Ze tří domácích zápasu si nakonec Valaši odnášejí přece jenom alespoň jedno vítězství. Klasicky tuhý boj s rivalem z Nového Jičína nabízel drama do samotného konce, Bobři si však celý zápas drželi brankový náskok a nakonec tedy duel dotáhli do vítězného konce za všechny tři body. První dvě branky přišly ve třetí třetině z hole Daniela Paťavy, který se tak podílel velkou měrou hlavně na uklidnění mužstva do dalšího průběhu zápasu.
2. liga - skupina Východ + Jih 2018/2019, středa 16.1.2019, Zimní stadion Valašské Meziříčí
4:2
(2:0, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 3. Paťava (Martiník, Andris), 11. Paťava (Andris), 40. Seidler (Báchor), 51. Pořický (Báchor) – 38. Lehečka (J. Sonnek, Már), 54. Lehečka (Kafka). Rozhodčí: Vaněk – Novák, Kučera. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2.
Valašské Meziříčí: Šurý (Slovák) – Weintritt, Báchor, Žák, Baroš, Holiš, Váňa, Kamas – Vaněk, Dvořák, Seidler – Brunec (C), Peška, Dalajka – Pořický, Daněk (A), Kuchařík – Andris, Martiník (A), Paťava.
Nový Jičín: V. Sonnek (D. Palička) – Már, Hruška (C), Kališ, Metelka, Gřesík, Tomeček – Kuba, F. Palička, Krupa, Pecha, Málek, Kafka, Lehečka, Chvostek (A), Poruba, Zedník (A), Vaňo, J. Sonnek, Slovák.

Velká bojovnost z obou stran a boj o každý centimetr kluziště. To je definice první třetiny v utkání s Novým Jičínem v jedné větě. I přesto nabídla hned dvě branky, a k radosti domácího publika na straně Valachů. Po dvou a půl minutách se poprvé prosadil díky svému důrazu před brankou Daniel Paťava, který nakonec dorážel do odkryté klece Sonnkovy svatyně - 1:0. Na druhý gól si Valašské Meziříčí počkalo do poloviny první periody, kdy se téměř z nulového úhlu prosadil podruhé v utkání Daniel Paťava s velkým přispěním brankáře Sonnka, kterému kotouč nešťastně propadl až za jeho záda - 2:0. Zbytek třetiny se odehrával víceméně ve středním pásmu a nabízel řadu nepřesností na obou stranách. I to přispělo k tomu, že jsme na Valašsku třetí branku zápasu již nespatřili a do šaten se odcházelo za dvoubrankového vedení Valachů.

I druhá třetina začala na Bobří hrázi bojovně z obou stran. Ani Valašskému Meziříčí, ani Novému Jičínu se ale nedařilo vypracovat šance, které by měly znamenat ohrožení pro branku soupeře. Diváci na Bobří hrázi tak čekali na další gól až do konce třicáté osmé minuty, kdy za Ďábly snižoval skóre zápasu Jakub Lehečka, který zužitkoval přečíslení dva na jednoho - 2:1. Bobrům se ale podařilo ještě do sirény oznamující konec druhé části znovu navýšit své vedení. Petr Seidler totiž pohotově dorazil vyraženou střelu Báchora od modré a znovu rozradostnil domácí publikum - 3:1.

Ani třetí perioda nepřinesla příliš líbivého hokeje. Tuhý boj o každý kousek ledové plochy znamenal i několik vyloučení na obou stranách. Krátce po polovině utkání přišlo zklidnění na hokejky Valašského Meziříčí díky Jakubu Pořickému, který zamířil naprosto přesně do míst, kde brankář Sonnek nemohl zasáhnout po spolupráci s Báchorem a Bobři najednou vedli třígólovým rozdílem - 4:1. Ďáblové však stihli ještě zadělat na drama o tři minuty později znovu díky Jakubu Lehečkovi. Ten tentokrát využil důrazu v brankovišti a znovu snížil vedení Valachů - 4:2. Novému Jičínu se ještě v závěru naskytla příležitost herní situace šest na tři, ani ta však gól nepřinesla, a tak zůstalo na světelné tabuli svítit skóre 4:2 pro Valachy i na konci šedesáté minuty.

Jiří Weintritt (HC Bobři Valašské Meziříčí): První dva góly mladého Paťavy nás uklidnily. Druhá třetina byla v naší režii, bohužel jsme opět naráželi na slabou produktivitu. V závěru utkání jsme se za stavu 4:1 dopustili dvou zbytečných faulů třicet metrů od našeho gólmana, které nás poslaly do tří. Závěr byl hektický a ubojovaný. Bolelo nás to, ale důležité je, že jsme to ukopali a tři body zůstaly ve Valmezu.

Petr Macháček (HK Nový Jičín): My jsme si to utkání dnes prohráli v první třetině. Tam nám nešla hlava a byli jsme všude o krok pozadu. Nevím, jestli to bylo tíhou toho zápasu, ale my jsme nechtěli na kluky tlačit, že je to zápas o play-off a že je to šest bodů, protože jsme věděli, že by to na nich nechalo spíše negativní účinek. Kluci to ale asi měli v hlavách a po první třetině už to bylo těžké nahánět, i když jsme se dostávali do nějakého tlaku, tak nám domácí nedovolili se dostat úplně na kontakt, tedy alespoň na remízový stav. K tomu závěru už nejde moct co říct, bylo to pět na tři, šest na tři, zkusili jsme to, ale neprošlo to.