Léčba novým trenérem zatím vychází na jedničku. Po úspěšném zápase proti Technice Brno, dokázali hokejisté Valašského Meziříčí naplno bodovat i na ledě druhé Poruby. Bobři vstřelil šest branek, přičemž o každý gól se postaral jiný hráč. Bobrům pomohlo k výhře velké nasazení a obětavost, kterou do utkání vložili.
2. liga - skupina Východ 2016/2017, 21. kolo, středa 23.11.2016, RT TORAX Arena
Poruba
2:6
(1:3, 1:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 9. Zdráhal (Flašar, Puzič), 22. Zachar (Puzič, Zdráhal) – 4. Dvořák (Nedbálek, Kývala), 8. Martiník (Pořický, David Varga), 12. Kubo (Baroš, Miroslav Varga), 49. Miroslav Varga (D. Varga, Pořický), 57. Pořický (D. Varga, Martiník), 59. Fojtík (Kývala). Rozhodčí: Fiala – Rožánek, M. Vengřín. Vyloučení: 6:10. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 628. Střely na branku: 40:22. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:6.
Poruba: Kubáň (Čech) – Flašar, Puzič, Puškár, Tichý, Slavík, Bail, Adamík, Rudl – Slováček, Piecha, Zdráhal – Kafka, Zachar, Kuťák – Seidler, Tomčák, Ballner – Vaněk, Smrčka, Orság
Valašské Meziříčí: Plšek (Čáp) – Mikel, Nedbálek, Pernický, Báchor, Žabčík, Martin Varga – Kubo, Fojtík, Kývala, Martiník, Dalajka, Pořický, Baroš, Brunec, Dvořák, D. Varga, Miroslav Varga, Hlaváč

Poruba do utkání vstoupila aktivněji, akce Kuťáka se Zacharem ovšem brankou neskončila. O pár vteřin později šli domácí do oslabení a byli potrestáni brankou. Petr Dvořák dorazil skákající puk do brány a poslal hosty do vedení, Kubáň bez šance. V osmé minutě se potvrdilo pravidlo nedáš-dostaneš. Kafka nedokázal ve vyložené šanci uspět a na druhé straně to bylo o dva góly. Ondřej Martiník dostal puk přesně na hůl a následně trefil odkrytou část branky!

Poruba brzy přispěchala s odpovědí. Patrik Zdráhal nenápadnou střelou mezi betony překonal brankáře Plška a snížil na rozdíl jedné branky. Gólové hody však stále pokračovaly, na tahu byli Bobři! Pořický sice neproměnil trestné střílení, ovšem za malou chvíli dostal Martin Kubo skvělou přihrávku zpoza branky a prostřelil bezmocného Kubáně. Do kabin se šlo za stavu 1:3.

Úvod do druhé části patřil znovu domácím. Ti dokázali v probíhající přesilové hře snížit na rozdíl jedné branky zásluhou přesně zakončujícího Davida Zachara. V polovině zápasu se do velké šance dostal Tomáš Brunec. Ten však v souboji s Kubáněm neuspěl. Důležitý zákrok předvedl zhruba tři minuty před koncem druhé části Lukáš Plšek, který kotouč zastavil přesně na brankové čáře. Prostřední část přinesla pouze jednu branku, Bobři stále drželi slibný náskok!

Vstup do třetí třetiny patřil Bobrům! V hlavní roli opět Tomáš Brunec, který z bezprostřední blízkosti nedokázal prostřelit domácího brankáře. V deváté minutě třetí části se střelou přesně pod horní tyč prosadil Miroslav Varga. Jestli by někdo čekal drtivý nápor Poruby, bylo to přesně naopak. V další šanci znovu Bobři. Dalajka s Bruncem nedokázali vyřešit situaci, ve které se sami dva řítili na domácího brankáře.

Hosty to nemuselo mrzet, čtyři minuty před koncem inkasovala dnes velmi rozhozená obrana Poruby popáté! Jakub Pořický se přesnou střelou pod víko zapsal do listiny střelců a Bobři poprvé v zápase vedli o tři branky! Domácí šli do risku a zkoušeli to v šesti. Tento tah jim ale nevyšel. Josef Fojtík dopravil puk do odkryté brány a upravil na konečných 2:6!

Roman Kotala (HC RT TORAX Poruba 2011): Velké zklamání. Dostali jsme lekci z produktivity. Ačkoli jsme měli místy obrovskou převahu, zase jsme nechali v první části hloupými chybami odskočit soupeře do dvougólového vedení. Hlavně ve druhé třetině jsme měli velký tlak, ale chybělo nám střelecké štěstí. A také důraz v předbrankovém prostoru. V závěru jsme chtěli zápas otočit, ale soupeř znovu potrestal jednu naši chybu. Valašské Meziříčí dalo z minima střel šest gólů a my kdybychom hráli čtyři hodiny, tak gól prostě nedáme.

(hcporuba.cz)

Tomáš Pařízek (HC Bobři Valašské Meziříčí): Že vyhrajeme v Porubě, navíc takovým rozdílem, tak to nikdo z nás nečekal. Kluci konečně plnili, co měli, bojovali a přečkali několik oslabení. Chtěl bych vyzdvihnout velmi dobrý výkon brankáře Plška, v rozhodujících okamžicích nás podržel. Jedna vlaštovka však jaro nedělá, čeká nás ještě dlouhá cesta, abychom se dostali ze spodní části tabulky. Každopádně taková výhra kluky nabudí.