V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Hokejisté Valašského Meziříčí nezvládli poslední vzájemné měření sil v letošní sezoně s týmem ostravské Poruby a prohráli vysokým rozdílem pěti branek. Přechozí tři duely vždy patřily Valachům, nicméně mrazivý únorový den jako by předurčil i výkon hráčů Valašského Meziříčí. Bobři vstoupili do zápasu aktivně, vytvářeli si brankové příležitosti ovšem Gleich v týmu Poruby byl k nepřekonání. Hosté udeřili buďto vždy po šancích Bobrů, které vychytal Gleich, a nebo využili své přesilové hry, které defacto rozhodly utkání. Jediný čestný úspěch domácích si připsal Marek Knebl. Poruba si tak připisuje tři body do tabulky, které je sice pravděpodobně již neposune výše, ale alespoň zvednou psychiku hráčů. Domácí Boři sice zápas nezvládli, sedmé místo mají do konce základní části již prakticky zajištěné, ale pro nadcházející vyřazovací boje je důležité, aby tým vítězil...
2. liga - skupina Východ 2011/2012, 41. kolo, sobota 4.2.2012
Poruba
1:6
(0:1, 0:2, 1:3)
Branky a nahrávky: 49. Knebl (Vašut, Ovšák) - 12. Wolf (Pavlačka, Seidler), 23. Pavlačka (Seidler, Khayretdinov), 31. Zdráhal (Šindelář, Zuber), 43. Krayzel (Zdráhal, Matějný), 44. Saidler (Šindelář, Badžo), 58. Prokop (Pavlačka) Rozhodčí: Vaněk - Smilek, Goňa Vyloučení:9:8 Využití:0:4 V oslabení: 0:0 Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:6
Valašské Meziříčí: Slovák (Netolička) - Ambruz, Blažek, Bokroš, Černý, Dostál, Hartmann, Haas, Knebl, Mikel, Novosad, Ovšák, Rác, Varga Mir., Vašut, Vodný, Voznica
Poruba: Rudl (Gleich) - Wolf, Prokop, Vajda, Khayredtinov, Hruzík, Šindelář, Kotásek, Krayzel, Matějný, Chaloupka, Pavlačka, Ďurica, Seidler, Zdráhal, Zuber, Vaněk, Galgonek, Badžo

Bobři vstoupili do utkání dobře, hned v prvním střídání si vytvořili velkou šanci z hole Lukáše Bokroše, který však svou střelu z mezikruží situoval do hrudi porubského Gleicha. Jako by tato velká šance předvídala další vývoj tohoto utkání. K šancím se dostali také hosté, kteří ikdyž v úvodu zápasu byli častěji vylučováni než domácí hráči, vždy si dokázali svými nebezpečnými protiútoky říci o pozornost domácího brankáře Slováka. Především duo Krayzel - Zdráhal, si vytvářelo množství šancí, které však zatím zůstalo nevyužito. Ve 12. minutě uktání však přichází první branka utkání. Dá se říci, jako blesk z čistého nebe. V mezikruží se k puku dostal obránce Rudolf Wolf, který překonává střelou mezi betony domácího brankáře 0:1. Domácí hráči po obdržené brance přidali na aktivitě, především Rác, Haas, Vodný ukazovali, že jsou platnými posilami v dresu Bobrů, nicméně Gleicha se jim překonat nepodařilo. Svou velkou šanci zahodil i nováček v dresu Bobrů, mladý junior Voznica, který nastřelil tyč Gleichovy klece. První třetina tak skončila jednobrankovým vedením hostujícího celku.

Druhý třetina, byť se čekal nápor domácích, vyzněla přesně naopak. Již po několika vteřinách hry se dostal hostující Vaněk do obrovské šance, domácí Slovák jeho střelu reflexivně vykryl mimo tři tyče. Ve 23. minutě uktání odskakuje Poruba na rozdíl dvou branek. Odražená střela od zadního mantinelu přistála přesně na čepel hole Marka Pavlačky, který již neměl problém zasunout puk do poloodkryté klece 0:2. Následuje opětovně tyčka z hole meziříčského Vodného. Bobři často soupeře v útočné třetině uzamkli, nicméně spousta přihrávek a kombinací navíc neumožňovala vstřelení důležité branky. Domácí chtěli s výsledkem něco udělat, byli aktivnější, Hartmann, Knebl ani Vašut však své velké šance nevyužili. Naopak hostující hráči měli především v přesilových hrách hodně navrh a jejich produktivita byla skvostná. Ve 31. minutě utkání přidává Poruba třetí branku. Po kombinaci ostravských útočníků se prosazuje tečí Pavel Zdráhal 0:3. Domácí jako by odpadli, hosté přebrali iniciativu, Krayzel to zkoušel následně blafkákem na Slováka, ten jeho úmysl vykryl a zabránil doposud k většímu rozdílu skóre. Druhá třetina tak skončila vítěstvím hostů 2:0.

Třetí třetina, byť se čekalo, že domácí půjdou jednodušeji do brány, přinesla branky na straně hostů. Hned v jejím úvodu, ve 42. minutě, je překonán Slovák ve dvojnásobném oslabení počtvrté. Luděk Krayzel jej přehodil sám nehlídaný na hranici brankoviště 0:4. Neuběhla ani minuta a Poruba přidala pátou branku. Stále ještě v početní výhodě se prosadil střelou zápěstím Petr Saidler 0:5. Pro domácí hráče, kteří chtěli doposud stále s výsledkem něco udělat, to byl zlomový okamžik. Poruba se dostávala více do šancí. Ve 49. minutě utkání se dočkali i domácí hráči. Střelou z úhlu se dokázal prosadit Marek Knebl, který tak jako jediný zaznamenal čestný úspěch 1:5. Domácím chybělo do konce základní hrací doby deset minut, přesto se stále tlačili do svých šancí. Velkou spálil Černý, kterého famozně vychytal Gleich. V 58. minutě padla poslední branka tohoto utkání a to do sítě domácích hráčů. Další využitou přesilovku využil Lukáš Prokop, který tak zasadil poslední hřebíček do pomyslné rakve domácím hráčům v tomto utkání.

Ing. Jaroslav Stuchlík (HC Bobři Valašské Meziříčí):
Myslím si, že výsledek mluví za všechno. Věděli jsme, že soupeř má velice šikovné kluky na přesilovky. Řekli jsme si, že jim dáme co nejmíň prostoru tuto přednost využít a na ledě to byl přesně opak. Byli jsme vylučovaní za zbytečné a nedisciplinované fauly, které nic neřešily a čtyři goly nakonec byly z přesilovek. Naopak my jsme byli v našich přesilovkách tragičtí. To rozhodlo. Navíc soupeř jak odskočil na tři goly tak už byl v pohodě a my se dostávali do křeče. Myslím, že hlavně v tom úvodu, kdy jsme je pustili do vedení, my pořád útočili do plných. To také mělo vliv, že soupeř hrál disciplinovaně zezadu.