Bobři v přípravě vítězně

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Zaglebie Sosnowiec - účastník nejvyšší polské hokejové ligy byl prvním soupeřem v přípravě na nadcházející druholigovou soutěž domácích Bobrů. Domácí hokejisté zvítězili v poměru 7:5 a připsali si tak cenné vítězství proti týmu, který loňskou sezonu skončil na 6.místě polské extraligy.
přát, pátek 7.8.2009
Zaglebie Sosnowiec
7:5
(2:2, 4:2,1:1)
Branky a nahrávky: 7. Sochorek (Hruškovský, D.Varga), 19. Vaněček (Tatarčík), 21. Lhotský (Matějný), 24. Lhotský (Růčka, P.Dvořák), 28. Tatarčík (Vaněček), 35. Sochorek (Šebesta), 57. Sochorek (TS) - 8. Jaroš (Jakubík), 20. Opatovský (Piecha), 36. Luka (Piecha), 38. Pawlak (Rodrvaulto), 53. Opatovský (Luka)
Valašské Meziříčí: Krumpoch (Popovič) - Růčka, Dvořák O., Lhotský, Dvořák P., Matějný, Vnenk, Hruškovský, Šebesta, Sochorek, Varga D., Blažek, Vašut, Tatarčík, Vaněček, Bokroš, Zrník, Mikel, Varga M., Tomášek, Dědek

První třetinu rozehrály oba týmy opatrně. Vážnější šance si vypracovaly domácí, nicméně střela Petra Dvořáka ještě neskončila v síti polského brankáře. Ta se ujala až na začátku sedmé minuty, kdy se trefil domácí Sochorek. Netrvalo však dlouho a hostující týmu Zaglebie srovnal brankou Jaroše. Do konce třetiny padly ještě dva góly, o které se zasloužil domácí Vaněček a když už se zdálo, že Bobři své vedení do kabin uhájí, vyrovnal hostující zkušený hráč Opatovský.

Druhá dvacetiminutovka začala hodně svižně. Posila z Nového Jičína Luděk Lhotský ujel po pravé straně hostujícím obráncům a střelou zápěstím pod břevno nedal brankáři Dzwonkovi šanci. O tři minuty později přidal svůj druhý gól v zápase, kdy krásně tečoval od modré střelu Růčky. V této části hry byli Bobři lepší a zúročili to pátým golem z hole Ondry Tatarčíka, který vyhnal hostujícího golmana Dzwonka Tomasze z brány. Na jeho místo se postavil Rajski Tomasz. Ve třicáté minutě zápasu nechal trenér Sedlák odpočinout i domácího Michala Krumpocha v bráně a na jeho místo se postavil mladý brankář Popovič. Dále se do hry domácích zapojili všichni hráči z lavičky, tj. Tomášek, Varga Mir., Dědek, Zrník, Mikel. Ve 36. minutě se ujali domácí vedení o 4 branky zásluhou znovu agilního Sochorka. O necelou minutu však po individuální chybě domácí obrany snížil stav Luka a následně i Pawlak. Stav po dvou třetinách byl tedy 6:4 pro domácí.

Třetí části začali Bobři opatrně a na soupeři bylo vidět, že chce výsledek zvrátit. Dobře bruslil a dostával se mnohdy do přečíslení, nicméně koncovka nebyla taková, jakou by si svěřenci trenéra Skokana přáli. Na rozdíl jediné branky snížil v 53. minutě opět hráč,který prošel extraligovými kluby nejen v České republice ale i na Slovensku – Opatovský. Závěrečný nápor hostujícího týmu však zmařil faul na domácího kapitána Šebestu, po kterém rozhodčí nařídil trestné střílení. Toho se ujal Dalibor Sochorek a za podpory fanoušků rozjásal zimní stadion, když střelou pod břevno nedal brankáři Rajskému šanci.

Bobři tak v prvním přípravném zápase zvítězili nad silným polským protivníkem a odstartovali tak šňůru 11 přípravných zápasů.

Roman Sedlák ( HC Bobři Valašské Meziříčí):
Vítězství se určitě cení, byl to kvalitní soupeř, výhra má svou váhu, jsme rádi. Dopředu jsme hráli super, vzadu máme ještě rezervy, ale ty poslední 3 góly byly spíše způsobené individuálními chybami. Myslím ale, že mužeme být na první zápas spokojení.Teď nás čeká Vsetín tak se na něj připravíme a zkusíme zvítězit.