Pokud ne nejlepší, tak jeden z nejlepších výkonů sezóny předvedla družina Jiřího Weintritta ve třetím čtvrtfinále na ledě Plamenů. Brankář Slovák opět předvedl velký díl z formy, která ho zastihla na vyřazovací boje a i on přispěl výraznou měrou k vysokému vítězství. Série se opět přesouvá na Bobří hráz, kde budou Valaši bojovat o případný postup do semfinále před domácím publikem.
2. liga - skupina Východ + Jih 2018/2019, středa 6.3.2019, Zimní stadion Bouchalky, Žďár nad Sázavou
Žďár nad Sázavou
1:5
(0:1, 1:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 37. Prokš (Wasserbauer) – 10. Dvořák (Báchor, Weintritt), 24. Brunec (Daněk, Dalajka), 31. Vávra (Pořický, Rudl), 39. Brunec (Daněk), 54. Dalajka (Daněk, Brunec). Rozhodčí: Reich – Maloušek, Hübl. Vyloučení: 8:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 021. Střely na branku: 29:38. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5.
Žďár nad Sázavou: Sláma (Loubal) - Marek, Kolda, Koželuh, Lojek, Pleva (C), Hort - Kovářů, Prokš, Kunstmüller (A), Kadlec, Čermák, Krupka, Jícha, Hasoň, Peslar, Stehlík (A), Panna, Wasserbauer.
Valašské Meziříčí: Slovák (Plšek) - Ostrčil, Rudl, Holiš, Weintritt, Báchor, Váňa, Žák - Brunec (C), Fojtík, Andris, Vaněk, Peška, Vávra, Pořický, Kuchařík, Dvořák, Martiník (A), Daněk (A), Dalajka.

Hned úvod zápasu nabídl přesilové hry na obou stranách, ani jedna z nich však nebyla využita. Nakopla ale obě mužstva k vysokému tempu utkání, které vyústilo před polovinou třetiny v první branku duelu. Fojtíkovi se sice nepovedlo prosadit v samostatném úniku, následně ale od modré pálil Báchor a kotouč za záda Slámy tečoval přesně Petr Dvořák a poslal tak Valachy poprvé v utkání do vedení. Zbytek první periody nabídl několik dobrých šancí na obou stranách, žádná z nich ale nebyla proměněna a do šaten se tak odcházelo s jednobranovým vedením Bobrů.

Vstup do prostřední části zápasu se Bobrům příliš nevydařil, přesto to byli oni, kdo zásluhou Tomáše Brunce otupil nastupující tlak Plamenů. Kapitán hostí dostal přesnou přihrávku od Daňka v přečíslení dva na jednoho a ranou z první se nemýlil. Klid na hokejky Valachů dodal krátce po polovině utkání Tomáš Vávra po skvělé práci Pořického a důrazu před brankou prvně jmenovaného. Plameny ale paradoxně třetí branka v jejich síti nakopla a dočkaly se snížení. Marek Prokš pálil přesně do odkryté části Slovákovy klece. O minutu a půl ale vrátil třígólový náskok Valachům svou druhou brankou Tomáš Brunec, který dokázal prostřelit Slámu v přečíslení dva na jednoho a opět otupil nastupující tlak soupeře. Tři góly navíc si Bobři odnesli i do šatny po druhé periodě.

Úkol před závěrečnou periodou byl jasný. Neopakovat výpadek podobný tomu v domácím utkání s Pískem a dovést zápas svoji hrou do vítězného konce. Díky zodpovědnému výkonu každého jednoho hráče se skvělým Slovákem v zádech se to celou třetinu dařilo a navíc přišla ve čtrnácté minutě definitivní pojistka z hole Patrika Dalajky, který tak zapsal gól ve druhém utkání za sebou. Závěr zápasu se už odehrál v úsporném režimu hlavně na straně Žďaru, který už koncentroval své síly ke klíčovému pátečnímu duelu.