V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Ani pátý vzájemný zápas mezi Novým Jičínem a Valašským Meziříčím nepřinesl radost do tábora Bobrů. Jičín si totiž připsal další vítězství nad Bobry, tentokráte v poměru 3:0. Oproti středečnímu utkání sice šel výkon Bobrů nahoru, přesto to opět na soupeře nestačilo.
2. liga - skupina Východ 2012/2013, 23. kolo, sobota 8.12.2012
3:0
(0:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 25. Mičulka (Škumát), 41. Kabeláč (Chvostek F.), 60. Vašut (Zedník) Rozhodčí: . Vyloučení: 6:5 Využití: 1:0 V oslabení: 0:0 Diváci: . Střely na branku: 24:23 Průběh utkání: 3:0
Nový Jičín: Kozák – Gulda, Chvostek F., Hruška, Vašut, Foltýn, Skaloš – Kabeláč, Škumát, Mičulka – Uhlár, Zedník, Brynecký - Tomášek, Martinčík, Skyba
Valašské Meziříčí: Slovák - Ambruz, Bokroš, Heča, Kolovratník, Kvapil, Lyzák, Martiník, Mikel, Smetana, Šoula, Vajda, Varga Mir., Varga Mar., Varga D., Voznica

Zápas začal lépe pro domácí hráče. Hned na začátku utkání potrápil Jiřího Slováka Daniel Mičulka, hostující brankář se nenechal překvapit a jeho střelu chytil. Po této akci mohl otevřít skóre Martin Kabeláč, opět dobře zasahující gólman Valmezu tuto střelu pokryl. Další minuty hry přinesly hokej nahoru dolů, bohužel bez šancí. Ani jednomu z mužstev se nepodařilo dát gól a tak se s první třetinou loučili za bezbrankového stavu 0:0.

Druhá třetina konečně změnu stavu přinesla a to sice v polovině 24. minutě, kdy Daniel Mičulka objel bránu a dostal puk až za Slováka záda – 1:0. Po tomto gólu se snažili novojičínští hráči své vedení ještě upevnit, Valmez byl proti. Hosté se snažili vyrovnat, pozorný Kozák kryl všechny jejich pokusy.

Do třetí třetiny opět nastoupili lépe domácí hráči. Stačila jim necelá minuta na to, aby změnili stav utkání na 2:0. Celou akci rozjel matador Petr Gulda, který sice střílel na bránu, ale hostující hráč Mikel jeho pokus zblokoval. Podruhé to zkoušel Filip Chvostek, ale i tuto střelu Mikel zablokoval. Puk se odrazil před Martina Kabeláče, který měl před sebou odkrytou branku - 2:0. Krátce po tomto gólu přišla přesilová hra Valmezu. Hosté se snažili utkání zdramatizovat, domácí obrana v čele s Kozákem všechny jejich šance zastavila. Místo toho se na samém konci utkání dostal do úniku Přemysl Vašut, který nedal Slovákovi šanci – 3:0. Tímto gólem rozhodl o pátém vítězství Nového Jičína nad Valmezem.