Břeclav porazila Bobry 4:2

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Bobři se z Břeclavi vrací bez bodu. Utkání, které mnoho hokejové krásy nenabídlo, nedopadlo pro svěřence Jana Vavrečky zrovna nejlépe. Břeclav se dostala již do vedení 3:0. Bobři ale nesložili zbraně a dokázali snížit na rozdíl jedné branky. Ve třetí třetině ale domácí přidali další branku a rozhodli tak o své výhře.
2. liga - skupina Východ 2013/2014, 6. kolo, středa 2.10.2013
Břeclav
4:2
(1:0, 2:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Šidák, 32. Šaur (Popolanský, Dora), 35. Popolanský, 43. Medŕický (Maša, Šaur) – 36. Kubáč (Martiník), 38. Hartmann (Heča) Rozhodčí: L.Netopil – J.Chocholouš, P.Kříž Vyloučení: 4:6 Využití: 1:0 V oslabení: 0:0 Diváci: 170 Střely na branku: 23:27 Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2
Břeclav: Šurý (Foukal) – Dora (A), Nedvěd, Kovář, Novák, Šaur, Nekoranec, Höss, Šidák – Piskoř, Bolfík (A), Bartoš, Popolanský, Hrbatý (C), Zháňal, Záborský, Blaha, Procházka, Medřický, Průdek, Maša,
Valašské Meziříčí: Smolka (Netolička) – Ferenc, Hartmann, Heča (A), Kubáč, Kvapil, Martiník (A), Matušenko, Prycl, Randýsek, Slovák, Stráněl, Tomiga, Vaněk, Varga D. (C), Varga Mar., Varga Mir., Zábojník

Po dvou minutách oťukávání začal mít zápas spád. Brankář Bobrů Smolka podrazil Piskoře a Lvi hráli první přeilovku. V té sice nic nevymysleli, ale hned po jejím skončení se poprvé prosadili. A gól to byl hodně kuriózní. V momentě, kdy Břeclav střídala, si vyjel na útočnou modrou Adam Šidák a vystřelil na Smolku propagační střelu. Puk zaduněl o gólmanovy chrániče a záhadným způsobem zapadl do branky. Střelec ani diváci branku nepostřehli, dokud nespatřili červené světlo za gólmanem. Až poté vypukla opožděná radost. I dále diktovali tempo hry domácí, ale nemohli svou převahu zúročit v pojišťovací branku. Šance na to ale měli, jenže Bartoš tečoval Piskořovu přihrávku mimo branku a o chvíli později stejně dopadla i mírná teč Blahy. Vůbec nejblíže k brance měl domácí kapitán Hrbatý, ale z třiceti centimetrů nedal gól, když poslal puk jen do tyče. Hosté měli jen jednu tutovku, to když Martiník poslal puk do brankoviště Šurého, kotouč ale nikdo z Bobrů do brány neposunul.

Lvům se podařilo zúročit svou snahu v branku až ve druhé polovině zápasu. Poté, co Piskoř nastřelil tyčku, prosadili se Lvi v přesilové hře. Tomáš Popolanský si za brankou počkal s pukem, přes celou obrannou třetinu Valašského Meziříčí našel na modré Jakuba Šaura, který příklepem po ledě překonal Smolku. Za další tři minuty viděli diváci další lahůdku. Tomáš Popolanský si před Smolkou sklepl puk sklepl puk ze vzduchu, objel celou dokola branku a bekhendem zasunul kotouč po ledě k tyči. Smolkův beton tam nedosáhl. Jenže tříbrankové vedení Lvy jen na chvilku ukolébalo a hned z toho byl pořádný problém. Hostující útočník Kubáč ve 36. minutě pokazil Šurému čistý štít a ve 38. minutě Bobři dali od modré čáry po ledě dokonce kontaktní branku. Pak ale dvakrát v řadě faulovali a mohli být rádi, že odcházeli do kabin jen s jednobrankovým mankem. Piskoř totiž podruhé v zápase trefil tyč Smolkovy brány

Dvojnásobná početní výhoda Lvů nakonec zůstala nevyužitá. Hned po jejím skončení ale vyjeli na led poprvé hráči čtvrté formace a hned z toho byla branka. Své první střídání v prvním zápase po zranění oslavil Patrik Medřický gólem. Zleva si najel před Smolku a střelou z levého kruhu mu procedil puk pod ramenem. Střelec čtvrté branky pak šel dvakrát na trestnou, ale domácí hokejisté ve spolupráci se Šurým vůbec nenechali Bobry nadechnout a zápas si pohlídali. V závěru sudí necitlivě posoudil střet Nedvěda s jedním z protihráčů a pár minut do konce vyloučil jen břeclavského obránce za krosček, ačkoliv ten poukazoval na svůj krvavý šrám, který mu předtím způsobil. V poslendích minutách to tak byly ještě nervy, tím spíš, když hosté na poslední minutu odvolali gólmana. Další branku už ale necelá dvoustovka diváků neviděla.

Michal Konečný (trenér Břeclavi):
Chtěli jsme z dnešního utkání tři body, a ty máme. Valašské Meziříčí je stejně jako Nový Jičín soupeř, kterého prostě musíme doma porážet. Jsem celkem spokojený se zápasem, až na ty tři střídání, které jsme za stavu 3:0 úplně vypustili a jezdili tam jak krasobruslaři. Můžu jim říkat, co chci, ale pořád se to opakuje. Soupeř nás potrestal stejně jako v minulém zápase s Novým Jičínem. Naštěstí jsme se hned kraje třetiny uklidnili, přežili oslabení a i když byl konec celkem divoký, ustáli jsme to. Na Frýdek tak můžeme vyrukovat s čistým svědomím. Ještě se rozhodnu, jestli nebudeme hrát zase na čtyři lajny, když už mám zase všechny kluky k dispozici.

Jan Vavrečka (trenér Valašského Meziříčí):
My jsme přijeli na tento zápas nekoncentrovaní, hlavně v první třetině jsme nepodali dobrý výkon. Nešla nám rozehrávka ani zakončení. A nepodržel nás ani brankář. To je fakt.. Břeclav hrála chytře a nenechala se zaskočit. Když už jsme se přece jen dostali do zápasu, jdeme rázem místo snahy o vyrovnání do dvojnásobného oslabení. A hned dostaneme čtvrtý gól. To byly momenty, které rozhodly utkání.