V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Bobři v dnešním zápase odvedli velmi dobrý výkon a odvážejí si z Břeclavi velmi cenné tři body za výhru. Jsou to první body v letošní sezóně. Domácím se dnes nedařilo v obraně a ani v útoku, a toho Bobři dokonale využili. Více o tomto zápase v reportáži uvnitř článku.
2. liga - skupina Východ 2015/2016, sobota 19.9.2015
Břeclav
2:4
(0:2, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 9. Nováček (Flora), 41. Červenka (Medřický, Vachutka) – 9. Sprušil, 10. Tomiga (Kovář, M. Varga), 51. Medek (D. Varga), 59. D. Varga . Rozhodčí: Netopil – Blaha, Maloušek. Vyloučení: 1:6 . Průběh utkání:0:2, 2:2, 2:4.
Břeclav: Šurý (Bača) – Směřička, Miklík, Svoboda, Dittrich, Novák, Vlček, Zítka – Červenka, Lašák, Flora – Tobola, Zháňal, Nováček – Medřický, Buhaj, Kozel – Průdek, Vachutka, Vaculín
Valašské Meziříčí: Čáp (Vlach) – Mikel, Zbořil, Kovář, Tomiga, Arnošt, Miroslav Varga, Hradil – D. Varga, Martiník, Sprušil – Pořický, Martin Varga, Studený – Medek, Kývala, Baroš – Kubáč, Kuchta, Beták

Ze začátku dnešního utkání se hrál opatrný hokej a oba týmy se spíše otrkávaly. První branka přišla poměrně brzy, a to v 8. minutě. Břeclavští si nejprve nerozuměli při přechodu do útoku a následně jednomu z břeclavských obránců na obranné modré čáře přeskočil puk hokejku. Toho využil hostující Antonín Sprušil a s trochou štěstí procedil puk za brankovou čáru - 0:1. Za necelou minutu ztichla hala podruhé. Bobři se po brance usadili v útočném pásmu a díky důrazu na brankovišti se prosadil Michal Tomiga - 0:2. Domácí trenér si ihned vzal oddechový čas, aby si promluvil se svým týmem. Hrál se poměrně útočný hokej. V 18. minutě mohli Bobři vstřelit třetí branku. Střelec druhé branky Tomiga si zpracoval puk na modré a poslal jej na branku, chybělo už jen málo štěstíčka, aby Studený skóroval, Šurý byl však proti. Největší šanci první třetiny si domácí vytvořili ve 20. minutě, a to když po Dittrochově sraženém nahození se mezi kruhy dostal k puku Flora, jenomže v obrovské šanci přestřelil. První třetina tak skončila 0:2.

Do druhé třetiny měli lepší start opět Bobři. Hned ve 24. minutě dostal David Varga ideální přihrávku a vystřelil na branku. Brankář Lvů ale v pádu vystrčil pravé rameno a vzal tak Vargovi téměř jistý gól. Za necelých pět minut to hosty mohlo dost mrzet, protože domácí vstřelili svou první branku zápasu. Brankář hostí Čáp si neuhlídal u tyče puk, a lapačkou jej odhrnul a daroval tak gól Lukáši Nováčkovi, jenž objel branku a zakončil do odkryté svatyně - 1:2. Domácí byli na koni a chtěli brzy vyrovnat. Ve 34. minutě nastal velký závar před brankou hostí po střele Miklíka, Bobři jej však dokázali odvrátit. Do konce třetiny si Břeclavští vytvořili několik velkých šancí, hosté se však ubránili. Po druhé třetině tak svítil stav 1:2.

Do třetí třetiny vlétli lépe Lvi z Břeclavi. Hned ve 41. minutě se prosadil Martin Červenka, který nachytal Čápa rychlou střelou k levé tyči - 2:2. Do 50. minuty byli lepší ve třetí třetině domácí, pak se to však úplně obrátilo a přišla dvouminutovka tlaku hostů. V 50. minutě měli domácí velké štěstí. Tomigovu ostrou ránu od modré čáry totiž vytěsnil Šurý se štěstím do ochranné sítě. Za patnáct sekund mohl skórovat David Varga, který se dostal do samostatného úniku. Jeho klička však nebyla dostatečně rychlá a brankář domácích Šurý s ním vybruslil a zasáhl. V 51. minutě Šurý předvedl skvělý zákrok do třetice. Po závaru před jeho svatyní chytil puk snad na brankové čáře. Tyhle tři šance však nakonec Bobry moc nemusely mrzet. Na konci 51. minuty se totiž prosadil Robin Medek, který vystřelil na branku a Šurý jeho střelu lacině propustil za své záda - 2:3. Bobři byli v těchto okamžicích pány na hřišti a ovládali zápas. V 56. minutě mohl vyrovnat Zháňal, ten však neměl dostatečnou rychlost a jeho střela byla sražena do roho kluziště. Domácí to ještě zkoušeli ve hře bez brankáře. V poslední minutě všal Bobři potvrdili dnešní vítězství čtvrtou brankou. Břeclav neudržela útočné pásmo, Bobři ujeli do přečíslení dva na jednoho, David Varga vzal celou akci na sebe, obešel soupeře a poslal puk do prázdné branky - 2:4. Tímto skórem i dnešní utkání skončilo. Bobři si tak odvážejí velmi cenné tři body, jsou to jejich první body v letošní sezóně.