Po gólových hodech s Púchovem přišla hubená prohra se Slezanem
úterý 28.8.2018 | Daniel Gargulák |

Po gólových hodech s Púchovem přišla hubená prohra se Slezanem

Do svého třetího přípravného klání nastoupili svěřenci trenéra Weintritta v úterní podvečer. Valaši se po celý zápas se Slezanem Opava prezentovali aktivní hrou, nebylo jim však přáno v koncovce, a tak si Slezan odvezl z Bobří hráze výhru v poměru 1:0. Další utkání čeká Bobry právě ve Slezsku, ke se postaví Slezanu k odvetě přesně za týden, v úterý 4. září.

P3., úterý 28.8.2018
HC Bobři Valašské Meziříčí0:1(0:1, 0:0, 0:0)HC Slezan Opava
Branky a nahrávky: 1. Zelenkov (Hendrych). Rozhodčí: Fidler, Novák. Vyloučení: 6:7. Využití: Bez využití. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 0:1.
HC Bobři Valašské Meziříčí: Slovák (Netolička) – Weintritt, Ostrčil, Žák, Báchor, Váňa, Jenáček, Kamas – Brunec (C), Dvořák, Pořický, Andris, Martiník, Dalajka, Kuchařík, Vítek, Dubnický
HC Slezan Opava: Wanecki (Daňa) – Šindelář, Bijota, Krejčí, Chujac, Vilinskij, Chalupa (C), Křížek – Herman, Wolf, Malina, Spratek, Hendrych, Peterka, Zelenka, Štindl, Rousek, Byurkland, Pělucha, Kadula

Komentář k zápasu

Autor: Daniel Gargulák

Třetí přípravné utkání Valašského Meziříčí přineslo první branku už v první minutě duelu. Hendrych si šikovně vyměnil kotouč s Glebem Zelenkovem, a útočník Slezanu se nemýlil, když poslal kotouč až za záda Slováka - 0:1. V další části duelu si vytvářeli oba soupeři velké množství šancí, hrál se velmi aktivní hokej na obě strany, přičemž pomyslné těžítko na vahách drželi větší část první třetina domácí Bobři. V jedné z největších šancí na srovnání duelu se ocitl v desáté minutě Andris po skvělé práci Dalajky, v klíčové chvíli ale tváří v tvář Waneckimu nedokázal dodat kotouči dostatečnou razanci k překonání brankáře hostí. Zbytek třetiny pokračoval v podobném duchu jako jeho první půle, další branky jsme se ovšem i přes líbivý hokej nedočkali.

Druhé dějství začalo stejně, jako to první skončilo. Do jeho začátku vlétla aktivnějí Opava, která si hlavně v první minutě vytvořila dobrý tlak v útočném pásmu. Z něj ale nic nevytěžila, a tak se pokračovalo s jednobrankovým vedením na její straně. Tempo duelu bylo nadále velmi svižné, o poznání ale lehce opadlo oproti první třetině. V půlce druhého dějství se blýskl famózním zákrokem svou holí brankář Slovák, když na poslední chvíli zastavil dorážku Hermana do prázdné branky. Od této chvíle převzali znovu otěže duelu Bobří, ani jedna z jejich šancí i přes místy drtivý tlak neskončila brankou hlavně díky skvěle chytajícímu Waneckimu.

I třetí perioda jakoby kopírovala průběh dosavadního duelu. Na Bobrech byla vidět velká snaha o srovnání stavu duelu, na Slezanech naopak snaha o gólovou pojistku v podobě druhé branky. Téměř v polovině třetí periody se znovu blýskl brankář Slovák, který na poslední chvíli zastavil kotouč směřující do jeho svatyně, když jej svou hokejkou poslal razantně do bezpečí. V posledních deseti minutách začali Valaši bušit do Opavy více a více, proti jakémukoliv ohrožení byl ale vždy připraven velmi dobře chytající Wanecki. Ten nepustil ani jeden kotouč za svá záda celých šedesát minut, a tak utkání skončilo jednobrankovou výhrou Slezanu.

 
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
CIE Automotive