Orlová suverénní, Bobři poprvé doma prohráli

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Hokejisté Orlové zvítězili ve šlágru kola mezi prvním a druhým týmem druholigové tabulky vcelku jednoznačným výsledkem. O první letošní prohře Bobrů na domácím ledě rozhodla především první a třetí třetina, ve kterých domácí inkasovali celkem 7 branek. Za domácí se trefili pouze spoluhráči z prvního útoku Petr Dvořák a Luděk Lhotský.
2. liga - skupina Východ 2009/2010, 11. kolo, sobota 24.10.2009
Orlová
2:7
(0:3, 2:0, 0:4)
Branky a nahrávky: 21. Dvořák P. (Blažek, Matějný), 40. Lhotský (Matějný) - 2. Dušek, 11. Potočný (Škatula, Samiec), 20. Dušek (Kraft), 53. Škatula (Stránský, Samiec), 55. Kraft (Samiec), 57. Grygar (Dušek), 60. Škatula (Rozum, Potočný)
Valašské Meziříčí:  Krumpoch (Popovič) - Blažek, Bokroš, Brunec, Dědek, Dvořák P., Hruškovský, Lhotský, Matějný, Mikel, Mlynář, Růčka, Sochorek, Šebesta, Varga Mir., Vaněček, Varga D., Varga Mar., Vašut, Vnenk, Dvořák O.
Orlová: Šafránek (Unzeitig) - Mintěl, Grygar, Kraft, Dušek, Ovšák, Prokop, Škatula, Potočný, Rozum, Hegegy, Vydra, Stránský, Samiec, Goláb, Galgonek, Kotásek, Hanzl, Michejda

Do zápasu Orli nastoupili bez Václava Studeného a Tomáše Urbánka, ale i přes absenci dokázali zápas zvládnout. Orlovského fanouška nepotěší, že utkání po zákeřném faulu nedohrál Petr Prokop. Dobrou zprávou je, že se po své viróze znovu střelecky prosadil Jakub Dušek a to dokonce třikrát!
Hned na začátku domácí Blažek ukázal, že je dobrým hostitelem a návštěvníkům z Orlové svým faulem naservíroval první početní převahu. Přesilovka se Orlům příliš nevedla a dokonce dovolili Bobrům, aby se nepříjemně pohybovali okolo branky Dušana Šafránka. Naštěstí domácí vlastní chybou dostali puk z pásma, kde se ho ujal Jakub Dušek. Ten předvedl, že patří mezi nejlepší bruslaře ligy a svému strážci ukázal záda, načež si poté pohrál s Krumpochem. Chvíli na to hráli ve čtyřech i Orli, ale převaze se ubránili. Jakmile se srovnal počet sil na ledě, oba týmy daly jasně najevo, že chtějí dávat góly. Diváci obou táborů sledovali pěkný útočný hokej. Situaci dva na dva perfektně sehráli Bobři, ale Dvořák na Šafránka nevyzrál. Další gól padl až v 11. minutě, kdy Krumpochovi motal hlavu druhý útok. Brankář Bobrů skákal brankovištěm na všechny strany, ale proti Martinu Potočnému byl krátký!
Přestože měli Orli dvoubrankový náskok, hra byla stále vyrovnaná. Pěknou stahovačku předvedl bývalý hráč orlové a parťák Petra Grygara, Luděk Lhostský. Jeho následná tvrdá střela zápěstím šla naštěstí těsně vedle Šafránkovy levé tyče. Na konci první dvacetiminutovky poslal rozhodčí orlovou do čtyř a hosté se museli bránit velkému tlaku. Velkou práci u mantinelu odvedl Daniel Kraft, který puk vyhodil až do útočného pásma. Krumpoch se vydal kotouči vstříc, ale netušil, že se mu tváří v tvář řítí po hlavní koleji expres rychlík Dušek, který má namířeno do cílové stanice „Branka“. Jakub byl u puku dřív než domácí gólman a pěknou žabičkou přehodil bezmocného strážce bobří svatyně.

V úvodu druhé třetiny ještě zbývalo pár sekund z Mintělova trestu, které si Orli pohlídali. Nned po Martinově návratu měl bohužel Šafránek zakrytý výhled, čehož využil Dvořák přesným nahozením k tyči. Bobry branka motivovala a Šafránek neuvěřitelně vychytal gólové šance Sochorka a Lhotského. Orlová se z Valašského náporu otřepala rychle a vrhla se zaměstnat také Michala Krumpocha. Škatula poslal gólovou nabídku Samiecovi, ale ten bohužel nedokázal usměrnit puk do odkryté sítě. I nadále hosté na ledě dominovali a jen s podivem neskončila žádná z velkých šancí v Krumpochově síti. Obrovské Šance Prokopa, Škatuly, Grygara, Samiece i Potočného jen zázrakem nebyly využity a tak jako Bobři museli na začátku třetiny sklopit hlavu před Šafránkem, museli se i orlovští poklonit Krumpochovi, který držel naděje Bobrů na bodový zisk. Tato šance ještě narostla 12 vteřin před koncem prostřední části. To se při hře čtyři na čtyři prosadil Luděk Lhotský a dal tak příslib k tomu, že poslední třetina bude ještě hodně dramatická. Další nepříjemnou situací z konce druhé třetiny byl zákeřný faul zezadu na Petra Prokopa. Po nárazu Matějného, který také v minulosti oblékal orlovský dres, se Petr udeřil hlavou do mantinelu a zůstal dlouho bezvládně ležet, načež do utkání už nezasáhl.

Na začátku třetí třetiny mohl vyrovnat Šebesta, ale Šafránek to nedopustil. Hra se přelévala ze strany na stranu. Jednu z větších šancí měl opět Lhotský, ale Dušan si s jeho střelou poradil. Na druhé straně se předvedl Petr Grygar, který se pokusil objet branku a poslat puk za bezvládného Krumpocha, ale bohužel neuspěl. Obrovskou radost hostujícím fanouškům udělal v 53. minutě Škatula gólem na 4:2. Domácí měli možnost srovnat při přesilovce za příliš mnoho Orlů na ledě, ale opak byl pravdou. Jakub Dušek, přidal svůj druhý gól v početní nevýhodě a celkově třetí čímž završil hattrick. Zdecimované Bobry ještě dorazil svou trefou Petr Grygar a domácí bezmoc dokonal 16 vteřin před koncem Petr Škatula. Orli tak nadále hnízdí na prvním místě tabulky a díky třem bodům, které přidali včera, drží čtyřbodový náskok.

Roman Sedlák (HC Bobři Valašské Meziříčí)
Špatné, špatné... Utekla nám první třetina kdy jsme dostali tři branky. Gratuluji soupeři, hrál výborně, jeto určitě špičkový tým druhé ligy, který má letos nejvyšší ambice. Škoda závěru, když to bylo 4:2, měli jsme hrát dál kvůli lidem a ne dostat další tři branky. To nás hodně mrzí. S Orlovou máme jěště tři zápasy, takže na odvetu je pořád čas.