Bobři úspěšní i v Hodoníně

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Hokejisté Valašského Meziříčí zvádli i druhý finálový zápas, tentokrát vyhráli na ledě Hodonína 5:2. V utkání bohatém na trestné minuty dokázali Bobři ubránit několik dvojnásobných oslabení a díky vynikajicímu Michalu Krumpochovi v bráně vybojovat druhou výhru v sérii. O branky Bobrů se postarali Petr Dvořák, Ondřej Tatarčík, Pavel Šebesta a dvojnásobně úspěšný střelec Jan Matějný. Bobři tak mají možnost ukončit celou sérii v pondělí na domácím ledě.
2. liga - skupina Východ 2009/2010, sobota 3.4.2010
Hodonín
2:5
(1:3, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky:9. Vaškovič (Korotvička), 59. Korotvička (Komárek) - 7. Dvořák P. (Matějný), 10. Matějný (Dvořák P., Tatarčík), 14. Matějný (Dvořák P., Růčka), 26. Tatarčík (Krisl), 55. Šebesta (Sochorek) . Rozhodčí: Škach - Novotný, Šimčík. Vyloučení: 13:11, navíc Hollý a Klimeš (oba HOD) 10 minut, Varga D. (VAL) 5+OK. Využití: 0:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 2671. Střely na branku: 37:30. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5, 2:5.
Hodonín: Tuček(Šrámek) - Flamík, Pokorný, Podešva, Klimeš, Kadela, Komárek, Salajka, Koktan, Lesák - Hoza, Vaškovič, Korotvička, Špok, Kubica, Jurásek, Haring, Peš, Kuba, Vrba, Hollý
Valašské Meziříčí: Krumpoch(Gleich) - Blažek, Bokroš, Brunec, Dědek, Dvořák O., Dvořák P., Kovář, Krisl, Matějný, Ovšák, Palík, Růčka, Sochorek, Šebesta, Tatarčík, Varga D., Varga Mir., Vašut, Vnenk

Utkání začali lépe domácí Drtiči. Hned ze začátku si vytvořili velký tlak a několik příležitostí. Michal Krumpoch byl ale na svém místě a tyto šance zlikvidoval. Největší šanci měl asi Vrba, který po chybě obrany Bobrů jen těsně minul bránu. A tak přišel trest - po střele Matějného, kterou Tuček vyrazil pouze před sebe, se ve skrumáži nejlépe zorientoval Petr Dvořák a rozjásal hostující kotel poprvé. Tak se stalo v sedmé minutě. Hned za další dvě minutky, v čase 8:39, dokázal vyrovnat Vaškovič. Za další minutu, v čase 9:36, se ale vedení vrátilo opět k Bobrům zásluhou Matějného. V čase 13:04 bylo pro Bobry ještě veseleji - Matějný vstřelil třetí gól. Utkání po té narušovalo časté vyloučení, a tak se k šancím dostávaly oba celky. Do sirény se ale skore neměnilo.

Druhou část začali opět aktivněji Drtiči, ale tuto převahu se jim nedařilo vyjádřit i gólově. Podíl na tom neměl pouze Michal Krumpoch, ale i celá obrana, která obětavě zaskakovala tam, kde Michal nebyl. Drtičům nepomohla ani 5 minutová přesilovka za faul na Vrbu. V té se paradoxně dokázali prosadit opět Bobři. Tatarčík dostal puk do jízdy a krásným blafákem nedal brankářovi Drtičů šanci. 4:1. Po inkasované brance se Drtiči snažili ještě víc, ale Krumpoch je přiváděl k šílenství. Jeho zákroky byly až neuvěřitelné. Do kabin se tedy šlo za stavu 4:1 pro Bobry.

Do poslední části šli domácí s tím, že z výsledkem něco udělají, ale Bobři je k tomu nepustili. Drtiči si sice vytvářeli akce, ale ty končily buď na obraně nebo na skvělém Krumpochovi. Naopak, Bobři se dostávali z brejků do zakončení. Po jedné povedené akci z 50. minuty dokonce zazněla tyč. V čase 54:08 přilil do extáze hostujících fanoušků další olej kapitán mužstva Pavel Šebesta, když po krásné výměně se Sochorkem zvýšil již na 5:1. Na náladě jim nezkazil nic ani Korotvička, který v závěru snížil na konečných 5:2.

Bobři si tak připsali druhé vítězství ve finálové sérii a mají nakročeno k postupuz do kvalifikace o první ligu.

Roman Sedlák ( HC Bobři Valašské Meziříčí):
Dnes je to hodně cenná výhra. Přijeli jsme dobře bránit, ale podařilo se nám rychle vstřelit branku, bohužel soupeř hned vyrovnal. My ale dokázali dobře odpovědět a zvýšit svůj náskok. Určitě rozhodly přesilovky a hlavně oslabení, kdy jsme ubránili hodně přesilovek soupeře jak klasických tak i dvojnásobných. V oslabení navíc Ondra Tatarčík přidal další branku. Velké poděkování patří Michalu Krumpochovi, ten nás hodně drží a i dnes zachytal skvěle. V pondělí to bude těžké, ale my to budeme chtít ukončit a odpustit si tak cestu do Hodonína.