Technika rozhodla utkání ve druhé třetině

Kvalitní zápas mohl vidět každý, kdo se přišel podívat na nedělní utkání mezi Technikou Brno a Valašským Meziříčím. Bobři jako papíroví favorité nezvládli druhou třetinu a během 10 minut inkasovali tři góly. V utkání se blýskl brněnský Zdeněk Mráz, který vstřelil čtyři branky! Valaši tak doplatili na velkou marodku, která se rozrostla po středečním utkání s Hodonínem o další čtyři hráče.
2. liga - skupina Východ 2008/2009, 22. kolo, neděle 30.11.2008
Technika Brno
6:3
(2:2, 3:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 11. Mráz (Jelínek, Sedláček), 16. Látal, 26. Mráz (Zapletal, Habrovec), 33. Špok (Úlehla), 35. Mráz (Habrovec, Zapletal) - 12. Kratěna (Sochorek), 19. Šebesta (Sochorek), 51. Šebesta (Kratěna, Růčka). Rozhodčí: Čech - Doležálek, Drobílek. Vyloučení: 6:8 + Kratěna (VAL) do konce utkání za protesty. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 5:2, 5:3, 6:3.
Technika Brno: Nešťák - Zapletal, Habrovec, Babic, Maksa, Kalafut, Úlehla, Mráz, Sedláček, Jelínek, Špok, Šebek, Korotvička, Látal, Odehnal, Benýšek, Němec, Matouš.
Valašské Meziříčí: Krumpoch - Zientek, Zrník, D. Varga, Dvořák, M. Varga, Sochorek, Šebesta, Růčka, Blažek, Kratěna, Vaněček, Starůstka, Kristl, Pavlas, Dědek.

Do úvodní třetiny vlétli lépe Bobři z Valašského Meziříčí a hned na začátku sevřeli Brňany v jejich obraném pásmu. Michal Krumpoch zpočátku neměl skoro žádnou práci. První vážnější střelu vyslal na Nešťáka v přesilové hře Zientek, ovšem těsně minul. V 10. minutě se karta začala obracet. Obrovský závar před Michalem Krumpochem vyřešil Daniel Dědek faulem. Toho domácí hned využili a otevřeli tak skóre utkání. První branku vsítil po nádherné ráně z pravé strany na zadní tyč Zdeněk Mráz. Valachy to do kolen nepoložilo a o necelou minutu se postaral o vyrovnání ve spolupráci s Daliborem Sochorkem Ivo Kratěna. Po vyrovnávací brance se Technika pustila do náporu, který řešil v brance Krumpoch. Nejprve musel zlikvidovat break jednoho z hráčů domácích a posléze ještě vychytat Kučírkovu a Habrovcovu střelu. V 16. minutě přišla na řadu špatná chvilka pro Michala Krumpocha. Ten si nešťastně srazil hokejkou puk do vlastní sítě, když zpoza brány přihrával před bránu Petr Látal. V 19. minutě se postavil na buly nejproduktivnější útok ligy Pavel Šebesta, Sochorek a Kratěna. První jmenovaný překvapil Něšťáka a vyrovnal na 2:2.

Do druhého dějství se vstupovalo za nerozhodného stavu. Ten nemusel vydržet dlouho. Hned v úvodu zazvonila horní tyč Něšťákovy branky. Domácí Technika opět ve druhé třetině jednoznačně přehrávala hostující Bobry. Ti se dokázali bránit pouze za pomocí faulu, a ne jednoho. Přesilovka Brna 5 na 3 trvala přesně 30 vteřin. Na 3:2 zvyšoval opět Zdeněk Mráz. Bobři se snažili potřetí o vyrovnání. Dvěma nebezpečnýma střelami prověřili Nešťáka. Ten je zdárně zlikvidoval. Jak se říká „nedáš – dostaneš“. Ve 33. minutě obraně Valachů ujel rychlý Martin Špok a překonal Krumpocha, kterému nedal žádnou šanci. O dvě minuty později, opět po vyloučení meziříčského Miroslava Vargy, využil přesilovou hru Zdeněk Mráz a zakončil svůj hattrick. Ani vybraný timeout nepomohl Bobrům k lepším dnům. I po zbytek druhé třetiny čelili velkému náporu ze strany Brna. Těm stál v cestě vždy a všudypřítomný Krumpoch.

Třetí třetina nezačínala pro Valachy tak příznivě jako ta druhá. Hosté se hned od začátku třetí třetiny snažili o obrat. Sice dokázali dostat domácí do tlaku, ale nedokázali si vytvořit žádné vážnější šance. Malou jiskřičku naděje dal Valašskému Meziříčí v 51. minutě Pavel Šebesta. Ten po asistencích Kratěny a Růčky překonal Nešťáka. Valaši pokračovali v náporu. Všechny jejich šance překazil dnes výtečně chytající Nešťák. V 58. minutě byla branka Nešťáka na spadnutí. Ten dezorientován mimo bránu myslel, že má kotouč ve výstroji. Přitom jel jeden z útočníků Bobrů sám na bránu s pukem a nepochopitelně metr před odkrytou bránou minul. Necelou minutu a půl před koncem odvolali Bobři brankáře Krumpocha ze své svatyně. Valaši početní výhodu nevyužili. Naopak k puku se dostal osamocený Zdeněk Mráz a svou dnešní čtvrtou trefou do prázdné brány slaví vítězství brněnské Techniky.