Po dlouhé pauze naskočili svěřenci trenéra Plška a Vávry do soutěžního utkání, ve kterém se jim na domácím ledě postavil Slezan Opava. Domácí těžili celý zápas z náskoku získaného především v první třetině, načež dokázali i přes srovnání Valachů dotáhnout zápas do vítězného konce.
2. liga - Východní konference 2022/23, 26. kolo, středa 4.1.2023, Zimní stadion města Opavy
Opava
6:3
(3:2, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 6. Šindelář, 8. Káňa (Malina, Rousek), 18. Wolf (Štindl), 27. Wolf (Štindl), 44. Buršík (Šindelář), 59. Štindl (Wolf, Štěpánek) – 11. Křivohlávek (Kozubík, Gabrhelík), 14. Vavřík (Andris), 26. Ďurkáč (Andris). Rozhodčí: Kapitanov – Bartek, Hladík. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 260. Střely na branku: 45:51. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 6:3.
Opava: Piták (Sotlar) – Ludvík, Pachula, Šindelář (C), Štěpánek, Tomsa, Thiel, Věntus – Kadula, Horný, Vojkůvka, Káňa (A), Vašenka, Wolf (A), Štindl, Krupa, Malina, Danielčák, Rousek, Buršík.
Valašské Meziříčí: Slovák (Ševců) - Báchor (A), Holiš, Ďurkáč, Sviták, Gabrhelík, Kamas, Liss - Křivohlávek (C), Vávra (A), Kozubík - Andris, Pokorný, Martinec - Kuchařík, Vavřík, Pětník - Stodůlka.

Opava měla skvělý vstup do zápasu a obranu Bobrů hned ze začátku mačkala v jejich pásmu, načež svého tlaku taky využila v 6. minutě k první brance zápas. Nahození Jiřího Šindeláře se do brány Slováka dostala i kvůli nešťastnému odrazu od brusle bránícího hráče, což rozradostnilo domácí publikum poprvé v utkání. Slezan ale navázal na skvělou pasáž ani ne o dvě minuty později, kdy se v předbrankovém prostoru zorientoval nejrychleji Tomáš Káňa a vytvořil Opavě dvoubrankový náskok.

Valaši se ale začali dostávat do utkání a díky kapitánovi Janu Křivohlávkovi a jeho pohotové dorážce krátce po polovině třetiny korigovali náskok soupeře. Ten navíc o tři minuty později kompletně smazal Michael Vavřík, který využil nedůrazu obrany a dostal puk za záda Pitáka podruhé v zápase.

Divoká první perioda ale pokračovala dalšími velkým šancemi Danielčáka, který tečovaným pokusem trefil tyč branky Valmezu, na druhé straně mohl vedením hostům přisoudit Pětník. Další gólový zářež ale na svou pažbu vzal až lídr Opavy Petr Wolf, který si zkušeně našel místo mezi kruhy a odražený puk nekompromisně zavěsil do brány hostů.

I Slezan ale začínal kupit chyby v obraně, čehož necelých šest minut po začátku druhé periody využil v přesilové hře Jakub Ďurkáč technickým pokusem od modré čáry. Opava si ale vedení vzala zpět jen o půl minuty později díky Petru Wolfovi.

Valaši se i ve zbytku druhé třetiny tlačili do útoku, recept na Pitáka v jejím zbytku ale najít nedokázali. Na druhé straně naopak se začátkem třetí části udeřil Slezan. Martin Buršík ujel ze středního pásma bránící dvojici a na závěr se mu povedlo prostřelit i brankáře Slováka.

Zbytek zápasu už byl na góly podstatně chudší, ač šancí neubývalo a Valaši se snažili ještě korigovat konečný stav, minutu před koncem se ale naopak prosadil ještě opavský Jan Štindl, který upravil konečný stav utkání na 6:3.