V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Bobři mají za sebou první mistrovské utkání. A nutno říci, že i když dokázali svého soupeře přestřílet a vytvořili si několik vyložených brankových šancí, ono pomyslné hokejové "štěstí" tentokrát nebylo hokejistům valašskomeziříčských hráčů v zakončení souzeno. Tyčka či puky poskakující v brankovišti ani jednou neskončily v síti domácích. Bobři tak prohráli s Novým Jičínem rozdílem čtyř branek, velkou zásluhu na čistém kontě pro domácí má brankář Lukáš Šrámek. Již ve středu čeká Bobry na domácím ledě celek Jestřábů z Prostějova.
2. liga - skupina Východ 2012/2013, 1. kolo, sobota 22.9.2012
4:0
(1:0, 2:0 1:0)
Branky a nahrávky: 19. Chvostek M. (Ivan), 27. Chvostek M. (Horák, Gulda), 32. Ivan (Chvostek M., Vašut), 56. Mičulka (Kabeláč) Vyloučení:7:6 Využití:2:0 V oslabení:0:0 Diváci: . Průběh utkání: 4:0
Nový Jičín: Šrámek (Gebauer K.) - Andrýsek, Vašut, Horák, Gulda, Hruška, Cabák - Ivan, Macháček, Chvostek M. - Kabeláč, Zedník, Mičulka - Uhlár, Toman, Skaloš - Martinčík
Valašské Meziříčí: Slovák (Netolička) - Ambrus, Bokroš, Coufal, Heča, Knebl, Kolovrátník, Lehečka, Martiník, Mikel, Rác, Sadil, Schejbal, Ševčík, Škúrek, Šoula, Vajda, Varga D., Varga Mir., Voznica, Zabojník

První ligový zápas začal lépe pro novojičínské, když si na svém ledě vytvořili hned několik šancí. Pozorný Slovák ovšem vše zlikvidoval, a když ne on, tak jeho kolegové z obranných řad. První třetina se nesla v duchu opatrnosti, ale také zmatků, které první zápas sezóny přináší. Jistá nervozita byla vidět nejen na domácích, ale také na straně hostů. O první gól se v 18. minutě postarala velká posila Marek Ivan, ten vypálil tvrdý touš do výstroje Jiřího Slováka, který ho vyrazil jen před sebe, kde už čekal nikým nepokrytý Michal Chvostek a otevřel skóre utkání – 1:0. Hosté se snažili o vyrovnání, které se jim však nepodařilo. Velkou zásluhou na tom měl domácí brankář Lukáš Šrámek, který veškeré šance vychytal. První třetina skončila 1:0.

Do druhé třetiny nastoupili lépe hosté, kteří mohli vyrovnat na 1:1 v přesilovce 5 na 3. Domácí hráči podpořeni skvělým Šrámkem ustáli tuto početní nevýhodu. Odpověď na tento bezbrankový stav, z pohledu druhé třetiny, se rozhodl změnit ve 26. minutě Michal Horák, který v přesilovce vypálil od modré, kotouč si však cestu do brány nenašel, ale odrazil se od mantinelu k volnému Michalu Chvostkovi. Ten už neměl problém skórovat – 2:0. Styl hry v dalších minutách si vynutil zvýšenou agresivitu, jak ze strany domácích, tak ze strany hostů. O šest minut později rozjel slušnou akci střelec druhého gólu Michal Chvostek, který poslal gumový projektil milimetrově přesně na hůl Marka Ivana, který pohodlně zvýšil na 3:0. Zbytek třetiny se nesl v podobném duchu jako jeho začátek, tedy ve znamení faulů. Gólu jsme se už nedočkali a tak siréna oznámila konec druhé třetiny za stavu 3:0 pro domácí.

Začátek třetí třetiny si hosté zahráli opět přesilovku. Puk se jim však nepodařilo propasírovat za Šrámkova záda, díky jeho excelentním zákrokům. Hosté zjevně chtěli vstřelit alespoň jeden gól, což se jim nepodařilo také díky dobré defenzivní hře Nového Jičína a již zmiňované dobré práci domácího brankáře. V 55. minutě rozjel další akci Martin Kabeláč, když přihrál od mantinelu Lukáši Mičulkovi, který přesnou trefou rozvlnil síť hostů počtvrté – 4:0. Zbylých pět minut se snažili domácí udržet výsledek a za každou cenu nedostat gól. Tato taktika se jim vyplatila. Utkání skončilo 4:0 pro domácí mužstvo a trenér Kamil Glabazňa může být právem spokojen ze zisku prvních tří mistrovských bodů.

Kamil Glabazňa (Nový Jičín): Super, že máme tři body. My jsme tři body chtěli a máme je. Začátek byl z naší strany nervózní. Možná jsme si mysleli, že jsme vyhráli ve Valmezu 8:4, tak to bude jednodušší. Valmez přijel úplně s jiným manšaftem. Měli tady i nějaké kluky z Olomouce. Nechci to nějak hodnotit, ale je výborné, že jsme nedostali gól. Výborný výkon předvedl Lukáš Šrámek. Jsem rád, že jsme neinkasovali gól i přesto, že ve třetí obraně hráli takhle mladí kluci. Myslím si, že to zvládli. Podali jsme kolektivní výkon a jsem hodně rád, protože s takovými soupeři, jako je Valmez, musíme doma vyhrávat.

Jaroslav Stuchlík (Valašské Meziříčí): Dnešní zápas byl o proměňování šancí, v čemž nás domácí předčili o třídu. Prakticky využili padesát procent toho, co se jim naskytlo, kdežto my jsme nevyužili žádnou příležitost. Výsledek vypadá hrozivě, obraz hry nebyl až tak špatný, ale bez proměňování šancí se vyhrávat nedá.