Kopřivnice opět vyzrála nad Bobry

V patnáctém kole zajížděli Bobři na led Kopřivnice, která nepatří mezi jejich nejoblíbenější soupeře. O tom, že se z města tatrovek nevozí body zadarmo, přesvědčili domácí během první a druhé třetiny, kdy se dostali do vedení 2:0. Jejich honbu za třemi body sice korigoval Miroslav Varga s Petrem Dvořákem, ale ani to nezastavilo rozjetou Kopřivnici, která nedopustila dramatickou koncovku a Valachy porazila 5:2.
2. liga - skupina Východ 2016/2017, 15. kolo, středa 2.11.2016
Kopřivnice
5:2
(1:0, 1:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 14. Červenka (Sluštík), 25. Červenka (Pargač), 46. Teper (Sluštík), 58. Tomášek (Poruba, Kofroň), 60. Tomášek (Kofroň) – 26. Varga Mir. (Vydra, Kubo), 55. Dvořák (Brunec, Studený). Rozhodčí: Šutara – Rychlý, Vengřín. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 716. Střely na branku: 34:29. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:5.
Kopřivnice: Unzeitig (Fendrich) – Hoďa, Teper, Čintala, Procházka, Marek, Kowalczyk – Kofroň, Pěnčík, Poruba, Sluštík, Vyčesaný, Bartošák, Kabeláč, Tomášek, Pargač, Raška, Červenka
Valašské Meziříčí: Plšek (Čáp) – Chroboček, Štědrý, Nedbálek, Váňa, Vydra, Báchor, Žabčík – Kubo, Kývala, Martiník, Podešva, Pořický (C), Studený, Baroš, Brunec (A), Dvořák (A), Varga D, Varga Mir., Hlaváč

První třetina byla od obou celku hodně taktická a mužstva vyčkávaly na to, co vymyslí soupeř. Bobrům byla nabídnuta přesilovka, ale tu nedokázali využít. Úvodní desetiminutovka byla i skoupá na střely, kterých padlo celkem pět. Mlčení prolomil ve čtrnácté minutě Adam Červenka, který zužitkoval nahrávku Sluštíka. Po inkasované brance se strhla mela právě mezi Ondřejem Sluštíkem a meziříčským Michalem Nedbálkem. Oba aktéři vyfasovali trest 2+2. Žádné další vzrušení se nekonalo a po první třetině vedla Kopřivnice o jednu branku.

Druhá třetina patřila z úvodu aktivnějším domácím, a to se Bobrům vymstilo. Druhou branku Kopřivnice vstřelil opět Adam Červenka. S tím už museli Valaši něco udělat. Jejich hra se zlepšila a výsledkem toho byl gól Miroslava Vargy, který snížil na 2:1. Hra modrobílých šla od té chvíle velmi nahoru. Začalo se jim dařit pronikat do útočného pásma a zaměstnávat gólmana Unzeitiga. Z aktivity se ale Valmezu nepovedlo srovnat skóre a tak se skóre neměnilo. Ještě jednu velkou šanci v podobě trestného střílení dostal za Bruncův faul Poruba, který však stěžejní situaci promarnil.

Nejvíce gólů přinesla až závěrečná perioda, v níž se mělo vše rozhodnout. Ve 45.minutě zvýšil vedení domácích Jakub Teper, svou střelou mezi betony osamoceného Plška. V 52. minutě mohlo být ještě hůře, avšak Bobři přečkali vyloučení Vydry. Chvíli poté dokázal zažehnout jiskru naděje pro hosty závěr Petr Dvořák. Už to vypadalo na dramatickou koncovku, ale gól Petra Tomáška v 58. minutě víceméně rozhodl. Výhru navíc pojistil ještě v poslední minutě opět Petr Tomášek, jenž využil samostatný únik.