Vsetín v derby dominoval

Čtvrteční utkání na ledě Vsetína se Bobrům vůbec nevydařilo podle představ. Domácího brankáře Hromadu ohrozili za celý zápas pouze devětkrát, naopak sami sedmkrát inkasovali. Hrozící debakl se podařilo zastavit ve druhé polovině duelu. Šanci na reparát budou mít Bobři opět proti Vsetínu 5.1.
2. liga - skupina Východ 2012/2013, 28. kolo, čtvrtek 27.12.2012
Vsetín
7:0
(3:0, 4:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Zúbek (Farda, Mikšovský), 7. Hruška P. (Vítek), 12. Daněk (Vodák, Zúbek), 23. Brezáni (Kajaba, Holík), 31. Zúbek (Podešva), 31. Vítek (Vrba), 31. Kajaba (Tesařík, Podešva). Rozhodčí: Volf – Švarc, Velinský. Vyloučení: 4:7, navíc Vítek (VSE) 10 min. OT. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1840. Zásahy brankářů: Hromada 9 – Slovák 28, Netolička 10. Průběh utkání: 7:0.
Vsetín: Hromada – Farda, Vrána, Žák, Vrba, Vodák, Tesařík, od 35. Žabčík – Zúbek, Podešva, Mikšovský - Vítek, O.Hruška, P.Hruška – Kajaba, Holík, Brezáni - Daněk, Kývala, Tobola.
Valašské Meziříčí: Slovák (12. – 31. Netolička) – Heča, Vajda, Lyzák, Schejbal, Kvapil, Mikel - Bokroš, Heža, Coufal – D.Varga, Machala, Lehečka - Martiník, Mir.Varga, M.Varga, od 41. navíc Smetana, Voznica, Prycl.

Začátek zápasu, ve kterém si domácí připomněli 73 let od svého prvního mistrovského utkání, shodou okolností se stejným soupeřem, byl poněkud rozháraný. První zákrok si připsal až ve 3. minutě Hromada po střele Lehečky, ale pak už se hrálo podle vsetínských not. Pěknou akci Ondřeje a Petra Hruškových zastavil Slovák, stejně jako nadějné přečíslení čtyř domácích na dva obránce hostí.

Mezitím musel Hromada vytáhnout famózní zákrok pravým betonem, kterým vyrazil teč svého spoluhráče Vrány. Jak se ukázalo, toto byla největší šance Bobrů v zápase. Ukazatel skóre se poprvé měnil v 7. minutě, kdy vyloučení Coufala potrestal po nádherné přihrávce Fardy domácí kapitán Zúbek. O pouhých 14 vteřin později Petr Hruška dorazil ze vzduchu vyraženou střelu Vítka a zvýšil na 2:0. Na tříbrankový rozdíl zvýšil Daněk, který tečoval Vodákovu ránu od modré.

V závěru první třetiny ještě domácí několikrát v přesilovce ohrozili Netoličku, který po třetím gólu nahradil Slováka; ten si ale se všemi pokusy poradil. Do druhé části hry vstoupili lépe domácí. Holíkův útok povozil druhou pětku hostí jako na kolotoči a krásnou akci zakončil Brezáni ranou pod víko. Těsně před polovinou střetnutí ještě hostující gólman stačil srazit betony po ráně Mikšovského, ale vzápětí přišlo definitivní K.O. ze strany domácích. V oslabení hosté špatně střídali a v přečíslení tří na jednoho zametl kotouč do sítě znovu Zúbek.

Jen 18 vteřin stačilo Vsetínu na další úder. Vrbovu ránu, kterou Netolička vyrazil maskou, doklepl do sítě Vítek. Mladého meziříčského brankáře nahradil opět Slovák, který ale inkasoval už po 12 vteřinách. Mezi obránci se prosmýkl Kajaba a zvýšil na hrozivých 7:0. Další velké šanci domácích zabránil jeden z čárových rozhodčích, který u mantinelu zablokoval ujíždějícího Tobolu… V závěru třetiny měl Vsetín možnost výhody o dva muže, ale přesilovku přerušila siréna.

V závěrečné části hry poslal hostující trenér Málek do hry i čtvrtý útok, ale tato dvacetiminutovka se dohrávala už jen z povinnosti. Akci tří hráčů hostí na jediného obránce vyřešil Farda efetním způsobem. Slovák měl zase naopak štěstí, když nejprve Kývalovi a poté i Holíkovi selhala rána v nadějné pozici v mezikruží. Ve 48. minutě ještě Mikšovský z levého křídla orazítkoval levou tyč Slovákovy branky, ale jinak bylo vidět, že oba celky se těší na závěrečnou sirénu.

Bobři nakonec mohou být s milosrdnou porážkou spokojeni. O poměru sil na ledě svědčí i fakt, že zatímco domácí zasypali brankáře hostí 45 střelami, Hromada musel zasahovat pouze devětkrát a poprvé v sezoně udržel čisté konto.