Bobři vezou z Břeclavi bod

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Valašské Meziříčí zajíždělo k dalšímu důležitému utkání na led Břeclavi. Domácí v zápase dvakrát vedli, Bobrům se však zásluhou Robina Pavlase a Martina Vargy podařilo vždy vyrovnat. Velkou příležitost rozhdonout měli hostující Bobři v posledních minutách utkání, kdy si vytvořili souvislý tlak zakončený tyčkou trestným střílením v jejich prospěch. Tuto šanci však Valaši nedokázali využít. Po šedesáti minutách se tak body dělily. V prodloužení branka nepadla, takže bonusový bod navíc musely rozhodnout samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější domácí a připisují si bonusový bod.
2. liga - skupina Východ 2013/2014, 28. kolo, středa 18.12.2013
Břeclav
3:2
(1:0, 0:1, 1:1 - 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 14. Bolfík (Šaur), 50. Piskoř – 40. Pavlas (Heča), 53. Mar. Varga (Zábojník, Heča) Rozhodčí: S.Kopeček – J.Chocholouš, P.Kříž Vyloučení: 3:6 Využití: 2:1 Poměr střel: 48:32, Počet diváků: 192 Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2 - 3:2
Břeclav: Šurý (Foukal) – Šaur, Kovář P. – Dora (A), Höss – Nedvěd, Novák – Nekoranec, Strapina – Piskoř, Bolfík (A), Kučera – Bartoš, Haman (C), Průdek – Popolanský, Blaha, Medřický – Procházka, Kovář M.
Valašské Meziříčí: Svoboda ( Slovák) – Deutsch, Hartmann, Heča (A), Kvapil, Řezáč, Zábojník – Prycl, Randýsek, Martiník, Varga Mir., Pavlas, Varga Mar., Slovák II., Škutchan R.(C), Škutchan A., Varga D., Kubáč, Kundera

Domácí Břeclav byla v úvodu aktivnějším celkem, byli to ale hosté, kteří mohli jít do vedení. V šesté minutě nastřelil Pavlas tyč Šurého svatyně! Na druhé straně se do brejku říitil Haman, na Svobodu ale nevyzrál. Mírná nedisciplinovanost Hartmanna, který byl během čtyř minut dvakrát vyloučen. Poprvé Bobři ještě oslabení ustáli, podruhé už ale ne, Lukáš Bolfík byl ve správný čas na správném místě, Břeclav tedy v čase 13:59 vedla 1:0. Dobrou šanci na srovnání dostali hosté v závěru první třetiny, 75 sekund hráli v pěti proti třem, dlouhou početní výhodu však zužitkovat nedokázali a do kabin se tedy šlo za stavu 1:0.

Do druhé třetiny vstoupily oba celky hodně opatrně a na vážnější šanci jsme tak museli čekat až do jednatřicáté minuty, kdy do přečíslení ujížděli Kučera s Piskořem. První jmenovaný to řešil přihrávkou na svého spoluhráče, ten však proti Svobodovi neuspěl, důležitý zákrok mezříčského brankáře. A byl to právě Svoboda, který svůj tým několikrát podržel. V závěru druhé třetiny přišel důležitý moment, Bobři z ničeho nic udeřili. Heča našel výborným pasem Robina Pavlase, pro kterého už nebylo problémem obstát proti Šurému, v čase 39:27 tedy 1:1!

Obrázek hry se ve třetí třetině neměnil. Domácí byli aktivnější a hosty držel výborný Svoboda. V páté minutě třetí třetiny měl na hokejce branku Blaha, ten ale trestuhodně minul odkrytou hostující bránu. Na druhé straně se vyznamenal i Šurý, který vyřešil obrovský závar před jeho bránou. Další důležitý moment přišel v osmé minutě třetí periody. Kundera vyhodil puk mimo hřiště a Lvi tak hráli přesilovku, kterou v čase 49:18 využili, tentokráte si vybral slabší chvíli Svoboda, kterého z naprosto nulového úhlu prostřelil Dominik Piskoř. Tato branka domácí pořádně nakopla a hosté pouze vyhazovali puk do bezpečí. Bobři však dostali také možnost přesilové hry a taktéž si poradili na jedničku! Martin Varga doslova protlačil kotouč až do sítě, 2:2. V té chvíli byli hosté na koni, Škutchan ale trefuje pouze tyč domácí klece. Poté to byl Miroslav Varga, který dostal hodně místa, dobrým zákrokem se ale prezentoval Šurý. Čas 57:46 a možná klíčový moment zápasu, bylo nařízeno trestné střílení pro Bobry. Kundera však proti Šurému neuspěl, domácí brankář vložil hůl do nájezdu a mezříčský útočník tak ani nezakončil. Víc už se v tomto zápase nestalo a zápas tak skončil zaslouženou remízou 2:2.

Prodloužení patřilo domácím, kteří byli po celých pět minut aktivnější a dokázali si vytvořit několik slibných příležitostí. Tu největší neproměnil domácí Průdek, když ve čtvrté minutě prodloužení minul odkytou bránou hostů! Bobři ale tento tlak ustáli a v prodloužení neinkasovali, bylo tedy jasné, že o vítězi rozhodnou samostatné nájezdy.

Jako první se proti Šurému rozjel hostující Pavlas, ten ale neuspěl. Stejně tak na druhé straně Průdek, kterého vychytal Svoboda. Po první sérii tedy 0:0. Za Bobry dostal možnost Heča, ten však také neúspěšný. Branku přinesl až samostatný nájezd Kučery a Lvi tak vedli po druhé sérii 1:0. Ve třetí sérii srovnal Miroslav Varga, ovšem domácí měli šanci rozhodnout a taky tak učinili, Jakub Šaur se nemýlil a rozhodl tak o tom, že bonusový bod získávají břeclavští hokejisté.

Michal Konečný (trenér Břeclavi):
Budu se opakovat. Začali jsme tlakem, jak jsme chtěli, ale nedávali jsme góly. Viditelné to bylo hlavně ve druhé třetině, kdy jsme soupeře vysoko přestříleli a paradoxně v poslední minutě dostali vyrovnávací gól. V kabině ani nebyla bouřka, ono klukům nebylo moc co vytknout, jezdili, bojovali, jen ta koncovka byla tragická. Když už se zdálo, že se to zlomilo a dali jsme šťastný gól, tak jsme vzápětí podobně smolný dostali. To je až neuvěřitelné, jak se dokážeme z herní pohody dostat úplně na dno. Šli jsme psychicky dolů. Pak jsme mohli být rádi, že Šurda chytil v závěru trestné střílení. Na nájezdy už jsem viděl, že je zase projedeme, ale naštěstí jsme to zlomili. Kluci jsou opravdu psychicky dole, těch remízových zápasů, co jsme nezaslouženě prohráli o gól, už bylo letos hodně. Proto si myslím, že je tohle dvoubodové vítězství může jen nakopnout.