Valašské Meziříčí mělo dlouhou dobu nakročeno k tříbodovému zisku na ledě Drtičů z Hodonína, díky třem přesným zásahům domácích ve třetí periodě ale utkání dospělo až do samostatných nájezdů. V nich se za Bobry trefili přesně Petr Dvořák a Petr Seidler, který zároveň rozhodl o bonusovém bodu pro Valachy. Boj o druhé místo tak nabral další dramatický směr, Drtiči i Bobři mají před posledními dvěma zápasy shodný počet bodů.
2. liga - skupina Východ + Jih 2018/2019, 40., sobota 16.2.2019, Zimní stadion Václava Nedomanského
Hodonín
4:5sn
(1:2, 0:1, 3:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 15. Charvát (Benýšek, Šaršok), 46. Franek (Matějka, Matula), 49. Hložánek (Kobylík, Matula), 57. Matula (Mikéska) - 6. Pořický (Žák), 19. Martiník (Hořanský, Žák), 30. Paťava (Hořanský, Žák), 44. Dalajka (Daněk, Brunec), roz. náj. Seidler. Rozhodčí: Čuňočka - Musil, Kreprlík. Vyloučení: 6:6, navíc Matula (HOD) 10 min. OT (nesportovní chování). Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 129. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 4:4, 4:5.
Hodonín: Kubáň (Gajan) - Dresler, Šaršok, Fišera, Kobylík, Mikéska, Ševčík, Miklík (A) - Charvát (A), Hložánek, Matějka, Leška, Benýšek, Franek, Matula, Jurča (C).
Valašské Meziříčí: Slovák (Plšek) - Ostrčil, Jenáček, Kamas, Rudl, Holiš, Báchor, Váňa, Žák - Seidler, Dvořák, Vaněk - Brunec (C), Daněk (A), Dalajka - Hořanský, Martiník (A), Pořický - Paťava, Andris, Kuchařík.

Ivan Dornič (SHK iClinic Hodonín): Od začátku bylo vidět, že je to boj o druhé místo, z obou stran to bylo trochu opatrné. V první třetině jsme dvakrát po sobě měli přesilovku pět na tři, ale ani jednu z nich jsme nezvládli. To nás trochu poslalo do kolen a naopak Valachy nakoplo. Po čtvrté obdržené brance jsme si řekli, že musím udělat i nemožné proto, abychom se divákům odvděčili za jejich podporu. Trochu jsme přeházeli formace, chlapci zvýšili bojovnost a výsledkem toho byly tři pěkné góly. V prodloužení byly šance na obou stranách. Nájezdy už jsou potom loterie, kde se soupeři podařilo dát o jeden gól navíc. Tímto mu gratuluji k vítězství.

Jiří Weintritt (HC Bobři Valašské Meziříčí): Hráli jsme na horké půdě Hodonína, kde jsme sice ve třetí třetině ztratili třígólový náskok, nicméně se nám podařilo vyhrát za dva body. Nejsem z toho smutný, naopak musím mužstvo pochválit za dobrý přístup z celého posledního období při zápasech doma i venku. Máme osmé vítězství v řadě a všichni kluci zaslouží veliké poděkování.