Lukáš Bokroš. Ten se nejlépe zorientoval před brankou Davida Iláše a vstřelil úvodní gól zápasu 0:1. Po vstřelené brance se domácí hokejisté více tlačili do šancí, ale své velké příležitosti nedokázali proměnit ani Bednárek, ani Polok. V sedmé minutě jel po chybě hostující obrany sám na bránu domácí útočník Černý, jeho střela však skončila na betonech hostujícího brankáře Vlachýnského. Domácí chtěli rychle vyrovnat, měli více šancí ke skórování, nicméně útočníci Kocián ani Polok své šance nedokázali přetavit k vyrovnání. To se podařilo až ve 14.minutě utkání, kdy po velice rychle řešené situaci vyrovnává Michal Mlýnek na 1:1. Po vyrovnání si oba týmy vytvářely nadále brankové příležitosti, ale ani Tomáš Fojtík za hosty ani domácí obránce Tichý nedokázali vstřelit svou branku. V 18. minutě utkání bylo nařízeno trestné střílení proti hostujícím Bobrům. K puku se postavil faulovaný Ivo Kocián, který však svou střelu situoval pouze do brankářských betonů Václava Vlachýnského. Když už se zdálo, že se soupeři rozejdou do kabin s nerozhodným výsledkem, tak udeřila Opava. V čase 19:59 prostřelil Vlachýnského do poloodkryté klece Ivo Kocián a rozjásal tak své spoluhráče a domácí fanoušky. Branka do šatny znamenala vedení domácího Slezanu 2:1.

Do druhé třetiny vstoupili lépe domácí hokejisté. Ve 23. minutě utkání se skóre změnilo znova. A opět se na ukazateli skóre měnila číslovka u kolonky domácí. V další přesilovce využil svou povedenou tečí ke vstřelení třetí branky Ivo Kocián a rázem domácí odskočili na rozdíl dvou branek 3:1. Hosté sice poté hráli také své přesilové hry, nicméně ke vstřelení branky však ani jedna nevedla. Ve 29. minutě utkání měl domácí hráč Chalupa velkou šanci ke změně skóre, jeho objetí brány a pokus o vstřelení čtvrtého gólu však ukryl bezpečně do své lapačky Vlachýnský. Hostující Bobři si ve druhé třetině moc gólových šancí nepřichystali, Pokud se podařilo přejít hostující obranou, jako se podařilo Janu Matějnému, tak jeho střela skončila v náručí opavského gólmana. Ve 36. minutě dokázala Opava vstřelit již svou čtvrtou branku. Tomáš Měch svou individuální akci proměnil k radosti opavských 4:1. Aby toho pro Bobry nebylo málo, tak o minutu později se červené světlo rozsvítilo ještě jednou. A opět za hostujícím brankářem. To se prosadil zkušený Zdeněk Pavelek a rázem bylo pro hosty velice složité s výsledkem něco udělat 5:1. Hostujícím Bobrům tak opět nevyšla jedna ze svých třetin, kterou prohráli třígólovým rozdílem, aniž by jediný vstřelili.

Do třetí části vstoupili již domácí s myšlenkou udržet stav utkání na pohodlném brankovém rozdílu a u hostů s myšlenkou a snahou ještě stav alespoň zkorigovat. To se také stalo. Ve 44. minutě se v mezikruží dostal k puku Ondřej Tatarčík a vstřelil druhou branku hostů 5:2. O 25 vteřin později Bobři vstřelili svou třetí branku. Svou střelou z úhlu se prosadil hostující útočník Lukáš Bacul a snížil na 5:3. Po vstřelené brance si domácí trenér vyžádal oddechový čas. Hostující hráči se poté tlačili za snížením stavu, vedoucí postupně k vyrovnání, ale další gól již přidat nedokázali. V 59. minutě utkání hráli naopak Bobři power - play, k puku se však dostal Tomáš Měch a svou pohotovou střelou vstřelil šestou branku domácích a upravil tak konečné skóre na 6:3. Opava tak porazila Bobry a stoupá vzhůru tabulkou, naopak hostující Bobři mají po pěti odehraných zápasech pouze tři body a jsou na chvostu druholigové tabulky.

Roman Sedlák (Valašské Meziříčí):
Není co hodnotit! Myslím, že proti soupeři jako je Opava třináct minut je málo. Začali jsme skvěle, pak přišli zbytečné chyby v obraně a oslabení, 3 oslabení 3 góly, nakonec přišla odfláknutá přesilovka, místo toho, abychom snížili, tak jsme inkasovali dva góly. A to rozhodlo utkání. Dle mého to je o přístupu, říkáme, že na tom pracujeme, ale jeden, dva góly nás položí a celé se to rozsype. Jsem velice zklamaný, protože dle mého Opava hrála v tomto zápase nic moc, hrávala minulý rok lépe, alespoň proti nám. Bohužel to na nás dneska stačilo. Maximálně můžu dnes pochválit brankáře, vychytal hodně šancí a k tomu ještě trestné střílení, takže to je asi jediný hráč, který snese absolutorium. Bylo to odfláknuté a je potřeba to změnit, hlavně kvůli lidem, fanoušci nám stále věří, jezdí za nám a takhle se prostě za Bobry nebojuje!