Valašské Meziříčí dokázalo před burácející domácí kulisou vyhrát čtvrté utkání v řadě! I přes četnou absenci, zejména v zadních řadách, ubojovali Bobři dvoubrankovou výhru a paradoxně udrželi v čele s vynikajícím gólmanem Michalem Šurým i čisté konto.
2. liga - skupina Východ 2017/2018, 17. kolo, sobota 4.11.2017, Zimní stadion Valašské Meziříčí
2:0
(0:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 32. Studený (Martiník, Dalajka), 49. Daněk (Spratek, Baroš). Rozhodčí: Čuňočka – Vašíček, Král. Vyloučení: 6:10, navíc Gebauer (NJI) 10 min. nesportovní chování. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 334. Střely na branku: 27:22. Průběh utkání: 2:0.
Valašské Meziříčí: Šurý (Plšek) – Hajda, Mikel, Baroš, Mar. Varga, Weintritt, Váňa – Brunec (A), Mir. Varga, Pořický – Matějka, Daněk, Spratek – Martiník (A), Studený (C), Dalajka – D. Varga, Dvořák
Nový Jičín: Kohn (Slovák I.) – Adamík, Már, Běhal, Matyáš, Janiczek, Metelka – Málek (A), Zedník (A), Gebauer (C) - Motloch, Tomeček, J. Sonnek - Slovák II., Krupa, Palacký - Irgl, Palička, Podlaha.

Hned ve druhé minutě nabídli hosté z Nového Jičína svému soupeři možnost přesilové hry. Tým z Bobří hráze tuhle nabídku nevyužil, a stav tak zůstával bezgólový. Další průběh zápasu nabídl opatrnou hru na obou stranách. Oba soupeři se snažili hrát ze zabezpečené obrany a neudělat zbytečnou chybu v útočném pásmu.

Od poloviny první periody začali přebírat otěže utkání Ďáblové z Nového Jičína, když si vypracovali několik dobrých pokusů. V 18. minutě se dostal do dobré příležitosti šanci kapitán hostí Gebauer. Jeho pokus vyrazil Šurý jen před sebe, díky čemuž se dostal Weintritt na druhé straně do úniku. V útočném pásmu se natlačil až před Kohna, nedokázal ale efektivně zakončit a Kohn podržel kotouč v lapačce. Více první část utkání nenabídla a oba týmy odcházeli do šaten za bezbrankového stavu.

V úvodu druhé části duelu využili Ďáblové dohrávané přesilovky a zatlačili Bobry v úvodních minutách druhé třetiny do jejich pásma. Úvodní gól z tohoto tlaku vytěžit nedokázali a Bobři se dostávali znovu do hry.

První vyložená šance Bobrů v polovině utkání znamenala málem první branku. Kotouč ale jen proskákal Kohnovi v brankovišti, kde si jej rychle našli obránci hostů a odklidili ho do bezpečí. Valašské Meziříčí ale nemuselo smutnit. O dvě minuty později vyslal na gólmana hostů střelu Václav Studený. S tímto pokus si dokázal Kohn ještě poradit, na dorážku už byl ale krátký a Bobři tak šli do vedení - 1:0.

O pět minut později se skóre mohlo měnit znovu. Nejprve Kohnovi propadl kotouč mezi lapačkou a betonem. Následně se do úniku dostal Zedník, kterého vychytal pozorný Šurý. Zbytek třetiny se dohrával ve vysokém tempu. To však další gól nepřineslo a do šaten tak mohli odcházet o něco šťastnější domácí Bobři.

Začátek třetí třetiny nabídl svižný hokej na obou stranách. K největší příležitosti ale došlo až těsně před polovinou třetí periody. Baroš zavezl puk do útočné třetiny, z otočky jej poslal na dojíždějícího Spratka. Ten vyslal na Kohna svůj projektil z první. S jeho pokusem si brankář hostů ještě poradil, na dorážku Josefa Daňka už byl ale krátký a Valaši tak šli do dvoubrankového vedení - 2:0.

O minutu později mohlo být na straně Bobrů ještě veseleji. Únik dva na jednoho ale skončil střelou mimo branku. Nový Jičín v dalším průběhu poslední třetiny nic nevzdával a tlačil se dopředu. Jejich snažení ale definitivně utnula 58. minuta, v niž se nechal vyloučit nejprve Palička s Gebauerem, který dostal desetiminutový osobní trest, a o půl minuty později Málek. Minutu a půl navíc došlo ještě k hromadné šarvátce, ve které bylo uděleno celkem pět trestů za hrubost. Na stav utkání to ale již vliv nemělo, a tak Bobři vybojovali další důležité tří body do tabulky.

Jiří Weintritt (hlavní trenér, HC Bobři Valašské Meziříčí): Dnes jsme těžko lepili dohromady sestavu, třeba Jirka Hajda přiletěl z Ameriky teprve včera nebo Martin Varga hrál první zápas po měsíci, takže pro ty kluky to nebylo lehké. V první třetině, kde byl vidět nervózní výkon, to bylo znát. Od druhé třetině jsme dle mého názoru byli aktivnějším týmem, podařilo se nám dát dva góly a zaslouženě jsme vyhráli.

Petr Macháček (hlavní trenér, HK Nový Jičín): Valašské Meziříčí bylo dnes lepší v práci kolem brány, kde mělo daleko větší důraz a daleko větší sílu v soubojích jeden na jednoho. I když si myslím, že zápas byl vyrovnaný, domácí dnes zaslouženě vyhráli. Měli větší tah do branky, což nakonec rozhodlo.