Krize Bobrů pokračuje, prohráli i na ledě Šternberka

Šestá porážka Bobrů v řadě přišla na ledě Šternberka. Domácí šli do vedení v první třetině dvěma brankami, na začátku třetí části přidali třetí a kontrolovali vývoj zápasu. Valašskému Meziříčí se podařilo snížit až v poslední minutě, když se prosadil uzdravený Pavel Šebesta. Při očekávané kontumaci zápasu Opavy v Uničově tak aktuálně patří Bobrům až čtvrtá příčka v tabulce. V sobotu hostí na svém ledě Techniku Brno.
2. liga - skupina Východ 2008/2009, 35. kolo, středa 28.1.2009
Šternberk
3:1
(2:0, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 3. Klimovič (Zima, Jurák), 10. FIala, 22. Fiala (Hruška) - 60. Šebesta (Zrník)
Valašské Meziříčí: Krumpoch - Růčka, Zientek, Zrník, Krisl, O. Dvořák, Blažek, od 21. Starůstka, Mikel - Martiník, P.Dvořák, D.Varga - Kratěna, Sochorek, Šebesta - Glas (21. Matějný), Vaněček, Tatarčík

Podle postavení v tabulce mělo být Valašské Meziříčí ve Šternberku favoritem, nicméně už ve třetí minutě prohrávalo. Zima nahrál zprava Jakubu Klimovičovi, který překonal ležícího gólmana soupeře. V desáté minutě bylo hostům ještě hůř. Po faulu gólmana Valašského Meziříčí nařídil hlavní rozhodčí trestné střílení. A domácí Lukáš Fiala ho proměnil – 2:0.

Ani vstup do druhého dějství nevyšel hostů tak, jak by si představovali. Už po minutě a dvaadvaceti vteřinách se po další rychlé kombinaci dostal ke střele z mezikruží Lukáš Fiala, a svým druhým gólem zápasu zvýšil už na 3:0. S hosty to vypadalo velmi špatně. Domácí měli převahu a Bobrům k větší aktivitě nepomohla ani slušná podpora hostujících fanoušků.

Valašské Meziříčí se dokázalo prosadit až v samotném závěru. Osmatřicet vteřin před třetí sirénou upravil na konečných 3:1 Pavel Šebesta. „Ten gól, který jsem dal, byl už asi zbytečný. Vystřelil jsem a gólmanovi to propadlo mezi vyrážečkou a betonem,“ popsal pětatřicetiletý útočník celou gólovou situaci. „Byl to hnus. Nepovedený zápas, hráli jsme špatně v obraně i v útoku. Prostě všude,“ nesnažil se Šebesta vymlouvat. Bobři prohráli už šesté utkání v řadě, v tabulce jim tak patří třetí místo. Po předpokládané kontumaci duelu Uničov – Opava jsou ale čtvrtí. „Jsme prostě v útlumu. Kdybychom věděli, jak z toho ven, bylo by to dobré. Asi se bude muset něco stát. Jsme na tom špatně psychicky i fyzicky. Herně se nám nedaří,“ popsal problémy hokejistů Valašského Meziříčí Pavel Šebesta.

Roman Sedlák (Valašské Meziříčí): Byl to pro nás nešťastný zápas, brzy jsme prohrávali 0:3, pak jsme museli hru otevřít, bohužel jsme nedali samostatný nájezd a jednou jsme nedostali puk do prázdné branky. Přestali jsme si věřit a nejsme schopni vstřelit branku. Cesta ven vede přes poctivou práci a lepší obranný systém. Věřím, že se to otočí.