V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Hokejisté Valašského Meziříčí vyhráli v prvním zápase nadstavby nad týmem z Břeclavi 4:3 a připisují si tak první důležité body do tabulky „7-12“. Bobři začali dobře, když vstřelili úvodní branku utkání, soupeř z Břeclavi však brzy vyrovnal a dokonce stav utkání otočil ve svůj prospěch. Bojovnost a odhodlání Bobrů získat důležité body se však ku spokojenosti domácích hráčů, fanoušků i vedení klubu nakonec dostavila. Bobři z nevlídného stavu dokázali otočit zápas a postupně dokázali třikrát překonat jinak výborně chytajícího Chvátala. Ke konci zápasu však bylo k vidění ještě pořádné drama, neboť soupeř snížil a rázem pokračoval v početní výhodě dvou hráčů v poli. I přes přesilovku šesti proti čtyřem již domácí hokejisté svůj výsledek uhájili a mohou se radovat z prvních tří bodů. Výborný výkon podal opět domácí brnakář Krumpoch, o brnaky domácích se postarali David Varga, Róbert Balga, Ondřej Martiník a Martin Varga. Další důležité utkání čeká Bobry v sobotu, na ledě Techniky.
2. liga - skupina Východ 2010/2011, 31. kolo, středa 12.1.2011, Valašské Meziříčí
Břeclav
4:3
(1:1, 3:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 15.Varga D. (Vašut, Bacul L.), 27.Balga (Bokroš, Winchester), 32.Martiník (Balga, Bokroš), 39.Varga Mar. (Matuštík) - 16.Klimovič (Vozdecký), 21.Kurial (Chomič, Klimovič), 45.Matouš (Kurial) Rozhodčí: Škrobák - Štěpán, Adámek Vyloučení: 5:6 Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 4:2, 4:3
Valašské Meziříčí: Krumpoch (Mocek) - Blažek, Bokroš, Musil, Martiník, Bacul L., Varga Miroslav, Palik, Růčka, Tatarčík, Varga Martin, Varga David, Dvořák, Vašut, Winchester, Matuštík, Bacul R., Balga
Břeclav: Chvátal (Žůrek) - Dora, Rajnoha, Vozdecký, Škápik, Nedvěd, Svoboda, Hrůza, Sedláček, Chomič, Kuriál, Klimovič, Konečný, Fiedler, Matouš, Bartoš, Zháňal

Do zápasu vstoupily obě strany s ostrými lokty. A hned od prvních minut bylo vidět zejména na holích domácích chtíč po výhře. Nakonec v patnácté minutě, po mnoha šancích a skvělých výkonech domácího brankáře Krumpocha i hostujícího Chvátala se měnilo poprvé skóre, v Robin Bacul najížděl do pásma, puk přenechal Lukáši Baculovi, který vystřelil na Chvátala, puk se však odrazil k Přemyslu Vašutovi na modré čáře a jeho tvrdou střelu v letu dokázal usměrnit David Varga do hostující sítě. Odpověď na sebe ovšem nedala dlouho čekat a zhruba minutu po prvním gólu dokázali hosté z Břeclavi vyrovnat skóre Vozdecký nahrál Klimkovičovi, který vystřelil do odkryté brány a Krumpoch nemohl nic dělat!

Druhá třetina začala pro domácí hodně smolně, hned minutu po jejím začátku se dokázal prosadit Kurial téměř stejným stylem jako padl vyrovnávací gól. Poté se dostali domácí hráči jakoby do „útlumu“, ten prolomili ve dvacáté sedmé minutě, když střelu Lukáše Bokroše dorazil do brány Róbert Balga. A na ukazateli skóre bylo na obou stranách opět shodné číslo. Domácí chuť po gólech ovšem neutuchala a ve třicáté druhé minutě využil Ondřej Martiník zmatku před Chvátalovou bránou a zkušeně poslal puk za jeho záda. A jako třešničku na dortu minutu před koncem třetiny dokázal Chvátala prostřelit i Martin Varga, když mu vstřelit puk backhandovou střelou mezi nohy.

V poslední části hry byly k vidění akce na mnoha stranách a Břeclav měla nakonec štěstí a úderem čtyřicáté páte minuty dokázala zásluhou Matouše snížit skóre zápasu o jeden gól. Poté některým hráčům začaly téct nervy. V podstatě jako jediný to odnesl zřejmě psychicky nevyrovnaný Lubomír Škápik, který vyfasoval během chvíle hned dva osobní desetiminutové tresty a tak byl poslán do sprch. Na konci zápasu měli hosté velký tlak podpořený přesilovou hrou a ještě k tomu hrou bez brankáře. Nedokázali však této početní převahy využít a tak se skóre zápasu již neměnilo a 3 body zůstaly na „Bobří hrázi“.

Roman Sedlák (Valašské Meziříčí):
No, nový rok začal dobře, vyhráli jsme v Hodoníně na nájezdy, teď jsme vyhráli. Teď jsem možná kritický, bohužel i přes to, to není ono. Ale jsme rádi za tři body, trošku nás srazilo to, že jsme měli dva samostatné úniky a nedáme góly, a pak to dovedeme do takhle nervózního závěru, kdy začneme faulovat zbytečně a je z toho více-méně taková holomajzna. Ovšem odbojovali jsme to, nedostali jsme už gól, i když upracované vítězství, tak velice cenné a stálé jsme ve hře! Ty důležitější zápasy teprve ještě přijdou, ale důležité je zejména doma neztrácet body, což se nám teď povedlo. Takže určitě za bojovnost a za to, že jsme ubránili tu poslední třetinu si myslím, že může být spokojenost.