V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Hokejisté Valašského Meziříčí zajížděli k dalšímu důležitému utkání na led Orlové. Domácí tým v letošní sezóně v obou utkáních zvítězil, o motivaci tak měli svěřenci hostujícího trenéra Jana Vavrečky postaráno. A že utkání začali Valaši výborně bylo vidět již v první minutě, ve které se trefil Martin Varga a Ondřej Martiník. Domácí se však z rychlých branek nesložili a ještě do konce první třetiny stačili třemi brankami stav utkání otočit. Ve druhém dějství se za hosty prosadil a vyrovnal Daniel Matušenko. Třetí třetina a následné prodloužení o vítězi utkání nerozhodlo, tak na řadu přišly samostatné nájezdy. Ty lépe vyšly hostujícímu týmu z Valašského Meziříčí a z Orlové si odváží dva cenné body. Rozhodující nájezd a branku vstřelil až jako 22. v pořadí David Varga. Velké absolutorium zaslouží také Jiří Slovák, který nejen v nájezdech, ale i v samotném utkání zneškodnil několik velkých šancí orlovských.
2. liga - skupina Východ 2013/2014, 24. kolo, středa 4.12.2013
Orlová
3:4sn
(3:2, 0:1, 0:0 - 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: . Mráz (Pavliš, Hegegy), 16. Pavliš (Studený, Tomis.), 19. Studený (Mráz, Pavliš) – 1. Varga Mar.(Škutchan, Varga), 1. Martiník (Matějek, Hartmann), 36. Matušenko (Kundera, Kubáč), rozh. náj. Varga D. Rozhodčí: Koliba – Štěpán, Moravec Vyloučení: 4:4 Průběh utkání:0:2, 3:2, 3:3, 3:4
Orlová: Iláš (Urbánek) – Mintěl, Hegegy, Sznapka, Zientek, Tomis, Štefanka – Pavliš, Studený, Mráz – Badžo, Blatoň, Grepl – Szajter, Kelner, Matějíček – Ciupa, Voznica, Plášek
Valašské Meziříčí:  Slovák (Netolička) – Heča, Hartman, Matušenko, Kvapil, Zábojník – Baroš, Prycl, Kubáč, Kundera, Martiník, Randýsek, Mar. Varga, Mir. Varga, D. Varga, Matějek, Škutchan

Diváci, kteří přišli o minutu později, nevěřili vlastním očím. Orli totiž po 59 sekundách prohrávali 2:0. Semlelo se to velmi rychle. Nejprve se ze zmatku před brankou prosadil Martin Varga a hned na to ve snaze rychle vyrovnat propadla obrana, která hosty pustila do přečíslení dvou proti jednomu. To chladnokrevně zužitkoval zkušený Ondřej Martiník a všichni, kdo mají rádi orlovský hokej se museli cítit jako ve zlém snu. Jenže Orli zápas nevzdali. Okamžitě si vytvořili tlak a dlouhou dobu nepustili Bobry vůbec do otoku. Přesněji řečeno, Iláš musel znovu zasahovat až v deváté minutě, ale to už bylo dávno potom, co Tomáš Mráz zužitkoval Pavličovu přihrávku zpoza branky a snížil.

Domácí tlak pokračoval a stadion znovu vybuchl euforií v šestnácté minutě. Studený předvedl své individuální dovednosti a i když sám svou akci nezužitkoval, na dorážku do prázdné branky čekal Libor Pavliš. Aby toho nebylo málo, tak se první lajna prosadila do třetice a tentokrát to byl Václav Studený, kdo přijal přihrávku zpoza branky, s klidnou hlavou si přehodil puk do bekhendu chladnokrevně dokonal neuvěřitelný obrat skóre.

I ve druhé části byli Orli více na puku, ale co do střel a šancí se hra vyrovnala. Za domácí měli dobré šance Pavliš nebo Tomis, ale nevyužili je a radovali se Bobři. Kundera natlačil puk do brankoviště a i když Iláše nepřekonal, k dorážce se dostal Daniel Matušenko, který se do odkryté klece prosadil. Domácí před přestávkou nezareagovali, takže byl stav po čtyřiceti minutách vyrovnaný a rozhodnout měla třetí třetina.

V úvodu třetí části měli Orli tři velké šance, ale neproměnili je. Neskóroval ani posléze Marek Badžo, kterého krásně našel Blatoň, ale ani Miroslav Varga, který měl obrovskou šanci v poslední minutě. David Iláše však fantasticky podržel svůj tým a zachránil pro něj prodloužení. Ani to nerozhodlo a na řadu přišly nájezdy.

Ty nabídly dramatickou bitvu, ve které se rozjelo jedenáct střelců na obou stranách! Za Orly se trefili Studený a Pavliš. Za hosty Miroslav Varga, Jan Heča a rozhodující nájezd zařídil David Varga.