V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Ten, kde dnes chyběl na zimním stadionu ve Valmezu, mohl jen litovat. Bobři sice zaspali úvod utkání a brzy prohrávali tříbrankovým rozdílem. Po čtyřech minutách hry by na ně "vsadil" patrně málokdo, nicméně kontaktní branka z hole Marka Kundrátka nastartovala nevídaný obrat! Hosté sice ještě stačili zvýšit své vedení na rozdíl tří branek, ale zlepšená hra, pohyb a hlavně střelba domácích útočníků tentokrát vyšla na jedničku. Bobři ve druhé třetině dokázali celku z Hodonína vstřelit úctyhodných sedm branek! V zápase se za domácí trefil čtyřikrát Marek Kundrátek, dvakrát nová tvář z Prostějova -Tomáš Sršeň, z trestného střílení Jiří Slovák, dále z přesilových her Martin Varga a havířovský Tomáš Matějek. Bobři tak dokázali porazit silný Hodonín a odpoutat se z poslední příčky tabulky. Za obrovské nasazení od čtvrté minuty, bojovnost a střeleckou produktivitu si dnes tři body Valaši jednoznačně zaslouží!
2. liga - skupina Východ 2014/2015, 13. kolo, sobota 1.11.2014
Hodonín
9:7
(1:3, 7:3, 1:1)
Branky a nahrávky: 7. Kundrátek, 26. Sršeň (Slovák, Kaluža), 29. Slovák, 29. Kundrátek (Sprušil, Martiník), 36. Sršeň (Kuchta, Slovák), 37. Kundrátek (Sprušil), 37. Mar.Varga (D.Varga), 40. Matějek (Kaluža), 56. Kundrátek (Martriník, Sprušil) – 1. Kučera (Piskoř, Sajdl), 4. Peš (Škápik), 5. Charvát (Tomi, Vrba), 23. Sajdl (Piskoř), 34. Kuba (Jurásek, Kučera), 38. Kučera (Piskoř, Sajdl), 60. Peš (Piskoř) Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 4:4, 4:5, 5:5, 6:5, 7:5, 7:6, 9:6, 9:7
Valašské Meziříčí: Smolka (Svoboda) – Fišera, Gulda, Kaluža, Finkes, Šimek, Matušenko, Valentík – Baroš, Kuchta, Kundrátek, Kysučan, Martiník, Slovák, Sprušil, Škumát, D.Varga, Mar.Varga, Matějek, Sršeň
Hodonín: Kotvan (Rozum) – Prčík, Pokorný, Škápik, Zapletal, Nedvěd – Zezula, Kučera, Tomi, Smetana, Peš, Kuba, Piskoř, Sajdl, Jurásek, Vrba, Charvát, Vanek, Polesný.

Dnešní utkání se soupeřem z Hodonína se svým průběhem zapíše do paměti mnohých fanoušků meziříčského,ale velmi pravděpodobně i hodonínského hokeje. Bobři inkasovali už v čase 00:48 první branku z hole Zdeňka Kučery. Když ve 4.minutě Petr Peš a v 5. minutě Matěj Charvát zvyšovali už na hrozivých 3:0,došlo v našem mužstvu k výměně brankářů,kdy za Martina Svobodu nastoupil Lukáš Smolka.Vzápětí hráči Hodonína orazítkovali tyčku Smolkovy branky a v tu chvíli by si na Bobry vsadil snad jenom šílený optimista. Ovšem v 7. minutě se po zlepšeném výkonu povedlo snížit Markovi Kundrátkovi.Tímto skóre(1:3) 1.třetina skočila.

Po změně stran došlo k další individuální chybě v obraně a Jakub Saidl po spolupráci s Dominikem Piskořem pohodlně zvyšoval na 4:1 pro hosty. Tento gól jakoby byl vzpruhou pro domácí,kteří dokázali snížit premiérovým gólem Tomáše Sršně za Bobry ve 26.minutě na 2:4. V čase 28:05 byl v úniku faulován Jirka Slovák a svůj následný samostatný nájezd bravurně proměnil-3:4. O minutu později vyrovnal k obrovské radosti domácích příznivců opět Marek Kundrátek.Za průběžného stavu 4:4 došlo k výměně na brankářském postu také v týmu našeho soupeře.Naposledy se v dnešním utkání dostali do vedení Hodonínští v čase 33:54,kdy v přesilové hře upravoval Michal Kuba na 4:5 pro hosty. Rozjetá bobří mašina(ano,takto lze dnes nazvat náš tým)však již nedopustila pochybnosti o tom,kdo bude pánem dnešního zápasu a o tři minuty později jsme kontrovali dnes už podruhé skórujícím Tomášem Sršněm.Vyrovnáno 5:5. V následující minutě zvyšují Bobři dvěma přesnými zásahy už na 7:5. Nejdříve Markem Kundrátkem,který tímto dovršuje hattrick a posléze Martinem Vargou. Hosté v přesilové hře o minutu později snižují Zdeňkem Kučerou na rozdíl jediné branky, ovšem je to jejich labutí píseň. Bobři už otěže zápasu jednoznačně nemíní pustit ze svých rukou a ještě do konce třetiny v čase 39:27 zvyšuje na průběžných 8:6 Tomáš Matějek. Druhá třetina tak končí neuvěřitelným skóre 7:3.

Ve 3.třetině se hra obou týmů trochu zatáhla,přesto se šance vyskytovaly na obou stranách. Ani jeden z týmů ovšem nedokázal skórovat,přestože měly možnost přesilových her. Až v čase 55:45 Marek Kundrátek zvyšuje na 9:6 po přečíslení dva na jednoho. Pro Marka Kundrátka byla tato branka již čtvrtou v utkání. Poté se ozývalo zimním stadiónem skandování ´DESET DESET´,čemuž hráči domácích podlehli a se vší vervou se pustili do zteče soupeřovy branky. To se jim však nevyplatilo, o puk byli obráni a čtvrt minuty před koncem zápasu stav utkání kosmeticky upravil Petr Peš.

Nutno podotknout,že Bobři měli ve druhé části zápasu otěže zápasu jednoznačně ve vlastních rukou a jejich výkon je příslibem do dalších bojů o druholigové body.Tímto bychom rádi našim hráčům za předvedený výkon poděkovali.