Bobři protrhli krizi a porazili Techniku Brno

Po pěti porážkách se Bobři konečně radují z výhry. Techniku Brno porazili 7:5, nicméně po první třetině to na přerušení neúspěšné série nevypadalo. Hosté vedli 4:1 a premiéra v dresu Bobrů nevyšla mladému zlínskému brankáři Hamplovi. Do druhé třetiny jej ale vystřídal Krumpoch a domácím se podařilo průběh zápasu otočit. Jednu z branek vstřelila i nová posila útočník Lukáš Bokroš, Pavel Šebesta zaznamenal čtyři kanadské body.
2. liga - skupina Východ 2008/2009, 36. kolo, sobota 31.1.2009
Technika Brno
7:5
(1:4, 4:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 11. Sochorek (Šebesta), 29. Martiník (Krisl), 31. Šebesta (Krisl, Sochorek), 32. Dvořák (Martiník, Vaněček), 39. Bokroš (Šebesta, Sochorek), 44. Šebesta (Sochorek), 60. Martiník (P. Dvořák) - 3. Liška (Luštinec), 4. Benýšek (Odehnal, Špok), 18. Jelínek (Šebek), 20. Mráz (Jelínek), 48. Kučírek (Mráz). Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1 V oslabení: 0:1. Rozhodčí: Smeták - Goňa, Obadal. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 6:4, 6:5, 7:5. Diváci: 600.
Valašské Meziříčí: Hampl (20.Krumpoch) - Růčka, Zientek, Zrník, Krisl, O.Dvořák, Blažek - Tatarčík, P.Dvořák, Matějný - Šebesta, Sochorek, Kratěna - Vaněček, Martiník, L.Bokroš.
Technika Brno: Nešťák (32. Adamec) - Habrovec, Zapletal (21. Babic), Kučírek, Šindelář, Kalafut, Úlehla - Mráz, Jelínek, Šebek - Špok, Benýšek, Odehnal - Tobiáš, Liška, Luštinec.

V utkání 36.kola přivítali na svém stadionu Bobři velmi těžkého soupeře Techniku Brno. Domácí, kteří nevyhráli už 6 utkání v řadě, začali zápas s novým brankářem Richardem Hamplem, jinak oporou juniorky Zlína.

Samotný úvod byl pro Bobry jako zlý sen, již ve třetí minutě otevřel skóre střelou od modré hostující Jozef Liška. Další pohroma pro domácí přišla na konci 4. minuty, kdy rychlý útok Techniky zakončil střelou mezi nohy domácího gólmana Karel Benýšek. Domácími hokejisty takový úvod zaskočil a chvíli trvalo, než se nadechli k náporu. V 11. minutě přišla první radost v domácích řadách, kdy pěknou kombinaci zakončil střelou mezi betony hostujícího gólmana Nešťáka Dalibor Sochorek.

Bobři si po vstřelené brance vytvořili několik dobrých šancí ke srovnání, ale vše jim zmařil hostující brankář Nešťák. V 17. minutě měli výhodu přesilovky hosté a dokázali ji využít půl minuty před jejím skončením, kdy se trefil Petr Jelínek. V závěru úvodní třetiny po hrubce domácího brankáře navýšil skóre na 1:4 deset vteřin před sirénou kapitán hostí Zdeněk Mráz. Po tomto gólu Hampla nahradil Michal Krumpoch.

Ve druhé třetině se hra v úvodních minutách přelévala z jedné strany na druhou, ovšem bez výraznějších šancí. Až přišla 29. minuta a po nevinné akci Bobrů s trochou štěstí snížil Ondra Martiník na 2:4. Tato branka byla tím pravým impulsem pro domácí hráče. Zvýšili agresivitu v osobních soubojích a hnáni fantastickými fanoušky začali hosty přehrávat. Jejich snahu korunoval v 31. minutě Pavel Šebesta, který chytře tečoval ránu Jiřího Krisla od modré nechytatelně do víka hostující branky. Za dalších 35 vteřin se hosté dopustili faulu a následnou přesilovou hru využil již po 22 vteřinách k obrovské radosti domácího publika Petr Dvořák a vyrovnal tak na 4:4.

Po této obdržené brance vyměnili i hosté svého brankáře, Nešťáka vystřídal David Adamec. Domácích hráčů bylo po rychlém vyrovnání najednou plné hřiště a vedoucí branka visela ve vzduchu. Ve 37. minutě měli hosté opět výhodu přesilovky, dostali Bobry pod tlak, ale své šance na opětovné získání vedení promarnili hlavně zásluhou Michala Krumpocha, který své mužstvo v těchto fázích zápasu podržel. Sotva skončila přesilovka hostí, udeřilo na druhé straně. Svůj první gól v dresu Bobrů vstřelil mazácky ranou z křídla Lukáš Bokroš, který si vytáhl hostujícího brankáře a s přehledem poslal kotouč do hostující branky.

Úvod třetí části patřil hostujícímu mužstvu, které se v šatně oklepalo z obratu ve skóre a zle dotíralo před domácí brankou, ovšem bez gólového efektu. Ve 44. minutě ujel po křídle domácí kapitán Pavel Šebesta a zvýšil vedení domácích na 6:4. Navíc ve 45.minutě dostali domácí výhodu čtyřminutové přesilovky po faulu vysokou holí na Romana Vaněčka. Bobři se do svého soupeře zakousli, vytvořili si několik šancí na zvýšení náskoku, ale v cestě jim stál vynikající brankář Techniky. Domácí hráči navíc těsně před koncem přesilovky inkasovali branku z hole hostujícího Kučírka, který po vyhraném buly napálil kotouč nechytatelně do šibenice domácí branky a snížil tak na 6:5. Tento gól vlil nové síly do žil hostujících hráčů, kteří sevřeli Bobry do kleští a vyrovnání viselo na vlásku. Hosté hráli v posledních 10 minutách dvě přesilovky, ale domácí se tlaku ubránili s vypětím všech sil. V samotném závěru hráli hosté vabank, odvolali brankáře a 20 vteřin před koncem se vhazovalo před domácí brankou. Bobrům se podařilo dostat kotouč ze třetiny na Petra Dvořáka, který mohl sám rozhodnout utkání. Ten ovšem namísto zbrklého zakončení zatáhl kotouč do hostující třetiny a nádhernou přihrávkou vybídl ke skórování Ondřeje Martiníka, který poslal kotouč pod břevno opuštěné hostující branky a rozhodl tak o výhře domácího mužstva v poměru 7:5.