V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Ve třetím přípravném zápase se hokejistům Valašského Meziříčí nepodařilo prodloužit vítěznou sérii a v odvetě proti Karviné mužstvo, v jehož sestavě dostali příležitost náhradníci, kapitulovalo hrozivým poměrem 4:10. Zlomovým momentem zápasu byl začátek druhé třetiny, který Bobři zaspali a v jejich síti se třepetal jeden puk za druhým. Bobři se navíc trápili v koncovce a nevyužili pěknou řádku jasných gólových příležitostí. Mezi úspěšné střelce se zapsali Lukáš Bokroš, Marek Knebl, Jakub Voznica a Radovan Vajda. Šanci na reparát budou mít Bobři už zítra v 18 hodin na vsetínském Lapači, kde je čeká také odveta po vítězném utkání na domácím ledě proti Vsetínu.
čtvrtek 6.9.2012, Karviná
Karviná
10:4
(1:1, 6:2, 3:1)
Branky a nahrávky: 6. Moravec (Mikšan, Teper), 25. Mikšan (Sznapka), 25. Buček (Pavliš), 27. Mikšan (Moravec), 28. Teper (Moravec, Mikšan), 36. Pavliš (Mikšan), 38. Contratto (Buček, Pavliš), 41. Číhal (Moravec), 48. Kowalczyk (Buček), 12. Moravec (Buček) - 3. Bokroš, 28. Knebl (Šoula), 30. Voznica (Vajda), 60. Vajda (Voznica) Vyloučení: 7:6 Využití: 2:0 Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3, 10:3, 10:4.
Karviná: Smolka (Iláš) – Samiec, Moravec, Mikšan, Rosůlek, Buček, Gančarčík, Sznapka, Blatoň, Pavliš, Mareček, Badžo, Včíslák, Miczek, Řezáč, Contratto, Kowalczik, Teper, Číhal
Valašské Meziříčí:  Slovák (36. Netolička) – Sadil, Heča, Mikel, Vajda, Zábojník, Kolovratník, Bokroš, Varga Mi., Novasad, Varga D., Ševčík, Voznica, Knebl, Šoula, Coufal, Prycl

Během čtvrtečního podvečera jsme sledovali utkání, které mělo tradiční příznaky připravných zápasů – tedy počáteční nesouhru nerozehraných týmů, k vidění byla spousta nedorozumění a uskočených puků a obrany kupily chyby, které si v lize nebudou moci dovolit. Tyto nedostatky však týmy do začátku sezony vypilují, koneckonců od toho přátelská utkání hrají, a jejich dočasná přítomnost nic nemění na tom, že nám zápas nabídl spoustu pohledných akcí a nádherných gólů.

Hned ve druhé minutě mohl otevřít skóre brandy Contratto, který dostal pěknou přihrávku k tyči, ale Jiří Slovák byl proti. Záhy na to jsme se úvodní branky již dočkali, nicméně padla na druhé straně, poté co Lukáš Bokroš sám vybojoval puk a následně propálil Lukáše Smolku. V šesté minutě přišlo vyloučení hostujícího Vajdy a Bobři se museli bránit. Chyba domácí obrany však umožnila samostatný únik Lukáši Bokrošovi, jemuž druhý gól z hole ukradl Smolka. Být to ligový zápas, Bokroš by si zřejmě rval vlasy, protože Karviná pak v téže přesilovce dokázala vyrovnat z hole Davida Moravce. V průběhu první třetiny mohla Karviná ještě navýšit, jenže Sznapka trefil tyč a Rosůlka v obrovské šanci vychytal Slovák, tudíž se skóre před přestávkou neměnilo.

Do druhé dvacetiminutovky Baník vlétl jako uragán. Na Slováka sypal jednu střelu za druhou a stupňoval tlak. Obrovskou šanci měl Mikšan, který měl před sebou odkrytou půlku branky, ale k jeho smůle trefil pouze půlku krytou Slovákem. Gól na holi měl i Brandon Contratto, který v úniku zkoušel bekhendový blafák. Branku si odkryl, ale Slovák parádním překulením přes záda vymrštil betony proti jeho zakončení. Tuto situaci hosté neustáli bez faulu a v následné přesilovce karvinský tlak vygradoval. Sznapkova rána se od Slováka dostala až k Davidu Mikšanovi, který neváhal a poslal puk do sítě. Neuběhla ani minuta a Baník se radoval znovu po Pavlišově přihrávce zpoza branky na Lukáše Bučka, který rozvlnil síť.

V sedmadvacáté minutě měli šanci i Bobři, kteří jeli tři na jednoho, ale do situace se dobře vrátil Sznapka, který narušil Bobrům kombinaci a zbylé nebezpečí brilantně vyřešil Lukáš Smolka. Na řadě byla opět Karviná a ta svou šanci zužitkovala. David Mikšan stál opět na správném místě a tentokrát za rozhozeného Slováka nasměroval puk odražený po Moravcově ráně. Radost karvinských netrvala dlouho, jelikož na meziříčský kontr jsme čekali pouze patnáct sekund. A gól rozhodně stál za to! Knebl se Šoulou předvedli nádhernou kombinaci, kdy se postupnými přihrávkami propracovali až k zakončení do prázdné branky v podání Marka Knebla. Ani na další gól jsme ale nečekali dlouho. Po šanci Pavliše se vhazovalo v útočném pásmu a Karviná po buly sehrála rychlou akci, na jejímž konci stál třinecký mladík Jakub Teper a postaral se o pátý karvinský gól.

Ve třicáté minutě hrálo Meziříčí přesilovku a tu přesnou ranou využil Jakub Voznica, který vybruslil zpoza branky a poslal kotouč nad Smolkovo rameno. O pět minut později vyslal David Mikšan do úniku Libora Pavliše, který rozhýbal Slováka a zamířil mezi jeho betony. Po této akci hostující brankář přenechal své místo Marku Netoličkovi. Ten nejprve přec celé hřiště sledoval, jak Miroslav Varga trefuje tyč a z následujícího protiútoku už lovil puk ze své sítě. Karvinští totiž sehráli parádní kombinaci na jeden dotek, kterou do prázdné klece zametal maličký, ale zato technicky vybavený a svižný Brandon Contratto. Ten měl ještě jednu šanci v závěru dvacetiminutovky, kdy se proháčkoval do úniku. Na Netoličku s Bekhendovým blafákem neuspěl, ale ještě vybojoval puk pro Mikšana, který mířil od odkryté svatyně, nicméně místo hattricku se konal průlet puku nad horní tyčí a záhy zazněla druhá siréna.

Třetinu třetí začala Karviná rovněž svižně. Už po šestačtyřiceti sekundách vypálil po průjezdu za modrou čáru Robin Číhal a nemýlil se. V minutě sedmačtyřicáté jsme byli svědky další branky. Tentokrát Buček od zadního mantinelu namazal na modrou Pavlu Kowalczykovi, který vypálil takovou bombu, že Netoličkova kotouč vidět, až když jej se smutným výrazem tahal z branky. Ve dvaapadesáté minutě mohl skórovat Bokroš, který pálil z bezprostřední blízkosti. Na jeho první pokus Smolka stačil, ale Bokroš se dostal i k dorážce, kterou k jeho smůle poslal mimo branku. Za brankou se kotouče ujal Lukáš Buček, který posléze vybídl Davida Moravce k završení dvojciferného výsledku. Chvíli na to měl obrovskou smůlu Jan Sznapka, který při absenci Mirka Javína převzal kapitánské „céčko“, protože již podruhé v zápase puk z jeho hole olíznul pouze tyč. I na straně Bobrů přišlo na kroucení hlav. Neintenzivněji kroutil Viktor Coufal, který zřejmě ještě nyní nemůže pochopit, že poloprázdnou branku po nádherné bobří kombinaci minul.

Zápas byl dávno rozhodnut a necelé dvě minuty před koncem šli ještě Bobři do čtyř. Domácí fanoušci si žádali „ještě jeden“, ale dočkali se na druhé straně. Ovšem Radovanu Vajdovi museli složit poklonu, protože to udělal nádherně. Obhodil si bránce, naznačil střelu, čímž si Smolku vytáhl z branky a položil, takže mu pak už stačilo jen s ledovým klidem ležérně stáhnout puk do bekhendu a zakončit. Tím se postaral o čtrnáctý a poslední gól zápasu, ve kterém obrany nabídly útočníkům až přespříliš mnoho prostoru. Tentokrát utkání skončilo jasným vítězstvím Karviné, ale výsledky z přípravy není radno přeceňovat, takže bude velmi zajímavé si počkat, jak se týmy spolu popasují po zahájení soutěže.

Aleš Flašar (Karviná): V naší hře jsou pořád velké rezervy, ale na to, že jsme začali tak pozdě to podle mého není nejhorší. Věřím, že to do sezony ještě doladíme. Rozdíl mezi oběma zápasy s Valmezem bych viděl v tom, že ve Valmezu jsme šance neproměnili a tady doma ano, nicméně tehdy to byl první zápas a nebyli jsme rozehraní, ale ani tehdy kluci nehráli špatně.

Ing. Jaroslav Stuchlík (Valašské Meziříčí): Dnešní zápas ukázal, kde nás tlačí bota, a to je hra v obranné třetině. Tímto směrem se musíme zaměřit. Co se týká hry dopředu, tak vzhledem k velkému počtu neproměněných šancí a čtyřem vstřeleným gólům můžeme být spokojeni. Hra dozadu byla ovšem velice špatná.