Do posledního utkání základní části vstupovali Valaši na svém ledě s vědomím, že pokud chtějí ještě obsadit čtvrtou pozici před play-off, musí bezpodmínečně vyhrát za tři body a spoléhat na zaváhání Nového Jičína. Zároveň museli hledět za sebe, aby ještě nebyli přeskočeni Kopřivnicí. Nakonec vše pro Bobry dopadlo nejlíp, jak mohlo. V konečné zúčtování obsadili čtvrtou pozici a do play-off vstoupí v sobotu na domácím ledě proti Novému Jičínu.
2. liga - skupina Východ 2017/2018, 49. kolo, středa 28.2.2018, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Hodonín
4:2
(0:0, 2:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 21. Pořický (Žák, Dvořák), 22. R. Vaněk (Dvořák, Báchor), 41. Dvořák (Brunec), 53. Jenáček (Pořický, Brunec) – 23. Romančík (Jurča), 35. Jurča (M. Haloda, Matějka). Rozhodčí: Koziol – Novák, Kučera. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 30:27. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2.
Valašské Meziříčí: Šafránek (Plšek) – Báchor, Žák, Rudl, Horyna, Jenáček, Váňa, Mikel, Hajda – R. Vaněk, Dvořák, Seidler – Brunec (A), Pokorný, Pořický – Kývala, Daněk, Andris – Studený (C), Martiník (A), Dalajka
Hodonín: Štěpanovský (O. Haloda) – Miklík, Hladiš, M. Haloda, Kobylík, Žabčík, Kužílek – Romančík, Kuba, Kadlec – Jurča, Černohous, Matějka – Peška, D. Vaněk (C), Hložánek

Valašské Meziříčí nastoupilo do utkání s vědomím jeho důležitosti. Svěřenci trenéra Weintritta hráli od úvodních minut ze zabezpečené obrany. I přes to se dostávali ke svým šancím, které však nebyly nikterak ohrožující svatyni soupeře. Do první šance, která mířila na branku Drtičů se dostal Rostislav Vaněk. Jeho pokus ale zamířil pouze do středu brány, kde stál připravený Štěpanovský. Na konci sedmé minuty se Valaši dostali k první přesilové hře. Ta se jim ale příliš nevyvedla a Hodonín své oslabení vcelku bez problémů ubránil. Před polovinou utkání se mohl do největší šance hostů dostat Matějka. Svůj přechod do útoku ale příliš zpomalil a stihli jej tak zastavit obránci Bobrů.

S přechodem do druhé části prvního dějství se ke své přesilové hře dostali i hosté. Jejich přesilová hra byla svižná a plná pohybu, podobně jako Bobři se v ní však svěřenci trenéra Čechmánka nedostali k větší příležitosti. V 15. minutě šli Bobří málem s velkou dávkou štěstí do vedení. Pořického pokus se odrazil od obránce Drtičů tak vysoko do vzduchu, že jej téměř všichni přítomní ztratili z dohledu a jeho dopad na ledovou plochu si našel místo kousek od pravé tyče Štěpanovského svatyně. Zbytek první třetiny se odehrál bez větších příležitostí a obě mužstva odcházela do šaten za bezbrankového stavu.

Neuběhla ani minuta z druhé třetiny a Bobři šli zásluhou zejména Žáka do vedení. Ten si najel až do útočné třetiny, odkud poslal kotouč přesně na hůl Jakuba Pořického, který jej bez problémů dopravil za záda brankáře soupeře - 1:0. Zanedlouho následovala přesilová hra pět na tři, kterou Valaši využili. Dvořák našel hůl Rostislava Vaňka před brankou na centimetr přesně a zadák Bobrů jej jen nastavenou hokejkou poslal do brány Drtičů podruhé v utkání - 0:2. Drtiči pokračovali v oslabení čtyř proti pěti, ve kterém dokázali snížit stav duelu. Michal Romančík ujel a ve stínu obránce vyzkoušel pozornost Šafránka z prostoru pro vhazování. Kotouč brankáři domácích propadnul až za jeho záda a Drtiči se dočkali snížení - 1:2.

Hodonín začínal být čím dál více aktivnějším týmem a svou snahu téměř zužitkoval Daniel Vaněk, který však prováhal čas vhodný na zakončení tváří tvář Šafránkovi. Zanedlouho po něm nastřelil tyč Šafránkovy klece Kadlec, stav tak nadále zůstával příznivější pro Bobry. Drtiči však dokázali srovnat pět minut před koncem druhého dějství. Petr Jurča překonal Šafránka po skvělé práci Romančíka v útočném pásmu - 2:2.

Do poslední periody vstoupili Valaši se vší parádou zásluhou Petra Dvořáka, který si našel prostor v mezikruží a poslal kotouč až za záda Štěpanovského - 3:2. Drtiči se začali čím dál tím více snažit o srovnání stavu duelu. Jejich snažení však troskotalo na výborně bránící obraně Valachů nebo pozorném brankáři Šafránkovi.

Na začátku druhé poloviny třetí periody šli Bobři do čtyřech a dali tak soupeři větší šanci na srovnání. Drtičům se však nepodařilo vyslat na Šafránka nebezpečnější pokus, a tak se modrobílí v oslabení ubránili. Naopak to byli zase oni, kdo vstřelil svou čtvrtou branku v zápase. Jakub Jenáček dostal kotouč od Pořického na modrou čáru, kde využil toho, že Štěpanovský nic neviděl a svižným nahozením umístil kotouč do horního růžku jeho svatyně - 4:2. Valašské Meziříčí na poslední minuty utkání zavřelo obranné pásmo a již ubránilo svůj dvoubrankový náskok a odešlo z utkání se všemi třemi body.

Jiří Weintritt (Valašské Meziříčí): Pro nás to byl těžký zápas hlavně z psychického hlediska. Za stavu 2:0 pro nás bylo všechno v pořádku, poté jsme ale dostali hloupý gól v naší přesilovce a na deset minut se nám zbořil celý svět. Hodonín byl všude o krok dřív. Cením si toho, že jsme se vrátili ve třetí třetině k naší hře a podařilo se nám rozhodnout.

Roman Čechmánek (Hodonín): My jsme některé hráče, kteří toho měli za poslední utkání víc, odpočívat. Přijeli jsme zápas odehrát na tři lajny. Myslím, že utkání bylo vyrovnané a na začátku třetí třetiny rozhodla branka domácích na 3:2. Kdybychom dali ten gól dali my, asi by byl výsledek opačný, ale to jednoduše hokej přináší. My už se ale spíše díváme na play-off a ne na tohle utkání. Zítra začínáme trénovat tak, abychom byli nachystaní na soupeře, který vzejde z dvojice Šumperk a Kopřivnice.