V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Hokejisté Valašského Meziříčí v posledním utkání letošní sezóny prolomili prokletí frýdecko-místeckého ledu a dokázali zvítězit 6:3. Ze začátku to s Bobry vůbec nevypadalo dobře, když už po třiadvaceti vteřinách darovali Frýdku výhodu dvou mužů v poli, kterou domácí ztrestali. I přes to, že i nadále přibývalo vyloučení právě na straně Bobrů, podařilo se jim i díky dvěma gólům v oslabení otočit vývoj zápasu a vybudovat si dostatečný náskok, který už v závěru udrželi. Mezi střelce se za Bobry zapsali Jakub Blažek, Lukáš Bacul, Robin Bacul, Přemysl Vašut a dvakrát Jan Matějný.
2. liga - skupina Východ 2010/2011, 40. kolo, sobota 12.2.2011
Frýdek-Místek
3:6
(1:3, 0:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 3. Mintěl (Marek), 43. O.Sluštík (Štubňa, Gottwald), 51. Gajda (Roupec, Krutil) - 8. Blažek (R.Bacul, Martiník), 11. L.Bacul (R.Bacul, D.Varga), 13. Matějný, 38. R.Bacul (L.Bacul), 41. Vašut (R.Bacul), 57. Matějný (Palík) Rozhodčí:J.Jeřábek - Barteček, Fiala Vyloučení: 4:12 Využití: 1:1 V oslabení: 0:2 Průběh utkání:1:0, 1:5, 3:5, 3:6
Frýdek-Místek: Láníček (Vašíček) - Kudláček, Kocurek, Kopáč, Krutil, Rozum, Matzke, Kotásek, Gajda, Marek, Pauliak, Štubňa, Čára, Slovák, Řezáč, Roupec, Mintěl, Mach, Gottwald, O.Sluštík, J.Sluštík
Valašské Meziříčí: Krumpoch (41. Vlachýnský) - L.Bacul, R.Bacul, Blažek, Bokroš, Dvořák, Martiník, Matějný, , Mikel, Palík, Růčka, Tatarčík, Mar.Varga, D.Varga, Mir.Varga, Vašut

Bobři do zápasu doslova vletěli s lokty proklatě vysoko! Hned ve dvacáté šesté minutě totiž byli vyloučeni Robin Bacul společně s Přemyslem Vašutem a hráči a Frýdku-Místku měli znenadání přesilovou hru 5 na 3. Tu ovšem využít nedokázali! Nakonec ovšem těsně po skončení trestů napřáhl Mintěl, jeho střelu Krumpoch sice chyti, ale nedokázal ji udržet v lapačce a nakonec skončil puk za brankovou čarou. Do pěti minut však bylo srovnáno Robin Bacul našel mezi kruhy skvěle postaveného Jakuba Blažka, který prostřelil Láníčka. Dvě minuty na to nabídl Krutil Bobrům přesilovou hru a ti ji bezezbytku využili Lukáš Bacul z otočky prostřelil Láníčka a hostující Valašské Meziříčí se tak dostalo do vedení. Poté nabídl přesilovou hru Frýdku Ondřej Martiník, ovšem místo domácích skórovali hosté, Jan Matějný dokázal ujet hostující obraně, mazácky si položil Láníčka a zasunul puk za jeho betony.
Ve druhé třetině byla k vidění nenápadná hra z obou stran. A také vynikající brankáři. Skóre se změnilo pouze v třicáté osmé minutě zásluhou Robina Bacula, kterého vyslal na steč proti Láníčkovi Lukáš Bacul.
Třetí třetina začala pro domácí horkou sprchou, jelikož z modré čáry propálil Láníčka Přemysl Vašut. Láníček byl poté vystřídán v bráně Radimem Vašíčkem. Také Václav Vlachynský (nastoupil místo Michala Krumpocha do třetí třetiny z důvodu zranění na ruce) měl okamžitě plné ruce práce a nakonec byl prostřelen Ondřejem Sluštíkem, na světelné tabuli svítilo tak skóre 2:5. Poté byla k vidění série vyloučení, potrestáno bylo ovšem až vyloučení hostujícího Ondřeje Dvořáka, zásluhou Milana Gajdy. Poté hráli Bobři další čtyři minuty v oslabení a domácí hokejisté zaměstnávali Vlachynského v bráně Bobrů dosti vydatně. Tečku za zápase však udělali hosté, když to domácí tři minuty před koncem zkoušeli ještě bez brankáře, prázdná brána pro Jana Matějného ovšem nebyla vůbec žádná překážka a tak nakonec svítilo na světelné tabuli skóre 3:6!

Roman Sedlák (Valašské Meziříčí):
Určitě se to hodnotí dobře, sezóna nám utekla někde jinde, v Hradišti, v Uničově, říkal jsem to už několikrát. Ale jsem rád, že jsme se rozloučili vítězně, hlavně tady ve Frýdku, jelikož jsme tady nikdy nevyhráli. To snad byla jediná meta, kterou jsem chtěl ještě pokořit! Jsem rád, že se to podařilo, klukům určitě můžu poděkovat za přístup, i když tam byly nějaké chyby. Trošičku jsme si navzájem na sebe zase zakřičeli. Jsem, ale hlavně rád kvůli fanouškům, kterých přijelo hodně, i když se prakticky o nic nehrálo. Musím poděkovat za celou sezónu, v těch posledních zápasech jsme prohráli jenom dvakrát, určitě se ta sezóna prohrála někde jinde. Je to škoda, jelikož si myslím, že jsme do toho playoff patřili, alespoň do toho prvního kola. Bohužel každý rok to nejde a uvidíme co bude příští rok, ale věřím, že poskládáme silný tým a to playoff vrátíme zpět do Valašského Meziříčí!