Zaváhání ze Žďáru nad Sázavou nedokázali svěřenci trenéra Doboše na domácím ledě proti rivalovi z Nového Jičína napravit. Ďáblové byli téměř celý zápas lepším týmem a nakonec si zaslouženě dokráčeli za vítězstvím. Valachům nevycházela hra směrem dozadu, kde kvůli několika chybám inkasovali po zbytečných chybách. V sobotu zamíří Valaši na led nováčka 2. ligy ze Znojma.
2. liga - skupina Východ 2020/2021, 4. kolo, středa 30.9.2020
2:5
(1:1, 0:2, 1:3)
Branky a nahrávky: 1. Urbanec (Kobylík, Andris), 49. Andris – 11. Lehečka (Sluštík, Váňa), 27. Hruška (Macuch), 35. Macuch (Krutil, Maliník), 51. Štefka, 60. Bordowski (Maliník). Rozhodčí: Čech – Bezděk, Peroutka. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:5.
Valašské Meziříčí: Málek (Slovák) – Holiš, Báchor, Žák (A), Hajda, Pernický, Kobylík, Pavlas – Slovák, Pořický (A), Křivohlávek, Urban, Vávra (C), Andris, Kajaba, Kuchařík, Stodůlka, Vavřík, Urbanec.
Nový Jičín: Galuška (Šimonů) – Már, Holáň, Kleiner, Hruška, Váňa, Vacula, Krutil (A) – Flok, Kafka, Maliník, Lehečka, Hilšer, Štefka, Bordowski (A), Poruba, Sluštík, Macuh (C), Pecha, Pryzbyla.

Lukáš Plšek (asistent trenéra HC Bobři Valašské Meziříčí): Dnes jsme paradoxně odehráli naše nejlepší utkání, bohužel jsme se opět nevyhnuli chybám vzadu. Jsme stále málo agresivní v naši třetině. Dokud nepochopíme, že zápasy se vyhrávají v obraně, tak bodovat nebudeme.

Petr Macháček (trenér HK Nový Jičín): Na začátku zápasu jsme inkasovali gól, ale naštěstí to s námi nic neudělalo. Dostali jsme se hned do hry a tu první třetinu jsme zvládli jak výsledkově, tak herně a přenesli jsme si to i do druhé třetiny. Tam měli domácí malinko více ze hry, ale chyběly jim tutové šance, načež jsme udeřili my a odskočili na 3:1. Trochu jsme si to zkomplikovali chybou ve třetí třetině, kdy jsme soupeře nechali dotáhnout, ale vše jsme si nakonec pohlídali. Myslím, že jsme si dnes za vítězstvím šli o něco víc než domácí.