Valašské Meziříčí v druhém domácím utkání sezóny hostilo nováčka z Vyškova a celek z jižní Moravy plný hvězd druhé ligy potvrdil i na půdě Valachů výsledkové očekávání. Svěřenci trenéra Plška bojovali, na šest zásahů Vyškova ale dokázali kontrovat pouze dvěma brankami.
2. liga - Východní konference 2022/23, 5. kolo, sobota 8.10.2022, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Valašské Meziříčí
Vyškov
2:6
(1:0, 1:4, 0:2)
Branky a nahrávky: 14. Ďurkáč (Finsterle, Andris), 36. Křivohlávek (Ďurkáč, Finsterle) – 27. Komínek (Sebera), 30. Vašíček (Weintritt, Dobiáš), 31. Čejka (Studený), 34. Vašíček (Dobiáš), 43. Weintritt (Janeček, Žižka), 55. Komínek (Studený, Vosátko). Rozhodčí: Vaněk – Bubela, Bezděk. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 253. Střely na branku: 34:41. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4, 2:6.
Valašské Meziříčí: Sachr (Slovák) – Mošnička, Ďurkáč, Báchor (A), Gabrhelík, Sviták, Liss, Holiš – Tarnoczy, Vávra (A), Kozubík - Andris, Křivohlávek (C), Finsterle – Stodůlka, Vavřík, Kuchařík – Martinec, Martiník.
Vyškov: Kořének (Lambert) – Hefka, Hohl, Mikulík, Blaha, Vosátko, Studený, Žižka (C) – Kořenek, Sebera, Weintritt, Čejka, Janeček, Tomajko, Čuřík (A), Vašíček, Romančík, Dobiáš, Komínek (A), Luža.

KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ

Valašské Meziříčí nevstoupilo do zápasu vůbec špatně a hned ze začátku duelu si vytvořilo několik dobrých šancí, které kontroval soupeř z Vyškova i na druhé straně.

Na první branku zápasu si museli diváci počkat až do 14. minuty a k radosti přítomných na valašském zimním stadionu se jednalo o zásah do branky hostí. Jakub Ďurkáč i z pozice obránce našel cestu na dvakrát pro kotouč do sítě a poslal Bobry do vedení, které jim vydrželo až do první přestávky.

Vyškov ovšem ve druhé periodě převzal otěže zápasu a brankovou smršť odšpuntoval přesnou dělovkou Tomáš Komínek, kterého následovali dvěma góly v rozmezí necelých dvou minut v polovině utkání Dominik Vašíček a Jakub Čejka. Na své kolegy navázal o tři minuty později také Dominick Vašíček, Bobrů ale krátce po jeho brance vrátil naději přesným zásahem Jan Křivohlávek.

Ze strany Valašského Meziříčí to však co se gólů týče bohužel ve zbytku duelu bylo vše. Vyškov si navíc ještě pojistil své tři body díky zásahům bývalého bobra Filipa Weintritta a druhému gólu v utkání ze strany Tomáše Komínka.

OHLASY TRENÉRŮ

Lukáš Plšek (HC Bobři Valašské Meziříčí):

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

ODEHRANÝ ZÁPAS

1. kolo | so 23.9.2023

4:6

NÁSLEDUJÍCÍ ZÁPAS

2. kolo | st 27.9.2023

18:00

TABULKA 2. LIGY

Tabuka zatím není k dispozici.
Kompletní tabulka