O výhře Bobrů rozhodly až nájezdy

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Očekávaný duel dvou posledních týmů tabulky vyhráli domácí Bobři. Velkou zásluhu na tom měl především David Varga, který se blýskl hattrickem a k tomu ještě přidal úspěšný nájezd. Po nerozhodných 65 minutách rozhodl svým gólem v nájezdech Michael Janota. Bobři si tím pádem upevnili jedenáctou pozici.
2. liga - skupina Východ 2015/2016, středa 17.2.2016, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Karviná
4:3sn
(1:1, 1:2, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 16. Varga D. (Studený), 29. Varga D. (Mikel, Pořický), 49. Varga D. (Sprušil), rozh. náj. Janota – 18. Šindelář (Kasperlík O., Kasperlík M.), 32. Javín (Šindelář), 36. Kasperlík M. (Grygar, Javín). Rozhodčí: Koziol – Ganger, Konvička. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 25:28. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3.
Valašské Meziříčí: Čáp (Sekula) – Mikel, Janota, Kovář, Žabčík, Zábojník, Tomek, Valentík – Varga Mar., Sprušil (A), Varga D., Studený (A), Kubo, Pořický, Kuchta, Podešva, Kývala, Baroš, Martiník (C), Varga Mir., Kuchařík
Karviná: Gleich (Pútec) – Malík, Javín (C), Chroboček, Křibík, Černín, Šindelář, Jaroch – Logunovs, Kasperlík O., Kasperlík M. (A), Václavík, Vyčesaný, Grygar, Juhasz, Chomič, Foltyn (A), Pobuta

Začátek duelu se nesl v duchu vyloučení a to na straně Karviné. O první rozruch se postaral při třetí početní výhodě Martin Kubo, který se krásně trefil k tyči, ale střele předcházel faul Kývaly. Oslabení Bobři ustáli a pak také pomohl domácím Jan Čáp, který si pohotově vyjel proti Juhaszovi v úniku. Během 14. minuty byl vyloučen hostující Chomič a současně s jeho návratem na led otevřel skóre utkání David Varga. Vedení nevydrželo Valachům moc dlouho. Vyloučení meziříčského snipera využil dvě minuty před koncem Jiří Šindelář a ke konci první třetiny srovnal skóre utkání na 1:1.

Úvod druhé periody byl už o něco tvrdší. Na domácí straně to odnesl Zábojník a chvíli po něm karvinský Chroboček. Vyloučení hostujícího hráče poslalo Bobry před bránu Gleicha, kde opět úřadoval David Varga. Hned po gólu následovalo vyloučení Kasperlíka, které ale další gól na straně modrobílých nepřineslo. Druhá polovina třetiny patřila Karviné a jejich obratu. Ve 32. minutě našel mezeru mezi betony Čápa Miroslav Javín a ve 36. minutě se rozhodl Martin Kasperlík využít přesilovku svého týmu. Když putoval v čase 38:17 na trestnou lavici Kubo, mohli být Bobři rádi, že hosté své vedení ještě nenavýšili.

Třetí třetina patřila změnám u domácího týmu a po vyrovnaném a velmi hektickém průběhu srovnal skóre kdo jiný než David Varga svou střelou k levé tyči, kterou nedal Gleichovi šanci. V 54. minutě přiložili do kotle polínko Jakub Pořický s Ondřejem Kasperlíkem. Oba za to byli potrestáni dvěma minutami. Na konci třetí třetiny bylo jasné, že se přítomní stanou svědky prodloužení.

V nastavené pětiminutovce byla velká příležitost pro Bobry přesilovka, ani tu ale nevyužili a Karviná také moc sil k ohrožení brány nenašla.

Po dvou sériích nájezdů uspěl David Varga a Petr Grygar, poté následoval střelecký půst, který přerušil, a tím i zajistil vítězství Valašského Meziříčí Michael Janota.

David Handl (Valašské Meziříčí): "V zápase jsme se snažili hrát podobně jako v minulých kolech, především dostávat méně gólů. V dnešním zápase bylo vidět, že se potkaly dva týmy bojující o záchranu, moc kvality dnešní hra nepobrala. Nedá se to srovnat s utkáním proti Vsetínu. V poslední třetině se nám podařilo provést několik změn a tím se výsledek zkorigoval. V nájezdech jsme byli poté šťastnějším týmem my. Zajistili jsme si předposlední místo a budeme se připravovat na play-out. Nesmíme začínat takhle vlažně jako dnes a pro příště určitě musíme nastavit větší tempo hry."