Na Bobry čekalo třetí přípravné utkání, ale konečně se mohli ukázat i domácím fanouškům na zimním stadionu ve Valašském Meziříčí. Tým okolo kapitána Michala Nedbálka odehrál druhé utkání v řadě s Novým Jičínem, a i nyní dokázal uhájit svou dosavadní neporazitelnost. Poprvé nastoupila pospolu i elitní formace modrobílých, a hned šlo poznat patřičné oživení v podobě celkového součtu deseti kanadských bodů této první pětky. "Jsem rád, že mě kluci jednohlasně zvolili kapitánem, ale pravděpodobně chtějí jen něco do kasy, takže mi to do sezony asi nevydrží. I když... jsme vlastně vyhráli, tak bychom v tom mohli pokračovat," dodává Nedbálek a s úsměvem se otáčí na Petra Dvořáka. "Zápas byl dobrý, akorát je velká škoda, že jsme si ho za stavu 4:1 víc nepohlídali a naopak z něj udělali ještě větší drama. Pro diváky to muselo být zajímavé, když padlo více gólů, ale v mistrovské sezoně a hlavně pro trenéry už to tak zajímavé nebude. Lepší bude, když zlepšíme obrannou hru, a ty zápasy budeme dovádět do konce v klidu," dodal bek elitní formace a zároveň střelec rozhodující branky Michal Nedbálek.
úterý 23.8.2016, Valašské Meziříčí
5:4
(2:1, 2:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 2. Studený (Brunec), 10. Dvořák (Kývala), 21. Kývala (Dvořák, Žabčík), 25. Kývala (Dvořák), 54. Nedbálek (Fojtík, Dvořák) – 15. Novotný (Kocián, Haloda), 30. Kabeláč (Hladiš, Slovák), 36. Sonnek (Schwarz), 44. Gebauer (Novotný). Vyloučení: 10:8. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 230. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:4, 5:4.
Valašské Meziříčí: Plšek (Čáp) – Nedbálek (C), Žabčík, Zábojník, Báchor, Valentík, Štědrý, Pernický – Fojtík, Dvořák, Kývala – Brunec, Studený, Baroš – Kubo, Pořický, Martiník – Ondráček, Kuchařík, Podešva
Nový Jičín: Iláš (Kohn) – Kužílek, Hruška, Metelka, Vašut (C), Chvostek, Haloda, Cabák – Gebauer, Samiec, Hlaváč, Kabeláč, Slovák, Hladiš, Dalajka, Zdeněk, Schwarz, Kocián, Sonnek, Novotný, Uhlár

V plné síle se postavily tváří v tvář dva sousední celky, které se potkají letos ještě několikrát. Bobrům, už tradičně, vyšla dobře první desetiminutovka hry. V době, kdy ještě nebyli ani všichni diváci na svých místech, zvedal ruce nad hlavu Václav Studený, který po přihrávce Brunce otevřel skóre utkání. Podruhé udeřili opět Bobři, a to když zužitkoval asistenci Kývaly Petr Dvořák. Již ve třinácté minuté přišlo na řadu třetí vyloučení utkání a na trestnou lavici odjel Podešva. Nový Jičín to nakoplo a minutu poté dokázali snížit na 2:1, díky přesné střele Dominika Novotného.

Stejně jako úvod první třetiny, patřil i ten ve druhé domácímu celku a téměř okamžitě, při hře 5 na 3, rozvlnil síť Martin Kývala. V průběhu 25. minuty se dostávali modrobílí do trháku. A opět u toho byl Martin Kývala s asistujícím Dvořákem. Sotva co na přelomu utkání opustil trestnou Štědrý, korigoval skóre Martin Kabeláč - 4:2. Domácí mohli vstřelit za hlasité podpory fanoušků i další branky, ale proti tomu byl výtečný gólman Nového Jičína David Iláš, který chytil minimálně dvě jasné gólové šance. Po přísném vyloučení Pořického zafungovala ve 36. minutě ex-frýdecká spolupráce Jana Sonnka a Jakuba Schwarze.

Bobři vstupovali do závěrečné periody za těsného vedení, avšak o srovnání si více než koledovali. Nový Jičín byl o mnoho více aktivnější a zprvu Bobry zatlačoval k vlastní bráně. Přesně v čase 44:00 k tomu došlo, když se po Novotného nabídce prosadil Robin Gebauer. S ubývajícím časem se tvrdost hry stupňovala, ale dál byli v mírné převaze hosté. To se změnilo až s vyloučením Chvostka, kdy naposled úřadovala první formace. V době, kdy do konce utkání zbývalo něco málo přes šest minut, prohodil si puk Dvořák s Fojtíkem a následně dostal možnost ke střele Michal Nedbálek. Svou šanci nepromarnil, a díky němu mohli na konci oslavovat vítězství domácí fanoušci s hráči Bobrů.

Radim Dvořák (asistent trenéra HC Bobři): "Plány v přípravě jsou pořád stejné - vyzkoušet si kluky ve hře, zlepšit herní situace, k tomu ta příprava slouží. Dnes nastoupila první formace a hned bylo vidět, že hokejově převyšují, o tom si mohli udělat obrázek všichni. Teď musíme pracovat na tom, aby si je ostatní pětky vzaly za vzor a snažily se jim přiblížit. V utkání se mi líbil pouze úvod, pak jsme začali být hodně trestaní a tím se nám bortila celá hra. Pak jsme byli zataveni a druhé dvě obrany nám docela plavaly, chytaly dech, a v tu chvíli to bylo vidět. Navíc s takovým počtem vyloučených hráčů prostě nemůžeme hrát. Ještě však musím říct, že i přes počet oslabení jsme soupeře nepřevyšovali, ale stejně jsme je dokázali porazit, což je známka něčeho, s čím se dá pracovat. Co se týče obrany, tak zkoušíme beky a máme už téměř dojednanou jednu posilu, kterou bych nechal na zveřejnění manažerovi a na hostování by k nám měl přijít Chroboček, který už odehrál minulé utkání a přesvědčil nás."