V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Hokejisté Valašského Meziříčí i přes velkou bojovnost a nasazení prohráli se Vsetínem rozdílem jediné branky. Zápas byl po celou dobu vyrovnaný, Vsetín měl více početních výhod, jehož dvě přesilovky proměnil. Bobři po celý zápas dotahovali stav utkání, třetí branku však výbornými zásahy hostujícího brankáře Hromady vstřelit nedokázali. Bobři si tedy nepřipisují žádný bod, ale svému soupeři byli vyrovnaným soupeřem po celé utkání a kdo ví, kdyby David Varga za nerozhodnutého stavu svou velkou šanci proměnil...Na kdyby se však nehraje. Je to sport, vyhrál dnes tým šťastnější. Obou táborům fanoušků se však musel zápas líbit a svými hlasivkami vytvořili parádní hokejové prostředí.
2. liga - skupina Východ 2013/2014, 29. kolo, sobota 21.12.2013
Vsetín
2:3
(1:2, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 10. Škutchan R. (Heča), 23. Martiník (Varga Mir.) – 8. Vítek (Hurtík, Ševčík), 18. Hurtík (Vaněk), 30. Vaněk (Mikšovský) Rozhodčí: Czubaj – Ganger, Vengřín Vyloučení: 8:4 Využití:0:2 Průběh utkání:0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3
Valašské Meziříčí:  Slovák (Svoboda) – Zábojník, Hartmann, Heča, Kvapil, Matušenko, Řezáč, Kubáč, Martiník, Prycl, Kundera, Škutchan R., Varga D., Varga Mar., Varga Mir., Randýsek, Slovák 2, Pavlas, Škutchan A.
Vsetín:  Hromada (Plšek) – Hurtík, Vrba L., Vrba F., Tichý, Žák, Farda, Báchor, Kajaba, Vaněk, Mikšovksý, Kubo, Ševčík, Vítek, Kývala, Podešva, Hruška, Daněk, Janeba, Pokorný.

Zápas začal ve velmi opatrném tempu, bylo znát, že hned v úvodu nechce nikdo chybovat. První vážnější vzrušení bylo k vidění až v osmé minutě a byla z toho hned branka hostů, Slovákovi vypadl kotouč a David Vítek si věděl rady. V čase 07:06 tak otevřel skóre tohoto zápasu, 0:1. Domácí hokejisté však brzy srovnali, v čase 09:44 nestačil Hromada na dorážku Romana Škutchana, který rozjásal domácí fanoušky, 1:1. Poté se hra hodně otevřela, jedna útočná akce střídala druhou a Bobři mohli jít do vedení, ve dvanácté minutě to byl Kundera, který bekhendovým blafákem trefil pouze tyč hostující svatyně! V tu chvíli byli domácí lepším celkem, ale přišla dvě vyloučení, to první ještě domácí ustáli, to druhé ale ne. V čase 17:56 potěšil hostující fandy Pavel Hurtík, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Další branku nám první třetina už nepřinesla a do kabin se šlo za stavu 1:2.

Vstup do druhé třetiny byl z obou stran hodně neurovnaný a brzy se hrálo ve čtyřech na obou stranách. Toho využili domácí, střelu Miroslava Vargy sice ještě Hromada vyrazil, na dorážku Ondřeje Martiníka už ale nestačil, v čase 22:45 tedy 2:2. Tato branka Bobry hodně zvedla a byli lepším celkem, hráli i několik přesilových her, za zmínku stojí veliká šance Davida Vargy, který však neuspěl a přišel trest. Hosté si s vlastní početní převahou věděly rady, Daniel Vaněk střelou mezi betony Slováka posílá hosty opět do vedení, v čase 29:27 tak 2:3. Na začátku čtyřiatřicáté minuty dostali hosté opět možnost přesilové hry a byl to brankář Slovák, který Bobry několikrát podržel. Druhá třetina skončila nerozhodně, hosté však vedli 2:3.

Hned v úvodu třetí periody mohl zvýšit náskok hostů Pokorný, ten však v nejdůležitější chvíli pouze minul bránu Slováka. Hrál se vyrovnaný hokej, Vsetín kontroloval vedení a domácí se nemohli dostat do žádné větší šance. V patnácté minutě třetí části vstřelili hosté čtvrtou branku, ta ale následně nebyla uznána, rozhodčí uznali, že byla vstřelená až po odpískání. Domácí ještě v závěrečných minutách zkoušeli hru bez brankáře, nebyli ale úspěšní a to znamená, že Vsetín dnes ukořistil všechny tři body, domácí hokejisté se ale určitě nemají za co stydět!

Jan Vavrečka - HC Bobři:

Dnes jsme mohli vidět hru nahoru dolů, což se u nás moc nevidí. Odehráli jsme velmi dobrý zápas, bohužel Vsetín vstřelil o jednu branku navíc. Zápas bych nehodnotil špatně, jen jsme prostě neměli to štěstíčko.