V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Domácí hokejisté Přerova porazili ve svém třetím přípravném zápase na svém ledě Bobry z Valašského Meziříčí přesvědčivým výsledkem 7:2. Přerovští hokejisté začali zápas velmi houževnatě a svou snahu přetavili ve tři vstřelené branky již v první třetině, aby postupně svůj náskok zvyšovali. Naopak Bobři se dlouho nemohli prosadit proti dobře bránícímu domácímu celku. To se podařilo jen dvakrát. Za hostující Bobry se trefili pouze útočník Robert Balga a obránce Přemysl Vašut. První vzájemný přípravný zápas mezi těmito celky v letošní přípravě tak skončil jasným vítězstvím Přerova. Bobři však mohou v odvetě na domácím ledě vrátit svému soupeři porážku. Zda-li se to podaří se dozvíme přesně za týden, v úterý 24.8.2010 od 18.00 hodin.
přát, úterý 17.8.2010
Přerov
7:2
(3:0,2:1,2:1)
Branky a nahrávky: 4.Kolář (Ditrich), 4.Kotásek (Hanák, Sedlák), 12.Kolář (Faltýnek), 29.Sršeň, 35.Sršeň (Rajnoha), 45.Hanák (Sedlák), 58.Osina (Hanák) - 27. Balga (Blažek), 55. Vašut (Martiník) Rozhodčí: Mikula - P. Dučák, Chytil Vyloučení: 6:7 Průběh utkání: 3:0,3:1,6:1,6:2,7:2
Přerov: Tihlář (Okáč) - Pala, Faltýnek, Osina, J. Ferenc, Rajnoha, Hoferek, Pírek, Sklenář - Kolář, Sprušil, Ditrich - Sedlák, Hanák, Kotásek - Kočara, Kohút, Sršeň - Menšík, Sedlář, Palička
Valašské Meziříčí: Popovič (Krumpoch) - Blažek, Růčka, Balga, Tatarčík, Fedor, Mikel, Vašut, Bokroš, Martiník, David Varga, Dvořák, Palík, Dědek, Beneš, Miroslav Varga, Martin Varga

Do utkání vstoupili lépe domácí, kteří Bobry téměř nepustili k puku. Světlou vyjímkou byl snad nepřesný pokus Beneše. Zákonitě tedy udeřilo na druhé straně. Kolář propálil Krumpocha poprvé. V čase 3:54 už to bylo o dvě branky. Po skvělé souhře, kdy si přerovští útočníci povodili obránce "jako slepé koně" se trefil Kotásek. V desáté minutě konečně zahrozili Bobři, Bokroš ale trefil beton Tihláře. V čase 11:11 Kolář pokořil obranu Bobrů potřetí. První třetina tedy skončila 3:0 a Bobři mohli být rádi, že nedostali větší příděl.

Do druhé třetiny vstoupilo snad úplně jiné hostující mužstvo. První půlku třetiny Bobři byli důstojným soupeřem. Této silné chvilky využila nová akvizice Bobrů Robert Balga, když v 27. minutě snížil na 3:1. Za další dvě minuty ale přišla hrubka Blažka v rozehrávce a na Krumpocha se sám řítil Sršeň. Přišel faul, za který bylo nařízeno trestné střílení, které sám Sršeň proměnil. Do konce třetiny přidal Sršeň další branku a do kabin se lo za stavu 5:1.

Třetí část probíhala opět v režii Přerova. Když Hanák zvýšil už na 6:1, Bobři odpadli i psychicky. Alespoň náplast v podobě druhé branky týmu naordinoval kapitám Přemysl Vašut, který propálil Tihláře od modré čáry. Konečný výsledek určil Osina.

Roman Sedlák (Valašské Meziříčí): Zápas nám určitě otevřel oči. Boj o dobré umístění by měl vypadat úplně jinak. Musíme začít úplně znovu, úplně jinak, máme na to čtrnáct dní, sehnat nějaké nové posily, hráče, kteří budou chtít hrát za Valašské Meziříčí. Aby to nebylo, jak dneska, kdy chybělo nasazení, sestava je samozřejmě promíchaná, ale jak říkám, chybělo nasazení.