Valašské Meziříčí ani na popáté nepoznalo hořkost porážky a zvítězilo nad svým dnešním soupeřem z Opavy jednoznačným výsledkem 6:1. Po úvodní rozpačité třetině, kterou Bobři prohráli, se týmový duch a bojovnost zvedla a odměnou byly tři vstřelené branky ve druhé i třetí třetině. V zápase se hattrickem zaskvěl Jan Matějný, další branky přidali útočníci Sochorek, Šebesta a Dvořák.
2. liga - skupina Východ 2009/2010, 5. kolo, středa 30.9.2009
Opava
6:1
(0:1, 3:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 23. Dvořák P.(Růčka), 24. Šebesta (Varga D., Sochorek), 31. Sochorek (Šebesta, Vašut), 44. Matějný, 46. Matějný (Dvořák P., Lhotský), 54. Matějný (TS) - 9.Černý (Polok)
Valašské Meziříčí: Krumpoch (Popovič) - Dvořák O., Hruškovský, Mikel, Mlynář, Vnenk, Vašut - Bokroš, Brunec, Dědek, Dvořák P., Lhotský, Matějný, Růčka, Sochorek, Šebesta, Vaněček, Varga M., Varga D.
Opava: Iláš (Trenčan) - Kukol, Schreier, Plachký, Tichý, Plánovský, Měkýš, - Černý, Kříž, Glabazňa, Kovalovský, Polok, Kocián, Wolf, Chalupa, Tůma

První třetina mnoho hokejové krásy nepřinesla. Spíše se hrálo ve středním pásmu a jen ojediněle se do šance dostali domácí či hosté. Právě hostující hráč Černý byl tím, který poprvé rozvlnil síť za Krumpochem. Běžela 9. minuta zápasu a jeho střela od mantinelu propadla domácímu brankáři až do síťe. 0:1. Nutno dodat, že domácí brankář Krumpoch měl zcela zakrytý výhled, takže reagovat bylo obtížné. Do konce první třetiny se skóre již neměnilo a tak Bobři odcházeli do kabin po rozpačitém výkonu a s mankem jednoho gólu.

Do druhé třetiny však Bobři nastoupili jako vyměnění a dá se říci, že již začli ovládat hru do konce zápasu. Velké šance na branky si připravovaly všechny tři formace domácích. Ve 23. minutě zápasu se dostal do brejku po křídle Petr Dvořák a po naznačení blafáku překonal pod víko hostujícího brankáře Iláše. 1:1. Neuběhla však ani minuta zápasu a ve skrumáži před hostujícím brankářem se nejlépe zorientoval Pavel Šebesta a svou brankou posunul domácí do vedení. 2:1. Poté měli šanci i hosté, jmenovitě Kříž, kterého ve stoprocentní šanci vychytal domácí Michal Krumpoch. Ve 32. minutě zápasu se však k puku dostal Dalibor Sochorek, který střelou z mezikruží nedal hostujícímu Ilášovi šanci. 3:1. V tomto čase Bobři přebrali zcela iniciativu a další branku mohl přidat Brunec, který nadvakrát v krátké době stál sám proti Ilášovi. Jeho střely vždy skončily nad brankou hostů. Poté malinko Bobři polevili a výsledkem byly dvě tyčky z hole Kovalského a Wolfa. Jelikož však již branky nepadly, druhá třetina skončila vítězstvím Bobrů tři nula.

Třetí třetina začala velmi podobně jako druhá. Domácí měli více ze hry, hosté hrozili z brejků. V průběhu 44. minuty se z krásné otočky trefil domácí útočník Jan Matějný. 4:1. O dvě minuty později ten samý hráč vstřílí další branku domácích, kdy mu kotoč poslal přes brankoviště Petr Dvořák a pro Matějného již nebyl problém puk zvednout přes ležícího Iláše. 5:1. Poté v přesilovce domácích se k velké šanci prokličkoval obránce Vnenk, který však neprostrčil kotouč skrz Ilášovy betony. Skóre se naposledy měnilo v 54. minutě zápasu, kdy domácí měli možnost zahrávat trestné střílení. K puku se postavil opět do té doby dvoubrankový Jan Matějný a střelou pod břevno nedal Ilášovi šanci. 6:1.

Bobři tak zvítězili již v pátém zápase po sobě a v sobotu je čeká nepříjemný soupeř z Nového Jičína.

Karel Suchánek (Opava): V první třetině se nám dařilo hrát co jsme chtěli, hlídat si obranu a vyrážed do brejků, bohužel jsme dali jen jednu branku. Druhou třetinu jsme začali vlažně, nabídli jsme soupeři šance a zkušení hráči jako Šebesta a Sochorek je využili, my jsme se naopak vrátili k chaotické hře v obraně. Potom jsme v závěru druhé druhé třetiny dvakrát dali břevno, což byl moment, ve kterém jsme se mohli vrátit do zápasu, ale dál už byli naši útočníci neproduktivní, naopak domácí hráli vyborně a navyšovali skóre.

Roman Sedlák (Valašské Meziříčí): Úvodní třetina byla trochu rozpačitá, dostali jsme první gól, trochu nás to přibrzdilo, chtěli jsme to poté otočit. Ve druhé třetině jsme dali rychlé góly, zvedli jsme si tímto sebevědomí, byly tam však ještě nějaké slabé místa ke konci druhé třetiny. Měli jsme i trochu štěstí, protože tam soupeř nastřelil dvě tyčky. Věřím, že jsme se teď chytli. Teď nás čeká těžký zápas v Novém Jičíně, který nás překvapuje svými výsledky. Je to derby, věřím, že přijde hodně lidí a a dobře se na zápas připravíme.