V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Bobři se představili po delší době na svém ledě, ve kterém hostili prostějovské Jestřáby, tedy první celek tabulky. Domácí začali dobře, své šance však nedokázali využít, zatímco hostující celek si se svými brankovými příležitostmi poradil mnohem lépe. Bobry však zdobila po celý zápas obrovská bojovnost, která vyvrcholila několikrát v potyčky mezi oběma týmy na ledě. Bobři prohráli, ovšem předvedená hra a nasazení jsou určitě dobrou pozvánkou na příští domácí sobotní utkání proti VHK Vsetín. Jedinou trefu a svou první v dresu Bobrů zaznamenal Roman Škutchan.
2. liga - skupina Východ 2013/2014, 27. kolo, sobota 14.12.2013
Prostějov
1:5
(0:3, 0:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 51. Škutchan (Varga Mar.) – 8. Stejskal (Venkrbec, Luňák), 13. Antončík (Belay), 14. Coufal (Polák, Luňák), 25. Stejskal (Luňák, Polák), 31. Belay (Antončík) Rozhodčí:Obadal – Wesley, Blaha Vyloučení: 5:7 Průběh utkání: 0:5, 1:5
Valašské Meziříčí: Slovák – Zábojník, Hartmann, Heča, Kvapil, Matušenko, Tomiga, Kubáč, Martiník, Prycl, Kundera, Škutchan, Varga D., Varga Mar., Varga Mir., Randýsek, Slovák 2, Pavlas, Deutsch.
Prostějov: Kocián – Veselý, Knesl, Polák, Jedlička, Malý, Kumstát, Kořínek, Švaříček, Antončík, Belay, Kučera, Černý, Venkrbec, Stejskal, Jurík Jur., Luňák, Duba, Coufal, Jurík Dav., Indra.

Domácí diváci mohli své hráče na meziříčském ledě vidět po cca dvou týdnech, očekávali tedy, že se jejich hráči budou chtít ukázat. Ti možná chtěli, ale kvalita hostí byla zásadně proti. Už v první třetině držel Prostějov otěže zápasu ve svých rukou, a přesto že byl několikrát na trestné lavici, dokázal vstřelit tři branky. Bobři ani jednu - 0:3.

Do druhé třetiny vlétli domácí s cílem pokusit se zápas zdramatizovat. To se jim dařilo a vybojovali si dokonce trestné střílení, které ovšem neproměnili. Vzápětí soupeř opět skóroval a tím definitivně rozhodl o vítězi zápasu. Hra se přiostřila, na ledě se strhla mela. Domácí kotel vhodil předměty na střídačku hostí a rozhodčí zápas přerušili. Chvíli poté, co se znovu začalo hrát, Prostějov se meziříčským fanouškům pomstil gólově. Třetina skončila s celkovým skóre - 0:5.

V poslední části bylo patrné, že hosté si chtějí výsledek především pohlídat. Toho Bobři využili snížením díky dělovce Romana Škutchana, ale kromě dalších šarvátek už více své fandy potěšit nedokázali. Zápas skončil přesvědčivou výhrou Prostějova - 1:5.

Nutno podotknout, že v posledních dvou utkáních Valaši narazili asi na momentálně dvě nejlepší mužstva s aktuální formou (Opava dnes porazila FM 12:4). Vymlouvat se na to ale domácí borci nemohou. Ukázat, jak na tom opravdu jsou, mají možnost ve středu 18.12. na ledě Břeclavi.