Svěřenci trenéra Weintritta nastupovali do čtvrtého duelu s Porubou na domácím ledě s vědomím, že musí bezpodmínečně vyhrát, pokud chtějí odvrátit konec sezóny. To se jim po dvoubrankovém vítězství v utkání, které poznamenaly zvláště závěr třetí periody velké emoce, nakonec povedlo. Tím znovu přesunuli semifinálovou sérii k rozhodujícímu klání do Poruby, to se odehraje ve čtvrtek v RT TORAX Aréně od 18:00. Přijeďte Bobry podpořit v klíčové bitvě o finále! Každý hlas na tribuně se počítá!
2. liga - skupina Východ 2017/2018, úterý 20.3.2018, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Poruba
2:0
(0:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 35. Seidler (Žák), 50. Martiník (Studený, Rudl). Rozhodčí: Fiala, Koziol – Bojda, Konvička. Vyloučení: 7:6, navíc Hajda (VAL) 10 min. OT, T. Káňa (POR) 5 min. + OK a Fišera (POR) 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 2:0.
Valašské Meziříčí: Šafránek (Plšek) – Báchor, Žák, Rudl, Horyna, Jenáček, Váňa, Mikel, Hajda – Vaněk, Dvořák, Seidler – Brunec (A), Pokorný, Pořický – Kývala, Daněk, Hořanský – Studený (C), Martiník, Dalajka – D. Varga.
Poruba: Kůdela (Kubáň) – Dresler (A), Slavík, Fišera, Kaluža, Hryciow, Popela, Puškár, Adam – Ballner, Haas, J. Káňa, Luka, Fojtík, Zdeněk (A), Finsterle, Zachar (C), Gelnar, Ollender, T. Káňa, Jaroš.

Úvod čtvrtého semifinálového duelu patřil opatrnosti na obou stranách. Do první dobré šance Valachů se dostal ve čtvrté Brunec, nedokázal však nasměrovat kotouč lépe tak, aby prošel za záda Kůdely. Další průběh třetiny se nesl spíše v duchu, který příliš neodpovídal atmosféře play-off. Obě mužstva spíše čekala na to, co vymyslí soupeř a útočné snahy obou týmů končily často už ve středním pásmu. Svěřenci trenéra Weintritta dostali pět vteřin před koncem sedmnácté minuty možnost přesilové hry. Té jakoby ale zalekli a soupeř z Poruby ji bez problémů ubránil. Poslední momenty první periody se odehrávaly ve stejném duchu, jako celá první část. Kýženou úvodní branku tak úvodní třetina nepřinesla.

Do druhého dějství vstoupili mnohem aktivněji hráči Valašského Meziříčí. Hned po dvou minutách se ve velmi dobrých šancích ocitli Martiník a Žák, ale ani jeden z nich nedokázal vstřelit první gól. O minutu později byl v další vyložené šanci Pokorný, jeho rána pro změnu lízla tyčku Kůdelovy svatyně. Stav tak nadále zůstával nerozhodný. To se změnilo až ve třicáté páté minutě utkání. Svěřenci trenéra Weintritta hráli v početní výhodě, čehož dokázal nakonec využít Petr Seidler. Jeho vymknutí kolem mezikruží nezachytil žádný z porubských, a útočník Bobrů nezklamal. Jeho lehká střela prolétla nad betonem Kůdely a skončila až za brankovou čárou - 1:0. Slezany nicméně obdržená branka nakopla a začali do svého soupeře bušit. Valachy ale nadále držel nad vodou skvělý Šafránek. I díky němu mohli odejít Bobři do šaten po druhé třetině s jednobrankovým vedením.

Třetí část utkání se už od úvodu nesla v útočení Poruby a bránění těsného náskoku hráči Valašského Meziříčí. Slezané moc dobře věděli, že hrají o hodně, a tomu odpovídalo jejich snažení. Když už se ale dostali do dobré šance, ztroskotali na výborném Šafránkovi. Jeden z klíčových momentů poté přišel v padesáté minutě. Ondřej Martiník se dostal se svou útočnou formací až před Kůdelu, kde si právě dlouholetý snajpr Bobrů našel odražený puk a nekompromisně jej zavěsil bekhendem do horního růžku Kůdelovy svatyně - 2:0. Situace pro hosty začínala být s přibývajícím časem vážná. Jejich pokusy ale opět kryl výborně chytající brankář Bobrů. Vše vyvrcholilo v poslední minutě duelu, kdy už hráči Poruby vědomi si blížící se porážky, vyprovokovali několik bitek. Celá situace skončila vyššími tresty pro Tomáše Káňu a menšími tresty pro ostatní zúčastněné. Posléze se ihned po vhazování vrhl na Hajdu Fišera, který strávil celé utkání na střídačce a naskočil pouze na poslední vteřiny utkání. Oba opět vyfasovali vyšší tresty, které udělaly tečku za čtvrtým semifinálovým duelem.