Dohrávané dvacáté kolo připravilo Valachům třetí porážku na domácí půdě v sezóně. Havlíčkův Brod tahal otěže utkání větší část zápasu a ze svého tlaku nakonec vytěžil hned tři branky v samotném závěru duelu. Za domácí skóroval jako jediný kapitán Tomáš Brunec. Jeho povedený, ale také jediný gól Bobrů na bodový zisk nestačil.
2. liga - skupina Východ + Jih 2018/2019, 20., středa 9.1.2019, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Havlíčkův Brod
1:4
(0:0, 1:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 39. Brunec (Weintritt, Ostrčil) – 24. Ludvík (Chlubna, Semrád), 54. Třetina (Přidal, Michálek), 56. Michálek, 58. Semrád. Rozhodčí: Novák – Pospíšil, Bartoň. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 178. Střely na branku: 27:35. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4.
Valašské Meziříčí: Slovák (Netolička) – Weintritt, Ostrčil, Váňa, Daněk (A), Holiš, Žák, Kamas – Vaněk, Dvořák, Seidler – Brunec (C), Peška, Pořický – Andris, Dalajka, Paťava – Kuchařík, Dubnický.
Havlíčkův Brod: Marek (Novák) – Kulhánek, Šmíd, Nepokoj, Semrád, Vala, Kadeřávek – Kuchta, Ludvík, Michálek, Voříšek (A), Chlubna, Přidal, Beneš, Třetina (C), Milfait (A), Kozlík, Blinka, Matušík.

Úvodní minuta patřila ve Valašském Meziříčí v dohrávce dvacátého kola Havlíčkovu Brodu, který hned ze začátku sevřel soupeře v jeho pásmu a pokoušel se rychlou první branku. To se ale hostům nevyvedlo a s tempem Bruslařů se začali Valaši postupně vyrovnávat. Další minuty byli velmi aktivní na obě strany, vyložené brankové příležitosti však nepřicházely. Krátce po polovině první periody se žezla chopili Bruslaři z Havlíčkova Brodu, kteří začali být o poznání aktivnějším družstvem, gólu se jim ale docílit nepodařilo do samého konce první periody. V kombinaci s tím, že si čisté konto udržel i brankář Marek se do šaten po první části odcházelo za bezbrankového stavu.

Do druhé periody vletěli aktivněji hosté z Havlíčkova Brodu a za svůj tlak byli po třech a půl minutách odměněni první brankou. Tomáš Ludvík nechal pozdravovat všechny poslední pavučiny pod horní tyčkou Slovákovy klece a nechytatelně od modré vymetl právě horní růžek jeho svatyně - 0:1. Bobry jako by ale obdržená branka nakopla a začali se soupeřem srovnávat tempo hry. Druhá polovina prostřední periody patřila znovu aktivnímu hokeji na obě strany, druhou branku ale přidali právě domácí Valaši. Přesně minutu před koncem našel po vjetí do útočného pásma přesným pasem Weintritt kapitána Tomáše Brunce, který vymíchal s brankářem Markem a zakončoval do prázdné branky – 1:1. I po druhé části tak platilo, že je skóre nerozhodné.

Už ze začátku poslední třetiny byli mnohem aktivnější hosté z Havlíčkova Brodu. Trvalo však až do padesáté čtvrté minuty, než za svůj tlak byli odměněni brankou, která visela ve vzduchu téměř celou první periodu. A byl to kapitán hostí Miroslav Třetina, který zařídil svému týmu znovu vedení ve Valašském Meziříčí, když si našel nejvhodnější místo pro zakončení a stál na konci úspěšné kombinace - 1:2. O minutu a půl mohlo být znovu srovnáno, za Markem ale zazvonila pouze tyč, naopak o další minutu později přidal třetí gól Rebelů David Michálek a přiblížil svůj tým tříbodovému zisku - 1:3. Čtvrtou branku hostů završil vítězství Bruslařů Tomáš Semrád trefou do prázdné branky, když to Valaši v závěru zkoušeli s šesti hráči v poli - 1:4.

Jiří Weintritt (HC Bobři Valašské Meziříčí): Je potřeba říct, že soupeř byl lepší a vyhrál zaslouženě. V silné improvizované sestavě jsme bojovali, nicméně soupeři jsem pomohli v poslední desetiminutovce ke dvěma laciným gólům, což rozhodlo.

Richard Cachnín (BK Havlíčkův Brod): My jsme sem přijeli docela s respektem. Domácí body neztrácejí, ve třinácti zápasech získali třicet jedna bodů. Doma silní, dostávají málo branek, ale já myslím, že jsme do toho utkání vstoupili dobře. První třetinu jsme byli aktivnější. Druhá třetina, dali jsme gól, měli jsme nějaké šance, domácí nás potrestali ke konci druhé třetiny. Ve třetí třetině jsme ale ukázal mančaft velikou sílu a dobrým pohybem, aktivním hokejem jsme domácí přetlačili a zaslouženě dnes vezeme tři body. Tým dnes šlapal jako dobře namazaný stroj.