Bobři vstoupili do play-off vítězně

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - V prvním zápase play-off skupiny Východ přivítali na svém ledě Bobři celek Lvů z Břeclavi. Utkání bylo ze začátku vyrovnané. Ve druhé třetině ukázal útok domácích svou sílu, když ji Bobři vyhráli díky brankám Růčky, Ovšáka, Dvořáka a Šebesty 4:0. Utkání se potom pouze dohrávalo. Bobři si tak připsali první vítězství v play-off.
2. liga - skupina Východ 2009/2010, středa 10.3.2010
Břeclav
6:2
(1:1, 4:0, 1:1)
Branky a nahrávky: . 3. Brunec (Kovář), 27. Růčka (Matějný), 29. Ovšák (Sochorek, Šebesta) 36. Dvořák (Ovšák), 40. Šebesta (Sochorek, Bokroš L.), 55. Matějný (Ovšák, Dvořák P.) - 6. Sedláček (Mráz), 43. Čikl (Klimovič) Rozhodčí: . Smeták, Bojda, Mikler. Vyloučení: . 6:4 Využití: . V oslabení: . Diváci:650 . Střely na branku: . Průběh utkání: .
Valašské Meziříčí: Krumpoch (Gleich) - Blažek, Bokroš L., Brunec, Dvořák O., Dvořák P., Dědek, Kovář, Krisl, Lhotský, Matějný, Ovšák, Palík, Růčka, Sochorek, Šebesta, Tatarčík, Varga D., Varga Mir., Vašut, Vnenk
Břeclav: Němec (Žurek) - Bokroš T., Nedvěd, Habrovec, Zapletal, Gajda, Strýček, Dora, Prachař, Karný, Pelán, Mráz, Čikl, Hlouch, Klimovič, Sedláček, Kurial, Gabriška, Nekvasil, Novosad.

Obě mužstva začala zápas opatrně, brankáři zasahovali v úvodních dvou minutách spíše sporadicky. Běžela třetí minuta utkání a Bobři jdou do vedení krásnou střelou zápěstím zásluhou Tomáše Brunce , kterému nahrál zpoza brány Robin Kovář. Ten vybojoval puk za bránou brankáře Němce a svou přihrávku krásně situoval mezi kruhy na zcela volného parťáka z útoku 1:0. Po vstřelené brance se Bobři začali více tlačit do brankových příležitostí. Hosté z Břeclavi hrozili spíše z brejků. A také využili. Nedůslednost před brankovištěm domácího Krumpocha využil Jiří Sedláček , který v závaru protlačil puk za brankovou čáru 1:1. V 8. minutě píská sudí Smeták první vyloučení na straně domácích. Hostům se však přechod do útočného pásmu nedaří a v oslabení skvěle brání duo Šebesta –Sochorek, kteří nedovolují se pořádně usadit hostujícím Lvům. Hosté přesilovou hru nevyužili, ikdyž v závěru měli dobrou šanci změnit stav utkání ve svůj prospěch. Poté se do velké šance dostal i domácí Lukáš Bokroš, který však svou střelu situoval pouze do dobře chytajícího břeclavského brankáře. Do konce první třetiny však více větších příležitostí ani na jedné straně nepřibylo, proto se soupeři po úvodních dvaceti minutách rozcházeli do kabin za nerozhodného stavu.

Do druhé třetiny vstoupili lépe domácí Bobři. Střela Lhotského z 21. minuty ještě končí v lapačce hostujícího Němce v bráně. Poté proběhlo na ledě několik špatných rozehrávek a následných zakázaných uvolnění na obou stranách. V 25. minutě odchází podruhé domácí hráč na trestnou lavici, jmenovitě Jakub Blažek za sekání. Přesilovka však netrvala dlouho. Za podražení Dalibora Sochorka, který doslova roztancoval několik hostujících hráčů na velmi malé ploše, dostává dvě minuty Pavel Strýček. 27. minuta utkání a skore se opět mění. Na modrou čáru přihrával Jan Matějný a střela Luďka Růčky končí až v síti brankáře Němce, který měl zakrytý výhled několika hráči jak domácích, tak i svých spoluhráčů. 2:1. O minutu na to odchází i hostující Hlouch za sekání a Bobři mají výhodu další přesilovky. Břeclav je v oslabení pod tlakem, nicméně dostat puk za záda břeclavského gólmana bylo velmi složité. Se závěrem přesilovky se přece jen domácí hráči prosazují. V úniku se ocitli Dalibor Sochorek společně s Milanem Ovšákem. Prvně jmenovaný krásně nahrál na najíždějícího obránce Bobrů a pro něj již nebyl problém nastavit hůl do dráhy puku a usměrnit ho za bezmocného břeclavského brankáře. 3:1. Hosté však neskládají zbraně a za faul Tatarčíka se v nabízené přesilové hře budou snažit zkorigovat stav utkání. Domácí se však velmi zodpovědným výkonem v obraně osvobozují. Běžela 34. minuta utkání a opět jde domácí hráč na hanbu. Za držení si odpykává trest Luděk Lhotský. Uběhlo teprve přes půl minuty oslabení a za bránou svádí boj o puk domácí Kovář a hostující Kárný. V přemíře snahy o vyhození se Robinova hokejka nešťastně dostává až do tváře hostujícího hráče a na ledě se objevuje krev. Domácí hráč dostává 2 plus 2 minuty a Břeclav má možnost hrát dlouho přesilovku pět na tři a následně i pět na čtyři. Ikdyž však mají hosté na ledě o dva hráče navíc, domácí hráči skvěle přistupují k břeclavským a těm se nedaří pořádně rozhodit domácí obranu. Střely obránců končí ve výstroji skvěle chytajícího Krumpocha. Domácí se přesilovce ubránili, nicméně stále pokračovala výhoda jednoho hráče v poli pro břeclavské. To by ovšem na ledě nesměl být nejproduktivnější hráč základní části II. ligy - centr prvního útoku Bobrů Petr Dvořák . Milan Ovšák vybojoval ve středním pásmu puk, nahrál jej zmíněnému hráči, který svými kouzly dostal puk před Němcovu branku a střelou zápěstím jej k tyči prostřelil 4:1. Bobry branka v oslabení nakopla a ještě do konce druhé části se prosadili jednou. Ve 40.minutě utkání se prosazuje kapitán Pavel Šebesta a zvyšuje stav utkání na 5:1. Bobrům druhá třetina vyšla výborně a svého soupeře jasně přehráli.

Ve třetí třetině se hra ustálila. Svou šanci na zkorigování zápasu využili i hosté. Ve 43. minutě utkání se prosadil Igor Čikl , jenž prostřelil Krumpocha mezi betony. Domácí brankář puk dlouho držel mezi betony, ovšem puk pomalu doklouzal až za brankovou čáru 5:2. O dvě minuty později hrají početní výhodu domácí hráči. Bobři svého soupeře uzamkli v obranné třetině, ovšem pozorný Němec byl proti navýšení skore. Bobři si s přibývajícím časem stav utkání hlídají. Šance Bobrů však konči vždy na výborně chytajícím Němcovi v bráně. Skore se změnilo až v 55. minutě utkání, zásluhou Jana Matějného , který doklepl puk do prázdné brány po krásné akci Ovšáka s Dvořákem 6:2. Zápas se poté již dohrával a Bobři se ujímají vedení 1:0 v sérii hrané na tři vítězné zápasy. Další zápas sehrají Bobři již v pátek na ledě Alcaplast Areny v Břeclavi.

Roman Sedlák (HC Bobři Valašské Meziříčí)
Určitě ten náš začátek byl trošičku nervózní. Je to znát, je to i mnohdy tíha vyhrát základní část a jít do play -off z prvního místa. Jsme rádi, že jsme zápas zvládli, myslím si, že od poloviny zápasu jsme byli lepším týmem, uklidnili jsme se a poté již zkušeně zápas dohráli. Myslím, že to bude náročná série. Bude hodně záležet na druhém zápase, pokud by se nám podařilo vyhrát, tak by to bylo super, ale je to ještě hodně daleko. Stojíme zatím pevně na zemi, ale věřím, že to bude ještě pro nás dlouhá sezona.

Bohumil Prachař (HC Břeclav)
Dnešní zápas jsme si prohráli ve druhé třetině, kde jsme během pár minut udělali chyby, které soupeř potrestal. Dostali jsme tři rychlé góly po sobě, což rozhodlo. Jinak to byl do druhé třetiny vyrovnaný hokej. Měli jsme velkou šanci v přesilovce pět na tři, což jsme bohužel neproměnili, a navíc jsme v naší přesilovce dostali gól a soupeř si to pak pohlídal. Hrajeme teď doma, uvidíme, jak se připravíme, ten rozdíl tam určitě je, my se ale pokusíme doma vyhrát.