Bobři zdolali Uničov a ujali se vedení v sérii

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - První zápas čtvrfinále mezi Valašským Meziříčím a Uničovem skončil výhrou domácího Valmezu 3:1. Góly zaznamenali Ondřej Martiník, Pavel Šebesta, jehož trefa se stala vítěznou. Vítězství pak pojistil ve 49. minutě Jiří Krisl. Na výsledku se podílel dvěmi asistencemi i Lukáš Zientek. Ze hry měli určitě více domácí a taky to na výsledku bylo znát.
2. liga - skupina Východ 2008/2009, ČF1, úterý 17.3.2009, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Uničov
3:1
(2:0, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky:9. Martiník (Zientek), 16. Šebesta (Zientek), 49. Krisl (Růčka) - 37. Komínek (Bařica, Molota). Rozhodčí: Kusý, Mrákava, Fiala. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
Valašské Meziříčí: Jirkův (Krumpoch) - Růčka, Zrník, Tatarčík, Dvořák P., Matějný, Zientek, Krisl, Šebesta, Sochorek, Martiník, Blažek, Dvořák O., Vaněček, Varga D., Bokroš L., Mlynář, Bokroš T., Varga M., Kratěna, Dědek
Uničov: Tihlář (Jedlička) - Pavlas, Heča, Rajnoha M., Molota, Bahula, Žákovčík, Šindler, Pekr, Ševčík, Komínek, Frieb, Sršeň, Rajnoha K., Čada, Diviš, Bařica, Pur, Handl, Luňák

Oba týmy začaly zápas opatrně. Uničov hrál dobře zezadu, první minuta se hrála bez vážnějších šancí na obou stranách. Ta vážnější přišla na začátku druhé minuty kdy domácí Ondřej Martiník vypálil z levé strany švihem, ovšem brankář Tihlář jeho střelu vyráží. V končící druhé minutě zápasu zaznamenáváme první vyloučení na straně domácího týmu. Za nedovolené bránění usedl na trestnou lavici bek Ondřej Dvořák. Hosté ovšem přesilovku nesehráli vůbec dobře, kdy se v podstatě neusadili na delší časový úsek do útočné třetiny před brankáře Jirkůva. Po vypršení trestu domácích se Uničov vzchopil a do první vážnější šance se dostává hostující Handl, který z mezikruží ovšem přestřeluje domácí svatyni. Domácí mančaft ovšem přidal na obrátkách a na začátku 6. minuty je ve velké šanci dvojice Šebesta a Martiník, ovšem druhý jmenovaný střelu směřuje pouze do hrudi brankáře Tihláře. Po této akci bobři ovládli zápas a v půli sedmé minuty byl vyloučen hostující hráč Sršeň, který fauloval unikajícího domácího Lukáše Bokroše. V průběhu přesilové hry se do obrovské šance dostal domácí Petr Dvořák, který společně s Ondřejem Tatarčíkem ujížděl po levé straně na brankáře, po střele, kterou Tihlář vyrazil se však druhý jmenovaný k odraženému touši nedostal. V téže minutě je vyloučen hostující Heča. Domácí v přesilovce pět na tři uzamkli hosty v obranném pásmu. Šebesta skvěle zpoza brány nachází obránce Krisla, který svou střelu mířil pouze do hrudi Tihláře. V posledních sekundách přesilovky obránce Lukáš Zientek střílí od modré, brankář hostů jen vyrazil puk před sebe, kde ve velmi zahuštěném prostoru jak domácích, tak hostů se nejlépe zorientoval domácí Ondřej Martiník, který posílá puk do brány. 1:0.

Hosty ovšem inkasované branka nepoložila a stále hrozili především z brejkových situacích. V čase 9:43 odchází na trestnou lavici domácí Tatarčík, který se provinil za sekání. Hosté několikrát zahrozili před domácí bránou, ovšem všechny střely domácích chytá gólman Jirkův. Po této přesilovce opět zahrozila domácí útočná dvojice Pavel Šebesta – Dalibor Sochorek, kdy byl několikrát blízko brance právě levé křídlo domácích. V následující minutě zkušeně zatáhl puk do útočného pásma hostující Dušan Bařica, který přihrával na zcela volného Heču, který svou střelu míří do horní poloviny brány. Brankář Jirkův na místě.

Ve dvanácté minutě zápasu opět dvojice „Š a S“ upalovala na jednoho obránce hostí, Sochorek přihrává žabičkou na Šebestu, který ovšem puk správně netrefil. Ihned ovšem z protiútoku ve velké šanci Lukáš Luňák, ovšem finální fáze střely již nebyla dle představ hostujícího hráče, kdy nezvedl puk přes domácího brankáře. Následně se opět do šance dostávají hosté a to jmenovitě Matěj Pekr, který ve velké šanci na vyrovnání střílí jen do hrudi Ondřeje Jirkůva. Na začátku třinácté minutě se ve velké šanci objevil domácí Jan Matějný, který po přihrávce od Luďka Růčky nedokázal puk zasunout do poloprázdné brány. Následně se do šance dostal domácí Roman Vaněček, který byl faulován. Provinil se hostující Sršeň. V přesilovce ovšem vyrazil na steč Robin Ševčík, kdy ovšem nepřekonal předposlední překážku ke skórování – domácího obránce Krisla. Přesilovka domácích se již blížila ke svému konci, kdy v 16. minutě ujel po levé šance domácí kapitán Pavel Šebesta a ranou do protipohybu Tihláře posílá domácí Bobry do dvoubrankového vedení – 2:0.

Poté se domácí Bobři dostávali zcela často před brankáře Uničova. Ve velké šanci Petr Dvořák, který z mezikruží střílí pouze do lapačky hostujícího Tihláře. Uničov ovšem z brejkových situací dokonale zaměstnával domácí obranu a šance na snížení stavu měl v rozmezí jednoho střídání hostující Rajnoha, střelu Jirkův vyráží, k puku se ovšem dostali opět uničovští hokejisté, jmenovitě opět agilní Matěj Pekr, který střílí velmi nebezpečně mezi tři tyče. Brankář Jirkův opět vychytává. Tuto pasáž hráči Uničova hráli opravdu výborně, kdy hosté uzavřeli domácí v obranném pásmu a postupně prověřili pozornost domácího brankáře Diviš, Pekr a nová ikona hostů – zkušený Petr Pavlas. První třetina skončila tedy vítězstvím domácích 2:0.

Během přestávky se na ledě představili nejmladší Bobři, kteří ukázali, že v budoucnu budou příslibem pro domácí tým. Hra „modrých“ a „bílých“ skončila bez branek. I tak publikum vřele poděkovalo svým nejmladším nadějím a naopak žáčci po vzoru domácího A týmu pozdravili domácí fanoušky.

Do druhé třetiny vstoupili hosté znova aktivně. Na začátku 22. minuty vyloučen domácí Šebesta za nedovolené bránění. Hosté se usadili před brankářem domácích a velkou šanci měl opět Pekr, jehož střelu Jirkův vyrazil betonem. Tato přesilovka zůstala nevyužita. V následující minutě domácí Martiník vybojoval puk pro obránce Krisla, který tvrdou ranou prověřil ochrannou vestu hostujícího brankáře. Poté ještě Lukáš Zientek od modré prokličkoval až před Tihláře, jenže byl v rozhodujícím okamžiku faulován. Přesilovka domácích ovšem netrvalo dlouho, když v čase 24:13 byl vyloučen domácí obránce Blažek. Hra tedy pokračovala 4: 4. Poté se hra přelívala z jedné strany na druhou, kdy velkou šanci měl domácí Dvořák a hostující Sršeň. Oboum ale své šance zhatili brankáři. V 33. minutě se projevila skvělá souhra Šebesty s Martinkem, kdy jeli na jednoho obránce, ovšem akci překombinovali a Martiník již nestačil umravnit puk do prázdné klece. V 37. minutě Uničov v přesilovce. Po krátké souhře před domácím brankářem zasunuje puk do sítě hostující kapitán Komínek, Asistence Bařica a Molota. 2:1. Hosté do konce druhé části se tlačili do vyrovnání, ovšem po 40. minutách stále svítilo na ukazateli skore 2:1.

Třetí třetina začala opět opatrně, první větší šanci měl domácí Sochorek, ovšem jeho střela končí v klíně Tihláře. Na druhé straně opět kapitán Komínek se dostával do velké šance, kdy na poslední chvíli zachránil situaci domácí bek Růčka. V čase 43:55 opět na trestnou lavici usedá Sršeň. V přesilové hře krásně projel hřištěm Petr Dvořák, ovšem v pádu již svou střelu usměrnit nedokázal. První útok domácích si v přesilovce vytvořil velké šance jenže ani Matějný, ani Tatarčík své šance již nevyužili. Poté opět hra ve 4, kdy byl vyloučen Martiník a Rajnoha. Velkou šanci měl Rostislav Zrník, když dostal krásnou přihrávku od Petra Dvořáka. Jeho střela ovšem končí opět v rozkleku připraveného Tihláře. Tuto šanci jako přes kopírák si Dvořák a Zrník zopakovali v následující minutě znova. Opět bez úspěchu. V čase 48.01 vyloučen Martin Šindler. Domácí uzavřeli hosty a po přihrávce Šebesty na Růčku a následně na volného obránce Jiřího Krisla, který tvrdou střelou prostřeluje hostujícího brankáře. 3:1. V následující minutě si domácí tým vzal time-out. V 51. minutě dusno před domácí svatyní, kdy po vyhraném vhazování střílí z mezikruží zcela osamocen Kamil Rajnoha. Jirkův famozním zákrokem chytá. Poté byli vyloučeni ještě jak domácí, tak hostující hráči. Přesilovky bez využití. V čase 55:47 i hostující mužstvo bere time-out. V poslední minutě ještě hosté nevyužili přesilovku, a tak konečná cifra na světelné tabuli byla 3:1 pro domácí mužstvo.Velkou zásluhu na vítězství měl bezpochyby velmi bojovný výkon domácích hráčů a skvělý výkon brankáře Ondřeje Jirkůva.

Roman Sedlák (Valašské Meziříčí): Byl to určitě težký zápas, ve kterém nám vyšel úvod, jenže ve druhé třetině jsme nepochopitelně přestali hrát a to se nám trošku vymstilo a inkasovali jsme branku.Ve třetí třetině jsme se ale zvedli, přidali další branku, a také díky skvělému výkonu Ondry v brance, jsme zaslouženě vyhráli. Já věřím, že v Uničově dnešní vítězství potvrdíme, a postoupíme.