V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Ve svém posledním přípravném zápase potvrdili Bobři z Valašského Meziříčí vzrůstající formu před blížící se sezónou a přehráli svého soupeře ze Vsetína poměrem 5:3. Hned v úvodu zápasu se sice prosadili ve skrumáži před bránou hosté, nicméně domácí postupem času zvýšili tempo hry a skóre obrátili ve svůj prospěch až na rozdíl čtyř branek. V poslední třetině se však prosadili jen vsetínští a snížili již jen na rozdíl dvou branek. Hattrickem se v zápase blýskl slovenská posila z Dukly Trenčín - Róbert Balga, kterému zatím souhra s Janem Matějným a Martinem Matuštíkem svědčí. Další branky domácích přidali Ondřej Dvořák a Lukáš Bokroš. V následných pozápasových nájezdech byli úspěšnější hostující hráči ze Vsetína zásluhou jediného střelce Robina Ševčíka. Bobři tak ukončili celou přípravu cenným vítězstvím v derby a již se mohou připravovat na příští středu, 8. září, kdy zajíždějí k prvnímu mistrovskému zápasu do Přerova.
přát, pátek 3.9.2010
Vsetín
5:3
(3:1, 2:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 10.Balga (Matejný), 11.Dvořák (Bacul),12. Bokroš (Varga Mir.), 20.Balga (Matějný, Matuštík), 40.Balga (Matuštík, Matějný) - 2.Vaněk (Rapant), 48.Knebl (Zelenka, Zavrtálek), 58. Zavrtálek (Ševčík, Knebl) Rozhodčí:. Vyloučení: 7:5 Průběh utkání:0:1, 5:1, 5:3
Valašské Meziříčí: Krumpoch (32.Vlachýnský) - Bacul, Balga, Blažek, Bokroš, Dvořák O., Fojtík Jak., Fojtík T., Kostelňák, Martiník, Matějný, Matuštík, Mikel, Palík, Růčka, Varga D., Varga Mar., Varga Mir., Vašut
Vsetín: Plšek (Hromada) - Farda, Kapr, Spitzer, Šafařík, Zavrtálek, Žabčík, Zelenka, Brynecký, Korčák, Knebl, Ševčík, Vaněk, Rapant, Tesařík, Lechner, Kubo, Dědek

Zápas začal trošičku proti prvním předpokladům, když od první vteřiny začali hokejisté VHK útočit. To jim hned ve 2. minutě přineslo ovoce, Daniel Vaněk v závaru před Krumpochem protlačil puk do brány. A VHK útočilo dál, přítrž tomu učinil až v 10. minutě Róbert Balga, který se uvolnil s Janem Matějným, a přenádhernou kombinací vyšachovali Plška v bráně Vsetína a vyrovnali tím skóre. V ten okamžik se nastartoval Valašskomeziříčský brankostroj. Chvíli poté se do šance dostal Ondřej Dvořák, jenž střelou zápěstí vymetl 100 letou pavučinu v Plškově bráně. Po pár dalších vteřinách pokračovala demolice Vsetína. Miroslav Varga našel ve středním pásmu osamoceného Lukáše Bokroše a vyslal jej do samostatného nájezdu, Plšek vyjetím z brány chtěl sice vypíchnout puk, ale Bokroš si puk v pravém okamžiku stáhl k sobě, udělal kličku, a pak už pohodlně vstřelil puk do prázdné brány VHK. Následoval několikaminutový gólový půst, jenž skončil až na konci první třetiny. Róbert Balga po krásné kombinaci s Janem Matějným a Martinem Matuštíkem poslal Vsetínu pozdrav do kabin. Po 20ti minutách hry svítilo teda na světelném ukazateli skóre 4:1 ve prospěch Bobrů.

Ve druhé části hry stojí za zmínění pouze 3 okamžiky. Prvním byl na začátku gól Ondřeje Martiníka, který nebyl rozhodčím uznán pro kopnutí kotouče do brány. Druhý okamžik byl, když v bráně domácích Bobrů došlo k výměně na brankářském postu, Michala Krumpocha vystřídal Václav Vlachýnský. A třetím byl 2 vteřiny před koncem třetiny gól Róberta Balgy, jenž tím zkompletoval svůj hattrick. A šlo se do kabin.

Na poslední třetinu hráči Valašského Meziříčí opět rezignovali a tak se dá říct, že se více-méně bránili a Vsetín toho dokázal využít, nejdříve svou dělovou střelou uklidil puk do brány Bobrů Marek Knebl. Poté zase vynikal skvěle chytající brankář Bobrů Vlachýnský. Ke konci zápasu se dostal do brány Bobrů ještě jeden puk, Pavel Zavrtálek vyslal přízemní střelu, kterou tečoval jeden z domácích obránců a tím dal Vsetínským další, i když již poslední šanci k radosti v tomto zápase. Valašské Meziříčí si tedy se svým rivalem ze Vsetína tentokrát poradilo v poměru 5:3.

Roman Sedlák ( HC Bobři Valašské Meziříčí):
No tak určitě bylo poznat, že je to derby, jsme rádi za vítězství v dnešním zápase. Myslím si, že kromě poslední třetiny, kdy jsme hru trochu pustili to byl dobrý zápas, byly vidět hezké akce. Tým, který jsme poskládali na poslední chvíli se jeví docela slušně. Určitě jsme rádi, že jsme našli i druhého gólmana, takže máme na ligu vyrovnanou brankářskou dvojici. Všichni hráči, kteří přišli do týmu jsou pro nás posily, mančaft se dává pomalu do kupy, jak v šatně, tak i lidsky, takže parta tady bude snad opět dobrá.