Z Šumperka odjíždějí Valaši s prázdnou

První porážku v sezóně v druhém venkovním utkání musí skousnout hráči Valašského Meziříčí. Domácí Draci si i přes dobrou hru Valachů v některých pasážích hry pohlídat průběh utkání a dokráčeli tak k tříbrankové výhře. Šanci na nápravu budou mít Bobři už ve středu na domácím ledě proti Hodonínu.
2. liga - skupina Východ + Jih 2018/2019, sobota 22.9.2018, Zimní stadion Šumperk
Šumperk
3:0
(0:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 28. Pokorný (Vorobjev), 33. Romančík (Plášek), 58. Vachutka (Plášek). Rozhodčí: Dufka – Novotný, Šimčík. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 3:0.
Šumperk: Kristín (O. Haloda) – Kužílek, Gewiese, Drtil, M. Haloda, Řezáč, Sedlák – Pokorný, Romančík, Hroch, Vachutka, Urban, Plášek, Šíp, Antonov, Blecha, Vorobjev, Ostřanský.
Valašské Meziříčí: Slovák (Plšek) – Ostrčil, Baroš, Holiš, Weintritt, Báchor, Váňa, Žák – Paťava, Brunec, Koňařík, Vaněk, Peška, Pořický, Andris, Kývala, Dvořák, Martiník, Daněk, Dalajka.

Valaši nechtěli hned z úvodu utkání na nic čekat a na Draky vlétli se vší energií. K prvním pokusům se dostali Pořický nebo Vaněk, jejich rány se ale nesetkaly s úspěchem. Přibývajícími minutami se hra začala více vyrovnávat a ke slovu se dostávali i domácí. Ti měli k dispozici hned tři přesilové hry, ani jednu z nich se jim však nepodařilo využít i přes velké šance na první gól Gewieseho a Romančíka. Velký podíl na bezbrankovém stavu měl hlavně brankář Slovák, který se hlavně v závěru první třetiny blýskl svými zákroky a udržel tak svůj tým nad vodou.

Do druhé periody vstoupili naopak mnohem aktivněji šumperští a začali si vytvářet souvislejší tlak v obranném pásmu svého soupeře. Ten vyvrcholil prvním kotoučem v brance z hole bývalého bobra Dominika Pokorného, který pohotově dorazil odražený kotouč do prázdné klece a nechal Slováka bez šance - 1:0. Bobři se znovu po inkasované brance dostali ke slovu, jejich tlak ale bohužel dlouhého trvání ani brankového finiše. Údělu vstřelit druhou branku zápasu se naopak ujali Draci, konkrétně Michal Romančík, který se uvolnil v prostoru pro vhazování a rychlou svižnou ranou nad lapačku Slováka poslal svůj tým do dvoubrankového vedení - 2:0. Sedlák měl ještě před koncem periody na holi třetí gól pro Šumperk, jeho ránu ale znovu na poslední chvíli vytěsnil skvělý Slovák.

Třetí část duelu začali šumperští velmi opatrně a rozhodně se nikam nehodlali při svém dvoubrankovém vedení hnát. Nutno říct, že svou taktiku plnili velmi dobře a Bobry nepouštěli do velkých šancí, ze kterých by hosté mohli pomýšlet na vstřelení branky. Do dobré šance se dostal čtyři minuty před koncem především Daněk, brankář Kristín byl ale včas na svém místě a jeho šanci pokryl. Svěřenci trenéra Weintritta to zkusili už čtyři minuty před koncem bez brankáře, což se jim o minutu později nevyplatilo. Daniel Vachutka poslal puk do prázdné sítě a rozhodl o osudu utkání - 3:0.

Jiří Weintritt (Valašské Meziříčí): Do dnešního utkání jsme vstoupili dobře, horším týmem jsme se stali po sérii zcela zbytečných vyloučeních. Ve třetí třetině jsme se do zápasu výkonnostně vrátili, nicméně šance jsme nevyužili. Ve hře bez brankáře jsme pak dostali třetí branku.